Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Teksas

Użytkownik
 • Zawartość

  611
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

655 wyświetleń profilu
 1. Mi to ostatnio dokucza, ale akurat tym się nie nakręcam zbytnio. Byłem u ortopedy, stwierdził, że to zwyrodnieniowe i dał skierowanie na rehabilitacje. Zaczynam jakoś w połowie marca. W tą diagnozę akurat mogę uwierzyć, bo pracę mam siedzącą, więc nie dziwne że kręgosłup w tym rejonie dostaje w tyłek.
 2. Teksas

  Nerwica lękowa- czy na pewno?

  Jak dla mnie jest to standardowy scenariusz nerwicy. Badamy się i mimo, że kwalifikowany lekarz mówi, że choroby brak, to nie do końca mu wierzymy i szukamy dalej. Potem dowiadujemy się, że ktoś w kręgu bliskich umarł, lub poważnie zachorował i objawy się pogarszają. Tak ja to widzę. Może kto inny jeszcze Ci tu coś napisze.
 3. Teksas

  Nerwica lękowa- czy na pewno?

  No to zrób sobie badania. O leki uspokajające doraźnie mimo wszystko poproś, będzie Ci łatwiej po prostu. I nie jestem wróżką, ale wierz mi że badania wyjdą Ci ok. Przerabiałem to. Ja i wiele innych osób tutaj. Daj znać po wizycie, co Ci neurolog powiedział.
 4. Teksas

  Nerwica lękowa- czy na pewno?

  Słuchaj, jeśli tak bardzo Cię to niepokoi, to badania typu EKG, USG możesz zrobić prywatnie. To nie jest duży koszt. Z tomografem już drożej, ale nie widzę w tej chwili powodów do przeprowadzenia u Ciebie takiego badania. Zawsze też możesz się umówić prywatnie do kardiologa, koszt wizyty to jakieś 200 zł. A może się uspokoisz. Bóle klatki piersiowej mogą być też odkręgosłupowe. Miałaś kiedyś problemy z kręgosłupem? Generalnie ja u Ciebie widzę jazdę psychiczną i tyle. Może dla osoby z zewnątrz jest to bardziej widoczne niż dla Ciebie. Jak będziesz u internisty następnym razem, to poproś o hydroksyzynę. Zobaczysz, czy po zażyciu dolegliwości czasem nie ustąpią.
 5. Teksas

  "Mumia" w psychoterapii

  @uprising, @Duża Mi, mamy więc inne doświadczenia. Nie mówię, że mój terapeuta siedział całą sesję z kamienną twarzą i nic nie mówił, ale nie było też żadnego prowadzenia ani jego inicjatywy. Może nie była to "mumia", ale jak dla mnie zero własnego wkładu. Gdybym nie mówił o sobie i w ogóle milczał, to milczelibyśmy oboje całą godzinę bo terapeuta się nie odezwie. Poruszyłem ten temat oczywiście i powiedziałem że mi to nie pasuje, ale odpowiedzią było albo milczenie, albo jakieś ogólniki. W praktyce wyglądało to tak, że ja nawijałem większość czasu a terapeuta z rzadka komunikował, że w moich wypowiedziach przebija np. smutek, czy obawa, albo że zauważa to i tamto, albo robił spostrzeżenia że koncentruję się bardzo na temacie np. kontroli nad własnym życiem. Ale jaki wniosek z tych spostrzeżeń, to już ciężko było uzyskać odpowiedź. Generalnie, czy mówiłem godzinę o śmierci matki, czy o sporcie lub motoryzacji, czy o dupie marynie było beż różnicy. I z tego co wiem tak wygląda terapia w tym nurcie. Terapeuta nawet w minimalnym stopniu nie kieruje rozmową czy naprowadza na dany temat. Moje oczekiwania zaś były inne, dlatego zrezygnowałem.
 6. Teksas

  Śląski zlot 2018

  Dacie radę. Wypijcie czekoladę za mnie.
 7. Teksas

  Nerwica lękowa- czy na pewno?

  Wątek o hipochondrii wymieniłem tylko ze względu na objawy jakie może dawać nerwica, bo napisałaś, że nie sądziłaś, że psychika może dawać takie objawy, a może niestety. Dobrze, że tak racjonalnie podchodzisz do swoich dolegliwości. Ale skoro lekarz wykluczył chorobę, która może je generować, to co pozostaje? Nie mówię, że hipochondria, ale to tylko jedna z wielu rodzajów nerwic lękowych.
 8. Teksas

  "Mumia" w psychoterapii

  Ale taka postawa terapeuty w nurcie psychodynamicznym to standard. Zmiana terapeuty niewiele wniesie. pacjent ma gadać o sobie i tyle. Była to jedna z rzeczy, które spowodowały że jestem sceptykiem i do tej formy leczenia zraziłem się na stałe.
 9. Teksas

  Kiedy psychoterapia pomaga? youtube

  Psychoterapia żeby się rozwijać i mieć większą samoświadomość być może tak. Jednak dla osób z lękami, atakami paniki, przeczuciem że jest się śmiertelnie chorym i dla osób które są w czarnej dupie generalnie, to sranie w banie. Przykro mi ale jestem sceptyczny, choć rozumiem, że inni mogą mieć inne zdanie.
 10. Teksas

  Śląski zlot 2018

  No to mnie nie ma niestety tym razem. Kuzyn ma okrągłe urodziny i mam zaproszenie do knajpy. Szkoda.
 11. Teksas

  Nerwica lękowa- czy na pewno?

  Niestety może być jak najbardziej. Nerwica daje takie spektrum objawów że głowa mała. A żołądek, serce, zawroty głowy to standard. Poczytaj sobie wątek "hipochondria".
 12. Teksas

  Nerwica lekowa jakie leki?

  Potwierdzam, brałem parogen dwa lata. Pierwsze skutki działania to minimum sześć tygodni. A naprawdę lepsze samopoczucie jeszcze dłużej. Dla mnie paroksetyna to bardzo dobry lek. Choć ja brałem 20 mg. 40 mg, to spora dawka. W każdym razie nie dołączaj leku bez konsultacji z lekarzem. Możesz narobić większego syfu.
 13. Kij z tym libido. Każdy SSRI je ryje. Zresztą jak jestem w kryzysie i w lękach, to nawet nie myślę o takich uciechach. Chcę po prostu lepiej się czuć. Teraz Esci nie daje rady po prostu. Pogadam z psychiatrą. Wizytę mam za dwa tygodnie.
 14. Teksas

  Śląski zlot 2018

  Dzięki za spotkanie. Prześlijcie jakąś fotkę w wolnej chwili. Pozdro.
 15. @Kalebx3 Gorliwy Trochę poczytałem o tej pregabalinie i nieco się przestraszyłem. Widzę, że syf większy niż SSRI. A może spróbować zwiększyć dawkę tej Elicei? Teraz biorę 10 mg. Próbowałeś większej dawki?
×