PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
75%

Nie
11
21%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 53

przez mateusz89m 10 sty 2017, 16:36
mam pytanie czy ten lek przy napięciach mięśni, szybszym biciu serca spowodowanym znużeniem lękowym czy stresem zarazem oraz nieco szybszym oddechem, który jest taki spłycony pomaga albo może pomóc oraz czy ten lek koligowałbym przy braniu zarazem z kompleksem witamin b a dokładnie B100 lub samą niacyną czyli B3 500mg, która od czasu do czasu brana na mnie działa ale tylko od czasu do czasu bo jej efekt działania zanika a szczególnie efekt flush, który dla mnie jest zbawieniem do tego teraz biorę wenyfelasksyne i pernazynę -na spanie ale te lekki nic a nic nie działają i to nie pierwsze leki tego typu, które brałem ale żadne nigdy nie działały a jak działały to w odwrotną stronę nakręcały niepokój, że można było zwariować.

przez kofel 10 sty 2017, 23:28
myślę, że na serducho może pomóc, na napięcie mięśni raczej nie. No chyba, że jest to spowodowane bezpośrednio adrenaliną.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Ashton 12 sty 2017, 14:28
Od zawsze borykam się z drżeniem i poceniem rąk co jest zapewne objawem nerwicy.
Biorę 150mg Wenli i 30mg Mirty.
Jeśli poproszę lekarza o dodanie Propranolol, to się zgodzi? Jaka dawka na drżenie rąk?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PROPRANOLOL - magiczny lek?

przez SoGay 01 lut 2017, 11:54
Hej, słyszeliście o terapii propranololem? Więcej m.in. tu: http://www.focus.pl/czlowiek/mozg-w-kawalkach-6857

"Grupie pacjentów z PTSD podawano propranolol (lek wykorzystywany w terapii nadciśnienia i migrenowych bólów głowy), a potem proszono ich o opisanie swych traumatycznych wspomnień. Okazało się, że pamiętali informację związaną z traumą, ale nie towarzyszyło temu to samo pobudzenie emocjonalne, jakie obserwowano u nich przed eksperymentem. Propranolol w jakiś sposób zaburza emocjonalną rekonsolidację wspomnień, choć detale dotyczące samego przebiegu zdarzeń pozostają nienaruszone. "

Znacie jakiegoś psychiatrę/psychoterapeutę, który ma jaja i to stosuje?

W skrócie: jestem DDA.

Btw. A może macie jakieś doświadczenia z EMDR?

przez SoGay 02 lut 2017, 22:28
Hej, słyszeliście o terapii propranololem? Więcej m.in. tu: http://www.focus.pl/czlowiek/mozg-w-kawalkach-6857

"Grupie pacjentów z PTSD podawano propranolol (lek wykorzystywany w terapii nadciśnienia i migrenowych bólów głowy), a potem proszono ich o opisanie swych traumatycznych wspomnień. Okazało się, że pamiętali informację związaną z traumą, ale nie towarzyszyło temu to samo pobudzenie emocjonalne, jakie obserwowano u nich przed eksperymentem. Propranolol w jakiś sposób zaburza emocjonalną rekonsolidację wspomnień, choć detale dotyczące samego przebiegu zdarzeń pozostają nienaruszone. "

W skrócie: jestem DDA.

Btw. A może macie jakieś doświadczenia z EMDR?

przez DevilControlsMe666 02 lut 2017, 23:08
zapytaj raczej czy znają jakiegoś psychiatrę który tego nie stosuje.

przez kofel 03 lut 2017, 12:55
propranolol to fajny i w miarę bezpieczny lek jeżeli nie masz chorego serca, nie uzależnia, działa od razu. Dlatego jest często wypisywany. Nie wiem jak Ty trafiałeś, że Tobie go nie wypisywali. Mnie ok, za pierwszym razem nie wypisywała, ale po zmianie lekarza już było ok.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez AlexCCC 19 mar 2017, 10:35
Witam Was, mam pytanie czy ten lek pomoże przy lękach ? nie tam jakiś dużych mam takie ogólne lęki.W ulotce jest napisane,że stany lęku i niepokoju,lęk sceniczny,przed występami publicznymi i na serce i jeszcze tam na coś

przez ernest00 19 mar 2017, 11:40
propranolol to fajny i w miarę bezpieczny lek jeżeli nie masz chorego serca, nie uzależnia, działa od razu. Dlatego jest często wypisywany. Nie wiem jak Ty trafiałeś, że Tobie go nie wypisywali. Mnie ok, za pierwszym razem nie wypisywała, ale po zmianie lekarza już było ok.

Raczej nie jest taki bezpieczny, bo jest beta-blokerem i zażycie zbyt dużej dawki może grozić dużymi spadkami cisnienia, a szczegolnie pulsu. To że nie uzależnia nie ma nic do rzeczy. Jeśli idziesz do psychiatry to w pierwszej kolejności powinien się martwić co zrobić w razie przedawkowania (a może pacjent ma duże lęki i pod wpływem lęku nie panuje co robi) dlatego lek jest dość niebezpieczny dla takich osób. A od uzależnienia w fazie początkowej jeszcze nikt nie umarł, o to sie nie ma co martwić.

Witam Was, mam pytanie czy ten lek pomoże przy lękach ? nie tam jakiś dużych mam takie ogólne lęki.W ulotce jest napisane,że stany lęku i niepokoju,lęk sceniczny,przed występami publicznymi i na serce i jeszcze tam na coś

Pomoże fizycznie opanować stres. Usunie drżenie rąk. Napięcie. Ułatwi to na pewno też psychiczne odczucie lęku. Ale lęku samego w sobie nie usunie. Pomoże tobie z nim walczyć. Tyle. Nie dasz się tak łatwo ponieść pod wpływem tego leku. To jest lek ogólnie dla ludzi chorych na serce, w dalszej kolejności zdrowych, u których lęk występuje epiziodycznie przed jakąś sytuacja życiową. Naprzykład własnie wystąpienie na scenie, czy pierwsza rozmowa kwalifikacyjna.
Choć niektórym i to wystarcza, bo ma się silną psychike i da się rade bez żadnych umysłowych wspomagaczy. Zacząlbym od dawki 20mg. Jak za słabo 40. Więcej nie brałbym bo działanie jest zbyt silne na tętno. Mocno obniża. Lek jest raczej wskazany dla osób z chorobami serca, naprzykład takim jak ja chorującym na tachykradie. Ale jest już przestarzały i wypierany przez nowocześniejsze lepsze leki.

-- 19 mar 2017, 10:51 --

Poprawka. Choruję na arytmię, która wywołuję tachykardię.
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez Kochen 29 mar 2017, 21:14
Czy na tym leku można uprawiać intensywny wysiłek fizyczny ? Lekarz mi go przepisał na objawy somatyczne ale zapomniałem się dopytać : / . Czekam na odpowiedź z góry dziękuje.

przez Monster6 29 mar 2017, 21:19
Kochen, Tak.Jednak obserwowanie czy coś złego się nie dzieje,nie zaszkodzi.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez Zibstar 29 mar 2017, 21:56
Kochen napisał(a):Czy na tym leku można uprawiać intensywny wysiłek fizyczny ? Lekarz mi go przepisał na objawy somatyczne ale zapomniałem się dopytać : / . Czekam na odpowiedź z góry dziękuje.

Wydolność fizyczna organizmu znacznie spada. Swego czasu miałem dość ciężką pracę fizyczną w Holandii w magazynie, i musiałem jednak odstawić ten lek, po prostu zbyt szybko się męczyłem.

przez Monster6 29 mar 2017, 22:00
Zibstar, Ja miałem zupełnie odwrotnie.Również pracowałem ciężko fizycznie na propranololu,chociaż dawka nie była duża hydroxyzynie i jeszcze czymś i nie miałem żadnych problemów.Chociaż ja wtedy pracowałem w manii więc to,też swoje robiło.
Więc pewnie jest tak jak piszesz.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez Zibstar 29 mar 2017, 22:23
Zgadza się, pewnie sporo zależy od dawki. Na mnie generalnie ten lek dość słabo działa, i żeby "poczuć" lekkie działanie anty drgawkowe musze wziąć 40 mg. Najskuteczniejszy jest dla mnie uzupełniający się mix 40 mg + 0,5 alpry, brane okazjonalnie, bo z benzo żartów nie ma.

Sortuj wg