Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

acarien

Użytkownik
 • Zawartość

  883
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zgadzam się w 1001%. Takie filmiki są mocno niepokojące (highly disturbing, jak to mówią w jęz. angielskim) i wg mnie raczej nie sprawiają, że ktoś cierpiący na np. fobię przed agresją (jak np. ja) po wejściu na ten dział z intencją obejrzenia czegoś śmiesznego (jak brzmi tytuł tego tematu) widzi takich spotworniałych zwyrodnialców raczej nie poczuje się bezpiecznie. Nie wiem też co w tym ciekawego? Świat znał wiele takich bestii z gatunku homo sapiens sapiens (Niemcy w połowie XX w. coś o tym wiedza, tak samo Europa w średniowieczu...). Równie dobrze można w tym dziale wrzucać egzekucje najgorszych potworów gatunków homo sapiens... to przynajmniej będzie dawało jakąś nadzieję, że takie bestie są usuwane z Ziemi...
 2. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. Dodam jeszcze na koniec, że na "sukces" wpływa wiele czynników i uwarunkowań. Tak samo, dla każdego co innego jest sukcesem. Dla jednej osoby sukces, to bycie sławnym aktorem i zarabianie miliardów. Dla innej osoby sukces, to przeżycie kolejnego dnia i nie popełnienie samobójstwa, albo jeszcze jeden dzień przeżyty z bliską osobą, która umiera na raka... Często sukces sławnych ludzi, to zbieg okoliczności/przypadków. A jest wiele historii, gdzie ktoś jest "twardy" i pracuje całe życie, a nie odnosi żadnego sukcesu, bo np. ulega wypadkowi, czy zapada na ciężką chorobę, albo np. traci dom i cały dobytek na skutek kataklizmu. Życie nie jest takie proste i jednowymiarowe. I nie wolno oceniać innych, jeżeli ich nie znasz wystarczająco (a nawet jeżeli kogoś znasz całe życie, to dalej możesz NIC nie wiedzieć o drugiej osobie).
 3. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. dla mnie już jest skończony.
 4. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. A i BTW. jak się powołujesz na słowa swojego ojca, to w takim wypadku podajesz je jako treść autorytatywną, czyli dajesz do zrozumienia, że jednak jest autorytetem (i to kolejna niespójność logiczna w Twoim rozumowaniu i prezentowane sprzecznych poglądów).
 5. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. a dla mnie jest kimś obcym, więc nie wiem co to za argument ma być dla mnie. A Józek spod Żabki twierdzi inaczej, i co? Podważysz jego słowa?
 6. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  Jeżeli nie masz wiedzy na temat tego, czym jest NPD (narcisstic personality dissorder), czym jest narcyzm, to z łaski swojej nie wypowiadaj się na tematy, których nie znasz. Gdziekolwiek napisałem, że ludzie powinni być skromni, czy udawać gorszych? Mam się odnosić do słów, których nie napisałem i które powstały w Twojej wyobraźni?
 7. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. nie trenowałem i nie zamierzam. Natomiast znałem osoby trenujące sztuki walki i jedna stosowała je przeciwko mnie. Więc mi to wystarczy. @z o.o. że co? A co mnie obchodzi zdanie jakiegoś obcego kolesia, tylko dlatego, że jest Twoim biologicznym ojcem? A co to ma do rzeczy? To Twój ojciec ma być dla mnie autorytetm, czy co? A zresztą podobno, Ty - cytując/parafrazując z jeden z Twoich postów w innym temacie: szczasz na autorytety.
 8. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. poza tym te "bycie twardym" dla kogo ma być? Dla Ciebie? Aby komuś takiemu jak Ty zaimponować? Nie wiesz ile przeżyłem i nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele siły musiałem w to włożyć. Więc kim takim jesteś, aby oceniać mnie, czy krytykować? NIC o mnie nie wiesz, nie wiesz, co przeżyłem. Coś tam stworzyłaś/uroiłaś na mój temat i na tej podstawie wysnuwasz daleko idące wnioski na mój temat. Na czym takim opierasz opinię? Na kilku postach, które napisałem + na grach forumowych? @z o.o. tak, stosujesz gaslighting (najpierw mnie atakujesz, a potem nazywasz "przewrażliwionym") i zachowujesz się, jakbyś była kimś lepszym/bardziej sukcesywnym/kimś inteligentniejszym/mądrzejszym/czy jak to nazywasz - bardziej ogarniętym. To są zachowania kojarzące się z narcyzmem.
 9. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. właśnie ma bardzo dużo wspólnego. Bo np. trenując sporty walki siłą rzeczy musisz stosować agresję (choćby podczas sparingów z innymi osobami). A często to, co robimy nakierowuje nasz umysł w stronę danych działań. Jest też coś takiego, jak utwierdzanie pewnych przyzwyczajeń. To, że np. bijesz się trenujesz sztuki walki nakierowuje Twój umysł na stosowanie agresji, przemocy (bo nawet podczas treningu taki ogólnie vibe posiadają sztuki walki - siłą rzeczy nie jest to energia spokoju, pokoju, czy rozwiązywania konfliktów taką drogą). To dziwny ten Twój pacyfizm. Skoro z jednej strony twierdzisz, że nią jesteś, a z drugiej cytujesz slogany z Ligii Cudzoziemców. Dosłownie to mi wyskoczyło po minucie szukania w Google na temat Legii Cudzoziemców, na którą siłą rzeczy się powołujesz https://www.focus.pl/artykul/z-legii-cudzoziemskiej-do-mafii-niewiarygodna-historia-adama-j Jest coś takiego, jak siła nawyku i można to rozpatrywać w kontekście metafizycznym (np. dopisując tzw. karmę), ale można całkiem pragmatycznie zaobserwować, że podejmując jakieś działanie i utrwalając je, jesteśmy bardziej skłonni, aby je powtarzać. Działanie nakierowuje na konkretne reakcje, energie. Jak też związane jest z pewną postawą umysłu i tworzyć pewien wzorzec zachowania. Mało jest przypadków, gdzie jakiś bosker/"mistrz" MMA/czy inny sportowiec zajmujący się agresywnymi rzeczami, również swoją agresję przeniósł poza ring sportowy? Jakoś nie słychać tego, aby np. znany golfista stał się mega agresywny, natomiast już niejeden typ zajmujący się sztukami walki, przejął swoją "sztukę" na innych ludzi. Jedno z drugim, to sprzeczne poglądy. To tak, jak Dalajlama mówił jednocześnie, że wojny są złem, a potem, że w życiu należy być twardym. To się poglądowo kupy nie trzyma.
 10. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. I co w ogóle te twoje poglądy mają wspólnego z tym, za co mnie zaczęłaś atakować, NARCYSTKO?! Co, chciałem coś od ciebie, że mi coś należy? Jedyne, co chciałem, to spokoju i wyluzowania, skoro wszedłem na temat gier forumowych. A nie nagłych ataków i krytyki agresywnej osoby, dla której sztuki walki i pranie się po głębie, to MIŁOŚĆ ŻYCIA...
 11. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. nawet w takim Lolu małpolud Tyler1 na YT jest jednym z najpopularniejszych streamerów tej gry (chociaż znając Twoje preferencje/upodobania, to pewnie nazwałabyś go prawdziwym, OGARNIĘTYM facetem), a potem community tej gry wygląda tak, a nie inaczej. I nie można pograć normalnie, bo wszędzie pełno agresywnych małp.
 12. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. i cytaty o Legii Cudzoziemskiej? Żarty sobie robisz. Jestem pacyfistą i dla mnie czegoś takiego, jak wojsko, wojny, czy sztuki walki nie powinno być na świecie (jedynie w grach komputerowych, ale na pewno nie w cywilizowanym świecie). To jest upadek ludzkości, że nadal w XXI w. istnieje wojsko, agresja, czy coś takiego, jak MMA, sztuki walki w ogóle jeszcze funkcjonuje i - o zgrozo - jeszcze z takich ludzi robi się gwiazdy / celebrytów, zamiast ich zamykać w klatce z małpami. Takie struktury już dawno powinny upaść. To jest w ogóle obrzydliwe, że istnieją takie rzeczy. Ludzie już dawno powinni zrozumieć, że agresja, to czyste zło i jakakolwiek przemoc nie powinna mieć miejsca i być eliminowana w zarodku. To jest moja odpowiedź na Twoją Legię Cudzoziemską: https://demotywatory.pl/4836794/Przestancie-uczyc-swoje-dzieci-ze-wojna-oznacza-chwale-i
 13. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. oczywiście Twoja choroba, to problem nieuleczalny, ale już problemy innych, to błahostki i wymówki. No, no, naprawdę masz mega empatię, zrozumienie i dobre serce, o jakim tutaj wspominasz w grach forumowych - jakie to masz dobre serce. Widać właśnie te współczucie, empatie i dobre serce do innych.
 14. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o.no super, cuuudowna rada: ogarnij się. Genialna! To odpisuj tak każdemu na forum, kto tutaj przychodzi z problemami. Każdemu tak napisz: ogarnij się. A każdemu facetowi z problemami napisz, żeby wstąpił do Legii Cudzoziemskiej/wojska/zaczął ćwiczyć MMA/etc. Po co w ogóle forum psychologiczne? Przecież Ty znasz odpowiedzi na wszystkie problemy: ogarnąć się! To nie żaden szantaż, tylko moje prawdziwe odczucia. Nawet napisałem już do @Lilith z prośbą o usunięcie moich wszystkich postów.
 15. acarien

  Pytania TAK lub NIE

  @z o.o. nie potrafisz zrozumieć, że ludzie są różni i mają różne uwarunkowania. Może dla Ciebie wyjazd samej do innego kraju bez pieniędzy i porzucanie swojego życia i totalne ryzyko, to jest coś, czego byś się podjęła. Dla mnie nawet nie jest to priorytetowe (nie marzę koniecznie o wyprowadzce, nie uważam, że Polska to najgorszy kraj na świecie itd .itp.). A nagle wyskakujesz z jakąś krytyką po jakieś neutralnej wypowiedzi, którą napisałem. Ani to taktowne, ani na miejscu, ani pasujące, ani przemyślane w jakikolwiek sposób. W tej chwili już mi się odechciało tutaj pisać, przez tą sytuację. Mam nadzieję, że jesteś dumna z tego, że mnie zniechęciłaś do tego forum.
×