PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
75%

Nie
11
21%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 53

przez Kochen 30 mar 2017, 19:09
Potwierdzam ,że wydolność organizmu na tym leku strasznie spada. Poszedłem biegać swoją trasą , którą normalnie kończe w 30 min ( biegam ją pół-roku ) ,a tutaj zeszło mi 38 min bo musiałem pod koniec co 100-200 metrów się zatrzymywać i łapać powietrze jak wyciągnięta z wody ryba,a nogi to za sobą wlekłem bo takie ciężkie były , cóż nie będę brał tego leku sam nie wiem co robić.

przez raphael 28 maja 2017, 11:59
Biorę 10mg propranololu 3 razy dziennie od 3 dni - puls spadł mi dzisiaj do 54, ciśnienie skurczowe do 111 i rozkurczowe do 59. Odstawić?

przez Bagatelka 28 maja 2017, 12:43
Dlaczego psychiatrzy ubździeli się tylko na propranolol? Ja od rodzinnego dostałem metoprolol i również kasuje wszystkie nerwicowe objawy.
Bagatelka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paramparam 28 maja 2017, 13:04
raphael napisał(a):Biorę 10mg propranololu 3 razy dziennie od 3 dni - puls spadł mi dzisiaj do 54, ciśnienie skurczowe do 111 i rozkurczowe do 59. Odstawić?

Ja bym się zastanowiła - jak czujesz się fizycznie, przeszkadza Ci tak niskie ciśnienie w funkcjonowaniu? Ja np. mam tak niskie naturalnie i to w sumie bardzo indywidualna sprawa.
II MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez dyshor 18 lis 2017, 12:00
Biorę dosłownie od paru dni przed obiadem 10 mg ,ponieważ w ostatnich tygodniach bardzo wzmógł mi się niepokój i lęk popołudniami ,związany najprawdopodobniej z przejściem z niedoczynności tarczycy w nadczynność. Przepisany do momentu kiedy nie wyrówna się poziom TSH. Mogę powiedzieć,że dosyć osłabia przez co człowiek robi się senny i "oklapły" (trudno,żeby nie osłabiał,skoro obniża ciśnienie tętnicze) ,ale jednocześnie mi pomaga ,ponieważ niweluje lęki. Działa dosyć długo - ok 5-6 h. Obniża dosyć mocno ciśnienie(ale to sprawa indywidualna) ,ale póki nie schodzi u zdrowej osoby poniżej 100/60 nie ma się czym przejmować.
ApoTiapina 50 mg
Clonazepam 4 mg
Trittico 100 mg
Tegretol 300 mg
Doraźnie(w zależności od sytuacji) Hydroxizina/Propranolol/Alpragen

przez zzYxx 18 lis 2017, 12:32
dyshor napisał(a):Biorę dosłownie od paru dni przed obiadem 10 mg ,ponieważ w ostatnich tygodniach bardzo wzmógł mi się niepokój i lęk popołudniami ,związany najprawdopodobniej z przejściem z niedoczynności tarczycy w nadczynność. Przepisany do momentu kiedy nie wyrówna się poziom TSH. Mogę powiedzieć,że dosyć osłabia przez co człowiek robi się senny i "oklapły" (trudno,żeby nie osłabiał,skoro obniża ciśnienie tętnicze) ,ale jednocześnie mi pomaga ,ponieważ niweluje lęki. Działa dosyć długo - ok 5-6 h. Obniża dosyć mocno ciśnienie(ale to sprawa indywidualna) ,ale póki nie schodzi u zdrowej osoby poniżej 100/60 nie ma się czym przejmować.

O, widzę kolega ma ten sam problem co ja :P Hashimoto trochę zaczęło mi bujać sercem i też muszę brać 10mg.
The Walking Dead.

przez dyshor 18 lis 2017, 12:47
zzYxx napisał(a):
dyshor napisał(a):Biorę dosłownie od paru dni przed obiadem 10 mg ,ponieważ w ostatnich tygodniach bardzo wzmógł mi się niepokój i lęk popołudniami ,związany najprawdopodobniej z przejściem z niedoczynności tarczycy w nadczynność. Przepisany do momentu kiedy nie wyrówna się poziom TSH. Mogę powiedzieć,że dosyć osłabia przez co człowiek robi się senny i "oklapły" (trudno,żeby nie osłabiał,skoro obniża ciśnienie tętnicze) ,ale jednocześnie mi pomaga ,ponieważ niweluje lęki. Działa dosyć długo - ok 5-6 h. Obniża dosyć mocno ciśnienie(ale to sprawa indywidualna) ,ale póki nie schodzi u zdrowej osoby poniżej 100/60 nie ma się czym przejmować.

O, widzę kolega ma ten sam problem co ja :P Hashimoto trochę zaczęło mi bujać sercem i też muszę brać 10mg.

Niestety przez brak czasu nie zrobiłem TSH w wyznaczonym terminie,potem się zapomniało no i tarczyca sama o sobie przypomniała w dosyć znaczący sposób ;) A jak u Ciebie z Propranololem ?

przez R2D2 26 lis 2017, 11:10
Kochen napisał(a):Potwierdzam ,że wydolność organizmu na tym leku strasznie spada. Poszedłem biegać swoją trasą , którą normalnie kończe w 30 min ( biegam ją pół-roku ) ,a tutaj zeszło mi 38 min bo musiałem pod koniec co 100-200 metrów się zatrzymywać i łapać powietrze jak wyciągnięta z wody ryba,a nogi to za sobą wlekłem bo takie ciężkie były , cóż nie będę brał tego leku sam nie wiem co robić.

Stosuję Propranolol od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że nie zauważyłam spadku wydolności, a wręcz odwrotnie. Ale z drugiej strony nie próbowałam biegać po spożyciu leku, więc być może odczuję to, co Ty. Ja jestem strasznie pozytywnie nastawiona do tego leku, ratuje mi życie w pracy. Idealnie blokuje objawy somatyczne i powoduje większą swobodę w relacjach z ludźmi.

Piszecie też, że spada Wam ciśnienie. Nie chcę nikogo urazić, ale zastanawiam się, czy po części (u niektórych, nie u wszystkich) może to wynikać z autosugestii. Dawka leku przy nadciśnieniu wynosi około 120–240 mg/d, przy zaburzeniach lękowych 40 mg. 40 mg nie powinno tak mocno obniżać ciśnienia. Sama mam niskie ciśnienie, ale podchodząc do stosowania leku wmówiłam sobie, że moja dawka jest o wiele niższa niż dla ciśnieniowców i nie zauważyłam u siebie żadnych objawów wynikających z niedociśnienia. Kiedy dni są mniej stresujące stosuję 10 mg x2, w dni, kiedy spodziewam się, że będzie trudniej, 20 mg x 2, czyli dawkę zalecaną.
R2D2

Sortuj wg