Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Teksas

Użytkownik
 • Zawartość

  477
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Teksas

  Początki psychoterapii

  Shira, dla mnie niczego nie musisz bronić. Jedni się odnajdują w terapii i jest to dla nich dobra forma leczenia i pomocy, a inni nie. Świetnie ze terapia Ci pomogła, i cieszę się z tego, ale dla mnie to jednak był zmarnowany czas. Być może u Ciebie mózg pracuje inaczej i siegasz tam, gdzie ja nigdy nie dotrę. Nie wiem. Ludzie są różni i to jest dobre. Pomyśl jednak, abstrahując trochę, czy gdybyś nie załapała się na terapię na NFZ i chodziła prywatnie jak większość osób tutaj i za każdą godzinę płaciła 100-150 zł., powiedzmy dwa razy w tygodniu, to nie byłyby to dla Ciebie za duże koszty? Nie zrozumcie mnie źle, nie zakończyłem terapii ze względów finansowych, i zawsze byłem zdania ze zdrowie najważniejsze, ale przy takich cenach, ta forma leczenia jest trochę jakby dla wybranych tylko. Dobrze choć ze grupowa jest bardziej dostępna i refundowana. Miłego weekendu siostry i bracia. Cieszcie się życiem jak najwięcej.
 2. Teksas

  Początki psychoterapii

  To utopia. Piękna i szlachetna, ale jednak utopia. Przynajmniej na dzień dzisiejszy. Polska służba zdrowia tak nie działa i dłuuuuugo działać nie będzie. A altruizm to towar mocno deficytowy, a większość ludzi to dranie z draniowym nadzieniem i w polewie z drania. Ale brawo za pomysł.
 3. Teksas

  Początki psychoterapii

  Trochę się tutaj nagonka zrobiła i wygląda to po prostu źle, wiecie? Naprawdę przykro się robi czytając. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy mniej lub bardziej w biedzie i niedobrze jest się jeszcze między sobą dołować. Każdy ma swoje racje i tyle. Milion postów wcześniej napisałem, że nie dojdziecie do niczego, bo Wasze poglądy i doświadczenia za bardzo się różnią. Ze swojej strony napiszę że jestem antyterapeutyczny. Z różnych względów. Nie wiem w czym ta forma leczenia miałaby mi pomóc. Dla mnie to ściema trochę. Ale rozumiem, że inni mają może inny, bardziej pozytywny punkt widzenia. Swoją drogą, mimo że akurat było mnie stać na terapię indywidualną, to stawki za godzinę sesji uważam za rozbój. To nie powinno tak być chyba. Pozdro dla wszystkich.
 4. Teksas

  Śląski zlot 2018

  Martwi trochę mała aktywność w wątku. Nie wróży to dobrze temu projektowi. Jeśli zlot nie wypali, to sugeruję spotkać się po prostu w któreś popołudnie w jakiejś lepszej knajpie i tyle.
 5. Teksas

  Śląski zlot 2018

  Ja tak jak napisałem wcześniej - oprócz dwóch ostatnich tygodni sierpnia każdy termin jest ok. Myślę jednak, że w okresie wakacyjnym nie ma sensu organizować czegokolwiek, bo każdy jednak jakieś plany wakacyjne ma i frekwencja będzie niższa na pewno. Sądzę, że najlepszym terminem byłby koniec września/początek października.
 6. Teksas

  Zaburzenia nerwicowe a terapia psychodynamiczna

  P-b na NFZ nie znajdziesz. Przynajmniej nie na Śląsku. A indywidualna psychodynamiczna to bardzo ciężko. Miejsc jest niewiele i zarezerwowane dla osób bez dochodów, w trudnej sytuacji. Ja płaciłem 100 zł za sesję. Oczekiwań nie obniżaj, chyba nie o to chodzi. Ale próbuj, może Tobie ta forma leczenia przyniesie bardziej wymierne korzyści. Gdybyś załapała się gdzieś na tą poznawczą, to napisz kilka słow.
 7. Teksas

  Początki psychoterapii

  Dyskusja rozpętała się na dobre widzę. Ale sądzę, że nie dojdziecie do żadnego consensusu. Jedni mają takie zdanie, a drudzy inne. Mi akurat jest bliżej do karolink, z tym że nie zamierzam wchodzić w kwestie prawne, czy zmieniać panującego ustroju. Dla mnie psychoterapia to po prostu lipa, ale mogę zrozumieć, że kto inny sądzi inaczej. Odezwałem się tutaj teraz dlatego, że zaciekawiło mnie co piszecie o alternatywie. Karolink, możesz uściślić co masz na myśli? Terapia nie i leki nie. Co więc pozostaje według Ciebie? Medytacja?
 8. Teksas

  Zaburzenia nerwicowe a terapia psychodynamiczna

  Przepraszam, nie zauważyłem że to odgrzewany kotlet.
 9. Teksas

  Zaburzenia nerwicowe a terapia psychodynamiczna

  Zajrzyj do działu "Psychoterapia" i do wątku "początki psychoterapii". Piszę tam mniej więcej to samo co Ty. Ja nie chodziłem jakoś specjalnie długo na terapię, bo tylko jeden turnus (12 tygodni) na grupę, a potem sześć miesięcy na indywidualną prywatnie. I generalnie jestem sceptykiem choć jestem tutaj w mniejszości raczej. Też myślałem o p-b, ale i ona ma tyluż zwolenników co przeciwników. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz po prostu. Ja wróciłem do leków narazie. Choć to też można rozpatrywać w kategoriach porażki raczej. Gdybyś zmieniła nurt na poznawczo behawioralną, to napisz kilka słów o niej i swoich odczuciach.
 10. Teksas

  Śląski zlot 2018

  Jeśli będę w miarę w formie to nadal się piszę. Jedynie dwa ostatnie tygodnie sierpnia spędzę w szpitalu, poza tym jezdem w pełni dyspozycyjny.
 11. Teksas

  Jak sobie radzić na nowej skórce forum

  Rozumiem. Dzięki.
 12. Teksas

  Jak sobie radzić na nowej skórce forum

  Ej, a dział "poznajmy się" jest zlikwidowany? Może jestem ślepy, ale nie widzę go.
 13. Teksas

  Początki psychoterapii

  Już zdecydowałem, że kończę z terapią. Chodziłem indywidualnie pół roku i tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że to pic na wodę niestety. Problemy mam tu i teraz, a nie 20 lat temu. Nawijanie na sesjach o dzieciństwie, śmierci rodziców, czy wypadku brata nie spowoduje poprawy u mnie. Bo te wydarzenia odbyły się dawno temu i nie widzę związku między nimi a moimi obecnymi problemami. nawet jeśli terapeuta twierdzi inaczej. Mogę tam chodzić przez następne 10 lat i nic to nie da. Ktoś tu napisał w inyym wątku też, że behawioralna z jej elementami typu wykresy i zadania domowe to dziecinada. Więc nadal jestem w opozycji do tej formy leczenia, ale przynajmniej upewniłem się, że nie tędy droga. Jak mi się pogorszy to pozostaje powrót do leków chyba. Choć wiem, że one też mają wady. Pozdrawiam wszystkich.
 14. Teksas

  Awarie/błędy na forum

  To idę stąd narazie, bo lekarz zabrania mi się denerwować:-).
 15. Teksas

  Awarie/błędy na forum

  Powiedzcie mi jak sprawić, żeby ten idiota z WP nie pojawiał się po każdej zmianie strony, czy wątku???? Zaznaczyłem już wszystkie pieprzone zgody marketingowe.
×