Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Onanabiegunach

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy
 1. Przecudowna bluesowa artystka zmaga się z chorobą afektywno-dwubiegunową i uzależnieniami - alko i dragi. Udało jej się powrócić na szczyt. Cholernie mocna historia - do tego jeszcze straciła siostrę - HIV. Polecam ten wywiad - warto, mimo że dziennikarz nie ma pojęcia czym jest choroba. zamieszczam 2 część - reszta na yt. (tu jest pełna otwartość i szczerość jesli chodzi to zahaczające o forum wątki - w Polsce niemożliwa) Niestety znowu tylko ang.
 2. Onanabiegunach

  Szorcun Miara [blog]

  Zajrzałam. Dobry, oszczędny styl - podchodzi mi takie pisanie. Trafne obserwacje - z tymi klientami barów to się zgadzam w zupełności.
 3. tabletka przeciwbólowa. Nie boli mnie kręgosłup. Być może nawet będę się mogła porozciągać, bo ostatnio tak mnie bolał, że ćwiczenia odpadały.
 4. Z tym zwracaniem uwagi znam temat bardzo dobrze. W manii mam niesamowite zdolnosci interpretacyjne i uwagę do szczegółów. Kolory, slowa, muzyka - wszystko jest pełniejsze i intensywniejsze. Podejrzewam, ze to nie tylko moje doświadczenia.
 5. Założyłam bloga o moich zmaganiach z chorobą afektywno-dwubiegunową. Na razie popełniłam dwa wpisy, ale za to krócej się przegląda...;) Mam trochę problem, bo nie postrzegam siebie jako choroby, chociaż niewątpliwie muszę z nią żyć. Z czasem chciałabym rozwinąć pisanie o inne moje aktywności i zainteresowania, a nie chcę pisać o wszystkim i o niczym. Wyjściem jest kolejny blog - ale to znowu łapanie wielu srok za ogon. To jeszcze muszę przemyśleć. Zapraszam: https://onanabiegunach.wordpress.com/
 6. Ku pokrzepieniu serc polecam wszystkim posługującym sie angielskim wpisanie w yt "TEDx mental illness". Niestety czarno na białym widać po przesłuchaniu tych filmików różnicę między Polską a Zachodem. Tam osoby chore zbierają brawa za swoje wystąpienia, są pewne siebie i wierzą w edukację w zakresie chorób psychicznych. Jak jest u nas, pisać chyba nie muszę. Poniżej zamieszczam przykladowy filmik o schizofrenii - speach wygłoszony przez schizofreniczke. Dodaje wiary, że podejście do chorób psychicznych się kiedyś zmieni.
 7. Hej!. Od 18 roku życia choruje. Diagnozy były naprawdę przez lata różne - ostatecznie CHAD w wieku lat czterdziestu. Miałam przed trzydziestką długą remisję, jednak nieodpowiedzialny styl życia spowodował, że w 2009 choroba upomniała się o mnie. Ostatnie kilka lat był spokój i nagle w 2017 runął mi cały świat - tak silna była mania. Obecnie zbieram się i składam kawałki rozbitego życia. Mam nadzieję, że się uda, bo konsekwencje choroby są tym razem bardzo bolesne. Pozdrawiam.
×