Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

BiełyjeRozy

Użytkownik
 • Zawartość

  244
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. BiełyjeRozy

  KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

  Jeśli ktoś się długo leczy, to może po prostu uodpornił się na leki działające na H1. Na mnie nie robią żadnego wrażenia neuroleptyki czy antydepresanty działające na ten receptor. Teraz mam problem, bo nie mogę przespać normalnie całej nocy...
 2. BiełyjeRozy

  KLOMIPRAMINA (Anafranil)

  Tutaj tak straszą, że jest to lek z masakryczną ilością skutków ubocznych, że się obawiałem go brać, ale okazało się, że jedynym skutkiem ubocznym są zaparcia. Samopoczucie znacznie lepsze na Anafranilu 75mg niż na duloksetynie.
 3. BiełyjeRozy

  DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

  Po kilku tygodniach zrezygnowałem z tego leku, ponieważ słabo działał przeciwlękowo oraz w ogóle nie aktywizował. Teraz biorę Anafranil. Wyższych dawek nawet nie chciałbym próbować ze względu na koszta.
 4. BiełyjeRozy

  SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

  Mam schizofrenię. O czym świadczy stałe obniżanie się funkcji poznawczych? Miałem robiony kilka lat temu pewien test przez psychologa i wyszedł mi szereg dysfunkcji pamięci oraz dysfunkcja lewego płata skroniowego. Miałem również robiony testy na inteligencje i z każdy test wychodzi mi coraz gorzej. Ostatnio na oddziale dziennym również skarżyłem się na te problemy, to zrobiony mi został test prawdopodobnie na demencję, bo nie które pytania były naprawdę banalne typu "gdzie się obecnie znajdujemy? Albo trzeba było narysować zegar. Z tego co wiem, ten test również wyszedł mi słabo. Psychiatrzy upierają się jednak, że demencji nie mam i w ogóle nie widać po mnie takich zaburzeń poznawczych. Psychiatra powiedział, że pewnie się wystraszyłem testu i dlatego poszło mi słabo, co było nie prawdą. Proszę mi powiedzieć dlaczego, więc czuję, że jestem tępy np. mam bardzo duże problemy z liczeniem, mam często problem z wykonaniem poleceń słyszanych, bo ich zwyczajnie nie rozumiem. Tak jakby ktoś mówił nie znanym dla mnie językiem. Mam także problem z wyrażaniem myśli, brakuje mi słów. Czy da się więc jakoś ostatecznie potwierdzić albo wykluczyć zaburzenia poznawcze, bo jestem ciągle zbywany. Rezonans wyszedł czysto.
 5. BiełyjeRozy

  KLOMIPRAMINA (Anafranil)

  Czy ten lek również powoduje rozleniwienie, że na nic nie ma się ochoty? Na duloksetynie mam takiego lenia, że najchętniej tylko bym leżał i gapił się w sufit. Nawet na paroksetynie tak nie miałem...
 6. BiełyjeRozy

  Nie nadawać się do żadnej pracy...

  Ta portiernia gdzie ja byłem szatniarzem, była wymagająca, bo sporo było obowiązków do wykonania. Sami portierzy mówili mi, że nie dam sobie na niej rady... Pytałem się również mojej kierowniczki o portiernie, to również powiedziała, że ma do zaoferowania jedynie mocno stresujące miejsca.
 7. BiełyjeRozy

  Nie nadawać się do żadnej pracy...

  Ale ja tym szatniarzem byłem prawie rok. Nabrałem pewnej wprawy, ale mimo tego byłem powolny, tak że mi z własnej woli portierzy pomagali, gdy przyszło stado ludzi. Najgorsze jest to, że dla niepełnosprawnych nie ma praktycznie wyboru zawodu, bo większość to sprzątanie i portniernia. Do tej ostatniej też nie w każdym przypadku będę się nadawał, bo pewne portniernie są bardzo wymagające.
 8. BiełyjeRozy

  DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

  Na tym leku pojawiło się u mnie silne poczucie nudy. Żadna czynność tej nudy nie gasi, bo nawet robienie czegoś mnie nuży...
 9. Próbowałem sprzątać i niestety musiałem się zwolnić, ponieważ byłem powolny. Przez pewien okres byłem także szatniarzem i tutaj również miałem problemy z powodu powolności i często robiłem pewne rzeczy na opak. Podejrzewam, że z innymi zawodami będzie podobnie np. pomoc kuchenna. Co robić w takiej sytuacji gdy do żadnej roboty się nie nadaję? A może są jakieś zawody gdzie nie jest wymagane tempo? Jestem na rencie.
 10. BiełyjeRozy

  Samotność

  Ja mam schizofrenię i depresję i samotność mnie zżera, bo nie mam w ogóle szans na związek oraz nie mam znajomych... Co z tego z zewnątrz wyglądam normalnie i zachowuję się normalnie, skoro przez objawy negatywne nie jestem nawiązywać nowych znajomości. np. przez małomówność...
 11. BiełyjeRozy

  DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

  Nie ma żadnej metody, by przyspieszyć działanie leku? Czy psychiatra może coś dodatkowo przepisać, bo nie mam zamiaru czekać miesiącami na poprawę...
 12. BiełyjeRozy

  SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

  A orientuje się Pani, czy mieszkania chronione są przydzielane niepełnosprawnym na stałe czy to jest tylko tymczasowe rozwiązanie?
 13. Przez wiele lat siedziałem w protestantyzmie i byłem bliski chrztu w pewnym wyznaniu, ale się wycofałem, bo pojawiło się masa wątpliwości. Zacząłem poznawać katolicyzm, ale nie ochrzciłem się w rzymskim wyznaniu, a w odłamie katolickim np. dlatego, że protestanckie myślenie się częściowo u mnie zachowało i nurt starokatolicki jest dla mnie bliższy niż tradycyjny rzymski. np. z powodu spowiedzi ogólnej. Teraz znowu pojawiły się wątpliwości czy dobrze zrobiłem, że poszedłem w katolicyzm a zrezygnowałem z protestantyzmu. Zadaję sobie pytania teologiczne, ale też praktyczne, bo mojej parafii nie ma praktycznie ludzi, szczególnie młodych, więc czuję się samotny, zwłaszcza, że znajomych praktycznie nie mam. W zborze protestanckim, że tak powiem zawsze się ktoś mną interesował, więc miałem dosyć luźne znajomości. Tylko, że gdybym miał wrócić do protestantyzmu, to musiałbym porzucić modlitwę powtarzaną jak różaniec czy koronki, a ja lubię te modlitwy. Modlitwa własnymi słowami kompletnie mi nic nie daje. Za to modlitwa różańcowa uspokaja.
 14. A u mnie natręctwem religijnym jest problem z wyborem wiary. Miotam się między katolicyzmem a protestantyzmem....
 15. BiełyjeRozy

  KLOMIPRAMINA (Anafranil)

  Czy jest sens zmieniać duloksetynę na klomipraminę? Niby pewna poprawa jest, ale jest też pogorszenie - pojawiły się negatywne obsesyjne myśli. (Tak samo miałem po dłuższym leczeniu sertraliną) Po drugie chodzę prywatnie do świetnego psychiatry(100zł+dojazd 30zł+leki 70zł) i trochę drogo mnie wychodzi leczenie i chciałbym obniżyć koszta. Skoro anafranil kosztuje 0zł.... Nie mam nadpotliwości, szybkiego bicia serca po dulo. Więc czy na klomi też bym tego nie miał?
×