Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Lilith

Administrator
 • Zawartość

  51496
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lilith

 1. Lilith

  Polityk to nie altruista?

  Zauważyliście, że polityka kojarzy się zazwyczaj z umoczonymi łapskami, czymś w rodzaju syfu, zagarnianiem stołków, ale nigdy z altruizmem? Jak myślicie - jest to błędne czy właściwe postrzeganie? Czy polityk Waszym zdaniem może być altruistą?
 2. Ostatnio trafiłam na artykuł < nie pamiętam już dokładnie na jakiej stronie >, że Polska przoduje w ilości egzorcystów. Mnie ciekawi jednak fakt, jak się odnosicie do tematu egzorcyzmów? Czy opętanie istnieje czy jest mylone z zaburzeniem psychicznym? Jakie są fakty? Jakie mity? A przede wszystkim, co Wy o tym sądzicie?
 3. Lilith

  Śmierć - temat tabu?

  Zauważyłam, że jeśli ktoś porusza tematykę śmierci, to zazwyczaj następuje albo milczenie, albo zmiana tematu. Nie mówiąc już o kimś, kto ma myśli samobójcze i próbuje o tym z kimś porozmawiać. Czy uważacie, że temat śmierci jest tematem tabu?
 4. Jak Wy do tego podchodzicie? Gdybyście mieli wybierać, to co byłoby Wam bliższe? Czy w ogóle Waszym zdaniem jest aż tak duża różnica i czy postawienie małżeństwa i związku partnerskiego na dwóch krańcach ma sens?
 5. Jak wyżej.Temat założony w zastępstwie poprzedniego(miejmy nadzieję,że chwilowo).
 6. W związku z tym, że wielu z Nas ma problem z kontaktami z ludźmi, ze zmotywowaniem się do tego, by poszukać pracy, panicznie boi się rozmów kwalifikacyjnych, tego, czy do danej pracy się "nadaje", proponuję spróbować podzielić się doświadczeniami. Może to komuś w jakiś sposób pomoże. Jak sobie radzicie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jak poszukujecie pracy? Czy w ogóle jej szukacie? Jaki wpływ na to mają Wasze problemy i czy dajecie radę je przezwyciężyć? Czy ciężko było/jest Wam się zaaklimatyzować w nowym miejscu zatrudnienia? Jakie macie obawy w związku z pracą, jej poszukiwaniem i ewentualnym zatrudnieniem?
 7. Odniosę się teraz bezpośrednio do Naszego Forum. Istnieje tutaj dział zabaw. Kiedyś usłyszałam, że można skasować wpisy w dziale zabaw, ponieważ one nie mają głębszego znaczenia, działają na zasadzie bezmyślnego spamu, a ja uparcie dorabiam do tego ideologię. Otóż uważam, że dzięki postom w dziale zabaw można nie tylko w dość niefrasobliwy sposób rozmawiać z ludźmi, ale również ich poznać. Wiele razy słyszałam, że ten dział nie jest potrzebny. Moim zdaniem jest. Nie tylko stanowi formę oderwania się od otaczającej rzeczywistości i problemów, ale jest ciekawą formą rozmowy między Użytkownikami. A rozmowa jest ważna. A jak jest Waszym zdaniem? Uważacie, że przez zabawę można z innymi rozmawiać i ich poznać? Wyczuć, na co są wrażliwi, jakie mają zainteresowania? Myśleliście kiedyś o tym dziale właśnie w ten sposób?
 8. Lilith

  Systematyczność

  Jesteście w stanie być systematyczni w swoich działaniach i realizacji planów? Czy przeszkadzają Wam problemy, z którymi się zmagacie? U mnie z systematycznością jest różnie. Jest ona w dużej mierze zależna od tego jakiej kwestii dotyka w moim życiu. Jeśli takiej, na której mi zależy, to potrafię być systematyczna. Z innymi już jest problem, ponieważ zaangażowanie i oddanie energii, którą się codziennie ciuła jest ograniczone. A jak jest u Was?
 9. Uważacie, że edukacja seksualna < w szkole, w domu> jest potrzebna czy to nadmierna seksualizacja młodzieży, która szkodzi? Uważacie, że dzieciaki lepiej wychodzą mając świadomość sfery seksualnej czy to je "wypacza"? Jak Wy to widzicie? Jak Waszym zdaniem powinna < o ile uważacie, że w ogóle być powinna> edukacja seksualna?
 10. Lilith

  Korupcja w Polsce

  Gdzie jest najbardziej widoczna? Jak wygląda sytuacja Polski w tym zakresie w porównaniu do innych państw? Zapraszam do dyskusji.
 11. Coś w tym jest, prawda? Jeśli nie docierają do Nas wiarygodne informacje bądź tylko strzępki informacji zaczynają rozkwitać teorie spiskowe. Od prawdopodobnych po najbardziej absurdalne. Jak myślicie, jest to pewna prawidłowość czy absolutnie nie widzicie związku między brakiem informacji a rozkwitem teorii spiskowych?
 12. Lilith

  WOŚP bez Owsiaka

  Nie wyobrażam sobie tego. WOŚP stworzył Owsiak. To On to od lat koordynował i wątpię czy znajdzie się drugi taki człowiek, który będzie w stanie "pociągnąć" Jego pracę...
 13. Czy czujecie się bezpiecznie w Naszym kraju? Może ktoś ma porównanie z bezpieczeństwem obywateli w innych krajach? Jak Waszym zdaniem sprawują się służby, które mają dbać o bezpieczeństwo ludzi?
 14. Jak to z tym u Was jest? W jaki sposób dobieracie sobie znajomych, krąg najbliższych osób? Jak postrzegacie osoby "inne" niż Wy? Czy wolicie osoby, które przypominają Was czy je omijacie?
 15. @Heledorenie. Można ukryć cały dział, ale tematu już nie.
 16. Lilith

  "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

  @Lunaa to nie odchodź Zostań z Nami.
 17. Lilith

  Bezsenność, zaburzenia snu

  Na noc biorę pregabalinę, alprazolam, propranolol, amitriptylinę i trittico. Leki są też rano i popołudniu. Lekarz wykłócał się ze mną o alprazolam, ale na razie ustąpiłam. Docelowo chcę z niego też zejść.
 18. Głównie byli tam psychiatrzy, ale i psychoterapeuci tez od czasu do czasu gdzieś tam się znaleźli.
 19. Lilith

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  @Stevieartak naprawdę do momentu aż nie zrozumiesz, że porównywanie do innych Cię stopuje, to ciężko będzie Ci cokolwiek osiągnąć. Jest to jedna z barier jaką sobie stwarzamy. Tak bardzo porównujemy się do innych, że zapominamy o tym, iż mamy w sobie potencjał, który możemy zacząć rozwijać. Można się bardzo mocno zdziwić, kiedy takie podejście i własny rozwój doprowadzą do tego, że nie tylko "dorównasz" innym, ale wręcz w tej danej kwestii ich prześcigniesz
 20. Lilith

  Filmy!

  @na_leśnik "Fantastyczne zwierzęta..."
 21. Mieliśmy kiedyś na Forum temat "czarna lista lekarzy". Musieliśmy go niestety ukryć, ponieważ "doktory" robiły nieustanny raban.
 22. Lilith

  Filmy!

  @alone05jeśli będziesz miała ochotę porównać, to zachęcam. Każdy z filmów pokazuję tę samą historię od trochę innej strony.
 23. Lilith

  Czego w sobie nie lubicie?

  @Heledoredokładnie. Angażuję się tak we wszystko. Dlatego tego w sobie nie lubię.
 24. Lilith

  Czego w sobie nie lubicie?

  @Heledorenie do końca. Medal ma dwie strony. Jeśli angażuję się tak w pracę, to mnie to wykańcza. Nie śpię po nocach, a jak śpię, to śni mi się praca. W wolne dni myślę o pracy, na wieczór przed pracą zastanawiam się, co będzie jutro w pracy. To jest chore, bo brakuje mi energii na inne rzeczy. Można się angażować całą sobą, ale w to, w co naprawdę warto.
 25. Lilith

  Co teraz robisz?

  Przeglądam Forum i czekam na koniec. Jeszcze 2 godziny i do domu
×