Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

phœnīx

Użytkownik
 • Zawartość

  124
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Ostatnie wizyty

275 wyświetleń profilu
 1. phœnīx

  Czego nie mówić głośno w Polsce

  Jemu właśnie raczej o to chodziło, że żadną. A Ty nie masz przypadkiem multikonta?
 2. phœnīx

  nienawidze pisu

  Taka sytuacja https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180919360-Wlasciciel-sklepu-nie-chcial-obslugiwac-sympatykow-PiS.html
 3. phœnīx

  Olejek CBD

  @distorted_level68, ahhh Ty pozbawiony kultury łobuzie! Nie przedstawiłeś się Panu. Bardzo nieładnie!1!
 4. phœnīx

  boje sie ze jestem pedofilką pomocy

  Gdybyśmy pisali na tym forum tylko do autora, to co drugi temat by już nie żył Jeśli Cię nie rozumiem, to za pewne piszesz niezrozumiale. Ale myślę, że jednak rozumiem. Namieszałeś, ale żadne dobro z tego mieszania nie wynika. "Egzegeze teorii OCD" napisałam, żebyś przestał mieszać i tym samym szkodzić. To żadne prześciganie się wiedzą, gdyby nie było potrzeby to bym takich elaboratów nie pisała. Źle zrobiłeś, przyjmij to na klatę, zamiast się wykręcać. Słowa o nieuprzejmości na forum pomijam, bo ja nie jestem wszyscy i odpowiadam tylko za siebie. W takie konwenanse to ja się bawię, gdy temat jest lekki, a osoba z którą się nie zgadzam nie szkodzi swoją opinią innym. Piszesz tyle o uprzejmości, a wyciągasz argument z wiekiem? Skąd w ogóle wiesz ile mam lat, żeby takie rzeczy zakładać? Zapoznaj się z terminem "adultyzm" - to jest to, co właśnie teraz robisz. Można się leczyć nawet i 100 lat, a nie mieć pojęcia o chorobie innej osoby. Nie wiesz, ale się wypowiesz. I jeszcze jedno. Kultura zakłada, że do interlokutora zwracamy się stosownie do jego płci. Ja już dawno dałam znać, że jestem kobietą 🙂
 5. phœnīx

  boje sie ze jestem pedofilką pomocy

  @appendix, nie musisz mnie pouczać, co wolno, a czego nie na tym forum, bo jestem tu już kilka lat i dobrze wiem co mogę Bynajmniej nie ma takiej zasady, żeby można było pisać tylko do autora wątku. A cały ten offtop robię tylko dlatego, że to co piszesz o rzekomej "fizycznej realizacji" natrętnych myśli, o metodzie klin klinem oraz o nietypowości tej obsesji jest zwyczajnie błędne, a nawet szkodliwe. Nie chcę, żeby @ALICJA3000 czy ktoś inny, kto tu wejdzie i przeczyta uwierzył w to, bo jest to po prostu nieprawda. Zbyt długo siedzę w temacie własnego zaburzenia, żeby nie poznać, że ktoś jest mało obeznany z tematem. Chcesz pomagać, a tego nie robisz, bo nie masz wiedzy, ale za to możesz zaszkodzić. Nie ma też potrzeby, żebyś się obrażał i pisał o karczmie, tylko dlatego, że ktoś Ci zwrócił uwagę, że możesz czegoś nie wiedzieć.
 6. phœnīx

  boje sie ze jestem pedofilką pomocy

  OCD nie leczy się metodą klin klinem. To żadne leczenie. Nawet nie pozbywasz się pierwszego natręctwa, tylko stwarzasz kolejne. To nie jest nietypowa obsesja. Po prostu ludzie się tym nie "chwalą" z powodu tematyki. Jest dużo artykułów napisanych przez specjalistów na ten temat. Ta obsesja jest nawet wymieniona w Skali Yale-Brown (Y-BOCS): Który to podział najwidoczniej nie jest zbyt użyteczny, skoro WHO już zastępuje go podziałem dotyczącym wglądu: 6B20.0 Obsessive-compulsive disorder with fair to good insight 6B20.1 Obsessive-compulsive disorder with poor to absent insight 6B20.Z Obsessive-compulsive disorder, unspecified Oczywiście, że nie ma. Ja o tym pisałam. W przeciwieństwie do Ciebie w Twojej pierwszej wypowiedzi.
 7. phœnīx

  boje sie ze jestem pedofilką pomocy

  Musisz przestać skupiać się na tych myślach. Skoro 4 specjalistów powiedziało Ci, że masz to OCD, to je masz i tego się trzymaj. Na pewno nikt tutaj nie zdiagnozuje Cię lepiej niż oni, a jeszcze może zrobić krzywdę. To błędne koło możesz przerwać tylko Ty. Wiem, że to trudne, ale inaczej nie da rady. Zapewnienia od nas, że nie jesteś pedofilką dadzą Ci ulgę tylko na jakiś czas, bo potem nerwica znajdzie sposób, żeby to obejść. Jaka to psychoterapia?
 8. phœnīx

  boje sie ze jestem pedofilką pomocy

  Nie. Nie wiem skąd wziąłeś swoją definicję, ale jest ona błędna. OCD to obsesje (natrętne myśli) i kompulsje (rytuały). Rytuały mogą być też myślowe, jak ciągłe przekonywanie samej siebie, że nie jest się pedofilką. Albo pytanie o to na forum ( @nvm słusznie zauważył, że to szkodzi na dłuższą mete). @ALICJA3000 to wszystko przejawia, czyli ma "pełnoobjawowe" OCD (nie ma czegoś takiego jak niepełnoobjawowe, jak ktoś nie robi rytuałów to albo nie ma OCD albo właśnie się z niego leczy/robi pierwsze kroki w kierunku leczenia, bo brak kompulsji nie nasila lęku, tylko sprawia, że przerywa się błędne koło i natrętne myśli słabną). OCD nie ma nic wspólnego z realizacją tego, co jest treścią natrętnych myśli. Nie strasz dziewczyny.
 9. phœnīx

  Czy obcy obserwują nas przy pomocy kotów?

  Ślina przenika przez ludzką skórę, są w niej nanoroboty, które wędrują do naszych mózgów. W ten sposób obcy obserwują ich aktywność i zaczynają nas kontrolować.
 10. phœnīx

  boje sie ze jestem pedofilką pomocy

  @ALICJA3000, skoro masz zdiagnozowaną nerwicę natręctw, to tego się trzymaj. Gdybyś była pedofilem, to lekarz dałby Ci taką diagnozę. Masz nerwicę natręctw. Każdy ma głupie myśli, ale nie każdy się tak na nich koncentruje. To są tylko myśli, jak nie będziesz dawać im uwagi, to zaczną znikać. Pomaga Ci ten anafranil? A psychoterapia?
 11. Odnośnie powyższego i ogólnie wątku friendzone'a: To że jesteś miły dla kobiety czy że jej w czymś pomożesz, nie oznacza, że ona przez to jest zobowiązana zostać Twoją partnerką. Poza tym mimo że kobiety są statystycznie bardziej domyślne niż mężczyźni, to jednak nie czytają w myślach, więc jeśli któraś Ci się podoba i chciałbyś wejść z nią w związek, to po prostu musisz jej to powiedzieć.
 12. phœnīx

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Seks to się uprawia, a nie ma we krwi. Poza tym "objawy te wskazują na objaw" Nie pozdrawiam.
 13. phœnīx

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Wkurzona i bezsilna.
×