Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

acarien

Użytkownik
 • Zawartość

  415
 • Rejestracja

 1. @Lilith być może podczas Twojej nauki zbytnio się obawiał konsekwencji (np. tego, że gdzieś byś to zgłosiła i by miał przez to jakieś problemy).
 2. acarien

  Czy żarty szkodzą?

  No właśnie nie. Np. dając na przykład Warszawę - tam obłuda jest czymś doskonale widocznym, szczególnie pracując np. gdzieś w firmie mającej kontakt z klientem. Do klienta jest uśmiech, kultura, życzliwe słowo, profesjonalizm etc. a za plecami jest ciśnięcie beki po całości z klientów, a często niewybredne, chamskie, czy wulgarne komentarze etc. I czy to sklep komputerowy, czy firma innego typu. Wiara w to, że gdzieś ludzie są wewnętrznie inni po prostu nie jest prawdą. Są po prostu inne zewnętrzne uwarunkowania. W jakiejś wsi - jak mniemam (nie wiem, nigdy nie mieszkałem na wsi, czy nie byłem dłużej) - po prostu nie ma tak ustrukturyzowanej kultury, więc ci, którzy mają dane skłonności mogą sobie pozwolić na pewne zachowania. A w dużych miastach - nim większa społeczność, bardziej kapitalistyczny vibe danego miejsca, miejsce nastawione na kariere, ciśnięcie na szkło, wybicie się, etc. to panują nieco inne niepisane zasady dopuszczalnego nieformalnego savoir-vivre'u zachowań.
 3. acarien

  Czy żarty szkodzą?

  Nie wiem w jakim dużym mieście ludzie są tacy kulturalni, ale znałem np. niejednego warszawiaka, którego poziom chamstwa i prostactwa nie był powiedzmy w deficycie (tak lekko ujmując). Ludzie są wszędzie tacy sami i wszędzie zdarzą się ludzie kulturalni oraz tacy bez ogłady. Różnica może polegać na tym, że w pewnych środowiskach pewne jednostki po prostu będą się kryć ze swoimi skłonnościami, a w innych pokażą, na co ich stać. Internet jest tego doskonałym przykładem. A szczególnie gry online, gdzie w niektórych przypadkach odnieść można wrażenie, że gra się z bandą dzikich zwierząt, czy neandertalczyków. A potem ci sami osobnicy wychodzą na ulicę i udają kulturalnych, cywilizowanych etc. A potem te okropne dzieci stają się dorosłe i udają cywilizowanych, kulturalnych etc. (szczególnie, gdy jest sytuacja, gdy mogą coś np. pozyskać/stracić). Ale gdy jest okazja, to dają upust swoim skłonnościom. A co do tematu - uważam, że wszelkie żarty, na każdy temat, mogą być szkodliwe.
 4. acarien

  zadajesz pytanie

  nie oglądam meczy piłki nożnej, czy ogólnie sportu masz jakiś sprzęt elektroniczny od Xiaomi?
 5. acarien

  NOWE X czy Y

  kino a dla Ciebie?
 6. acarien

  NOWE Czy masz?

  tak masz kości do gry o innej ilości ścian, niż 6?
 7. acarien

  HIT czy KIT?

  kit oglądanie świtu, gdy przyroda i świat się budzi do życia?
 8. acarien

  Skojarzenia

  pokonywanie przeszkód
 9. Donnie Darko zdecydowanie. Jaką mi polecisz komedię lub serial komediowy?
 10. A nawet 31 stopnie. xD 30 stopni, to już tam w zasadzie chłodniutko. xD
×