Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Lilith

Administrator
 • Zawartość

  52954
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lilith

 1. Jak wyżej.Temat założony w zastępstwie poprzedniego(miejmy nadzieję,że chwilowo).
 2. Postanowiłam zadbać o tę stronę zdrowia, bo zauważyłam, że naprawdę dobrze na mnie wpływa. Ogólnie, zaczęło się od wiosny i pomysłu na remont korytarza. Oczywiście, remont z pomocą dobrej duszy, ale...też nie stroniłam od roboty Wynosiłam gruz, drapałam ściany, zacierałam tynk mineralny. Dzień pracy, a później dzień zapierniczania na korytarzu. Po skończeniu remontu trochę podupadłam. Ja i mój nastrój. Nic mi się nie chciało, nie miałam w sumie co robić. Tylko patrzyłam, żeby nie wystawiać nosa z łóżka. No, ale przyszło zimno. I jak przyszło zimno, to trzeba było pomyśleć o ogrzewaniu, ażeby admińskie cztery litery nie zmarzły Wstawiłam sobie piecyk opalany drewnem< wstawiłam, to za duże słowo, bo oczywiście znowu pomogła mi dobra dusza > No, ale drewienko trzeba porąbać. I tak już od ponad miesiąca, mam darmową siłownię. Z poczatku była masakra - nie dawałam rady nawet z małymi klocuszkami. Ale...teraz radzę sobie całkiem nieźle i to nie z siekierką a już z łupaczem, którego na początku nie byłam w stanie nawet unieść Ogólnie, taka gimnastyka pozytywnie wpływa na mój organizm, kondycję i nastrój. Czuję się lepiej. A zatem, postanowiłam że będę dbała o aktywność fizyczną. A jak jest u Was?
 3. Jak się odnosicie do tego, żeby państwo pomagało obywatelom w antykoncepcji? Mam na myśli szeroki dostęp do bezpłatnej antykoncepcji oraz akcji informacyjnej powiedzmy zaczynającej się od szkół średnich.
 4. Lilith

  Bezsenność, zaburzenia snu

  Nie, lekarz zjechał z dawki, żeby mną nie szarpnęło. Wybudzam się. To przede wszystkim. Zasypianie też średnio. Czuję się niewyspana. Cały czas mam nadzieję, że trittico zaskoczy.
 5. Według artykułu: Zgadzacie się z tym? Uważacie, że spełniacie wyżej wymieniony zarys?
 6. Czy u Was również sesję rozpoczynają pytania"Co na dzisiaj?","Z czym dzisiaj Pani przychodzi"?No właśnie.Kiedy słyszy się to pytanie,to automatycznie człowiek się zacina.Przynajmniej ja tak mam.Proponuję tutaj umieszczać myśli,co ewentualnie chcielibyśmy przerobić na następnej sesji,co zostało przerobione i jakie są Wasze wątpliwości względem tego.Proponuję tutaj na bieżąco dzielić się doświadczeniami z terapii.Być może to sprawi,że dana osoba dojdzie do tego,o czym na następnej sesji mogłaby powiedzieć,czego jeszcze nie dopowiedziała,jakie myśli pojawiły się po ostatniej sesji...
 7. Od x lat przewija się wątek nietolerancji wobec osób innej wiary. Bywa, że osoby, które są wyznawcami jednej wiary po prostu nie tolerują "innowierców". Wojny, mordowanie w imię wiary...czy naprawdę jest to warte rozlewu krwi? Uważacie, że wiara zobowiązuje do "nawracania"? Jak widzicie walkę o wiarę w perspektywie tego co się działo i dzieje na świecie? Uważacie, że warto?
 8. Z jakimi problemami borykaliście się na początku związku? Mówi się, że początki zawsze są trudne. Jak udało się Wam przez to przejść, dotrzeć się? Czy był jakiś szczególny problem, który omal nie rozbił związku? Jak radziliście sobie z pierwszymi kryzysami? Co było dla Was najtrudniejsze do pokonania?
 9. Czego w kwestii zbliżeń pragnie kobieta? Co satysfakcjonuje mężczyzn? Jakie są różnice w pragnieniach kobiet i mężczyzn? Jak myślicie? Każdy ma trochę inne potrzeby i pragnienia. Jak jest u Was? Czego pragniecie?
 10. Podsyłam Wam wywiad do przeczytania na temat kryzysu psychicznego.
 11. Osoby, które dopiero zaczynają brać leki bardzo często nie mają wiedzy o tym, co biorą. Lekarze często nakazują wyrzucanie ulotek, ponieważ mogą niepotrzebnie nakręcać i straszyć. Uważam jednak, że pacjent powinien mieć choćby nawet definicyjną wiedzę o tym, co bierze głównie dlatego, żeby utrzymał "higienę" przyjmowania leków. Zaczynam zatem od neuroleptyków. Jeśli ktoś będzie chciał coś dodać do poniższego krótkiego tekstu, to jak najbardziej zapraszam. Jeśli macie ochotę, to możecie też sami zakładać tematy z charakterystyką poszczególnych grup leków.
 12. Lilith

  Lęk separacyjny

  Myślę, że artykuł może się przydać - zwłaszcza rodzicom. Może nasuną Wam się jakieś pytania albo wątpliwości po przeczytaniu artykułu. Jeśli tak, to zachęcam do dyskusji.
 13. Lilith

  Samotność

  Tak się właśnie dzieje. Pomijam terapię, która pod tym względem jest oczywista. W relacji z drugim człowiekiem można coś takiego zbudować. Nie jest to łatwe, ale można dzięki temu dostrzec błędy. Gorzej z pracą nad nimi.
 14. Lilith

  Przysłowia, powiedzenia - skojarzenia ze słowem

  Mam dwie córki, z którymi zawsze mam problem: Julię i Republikę prezent
 15. Rzucamy słowo klucz, a kolejna osoba wpisuje powiedzenie, przysłowie, cytat, które Jej się z tym słowem kojarzy. Przykład: Słowo: kobieta Powiedzenie: Gdzie diabeł nie może tam babę pośle. Teraz Wy. Słowo: wiosna
 16. Lilith

  Moje rysunki

  Jest piękny
 17. Lilith

  Choroba czy nerwica?

  @Monika12122sporo osób miało podobne objawy. Wszystko na tle nerwowym. Niestety, nie zdiagnozujemy Cię przez Internet. Rozważałaś pójście do psychiatry i spróbowanie farmakoterapii?
 18. Lilith

  Pierwsza i ostatnia litera

  strumyczek 1-sza o; ostatnia m; 8 liter
 19. Lilith

  Pierwsza i ostatnia litera

  Zasady są proste. Podajecie pierwszą i ostatnią literę wyrazu oraz z ilu liter ma się składać. Reszta to inwencja twórcza Użytkowników Gra ma na celu ćwiczenie słownictwa. Przykład: Pierwsza litera a; ostatnia t ; ilość liter 7. Odpowiedź: agapant Teraz Wy. Pierwsza litera z; ostatnia a; ilość liter 5.
 20. Lilith

  Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

  Zamieniłam czekoladę na rodzynki, jajka z majonezem i pastę jajeczną na musli, wieczorne wyżerki na twarożek. Piję dużo jogurtów, jem codziennie obiad. Momentami mam ochotę zamordować za czekoladę. No, ale trudno. Na razie mam w domu pieczywo chrupkie, ale zastanawiam się czy zwyczajnie nie zamienić tego na ciemne pieczywo. Podobno ciemne jest najzdrowsze.
 21. Lilith

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  A kiedyś było inaczej?
 22. Lilith

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  A może to czarny scenariusz, który wyprodukował Twój umysł? Może wcale się nie zawali? Może nie jesteś taki bezradny i bezsilny? Czasami uważamy, że dłużej nie wytrzymamy. Tak naprawdę w człowieku drzemią ogromne pokłady sił. Myślę, że nie jesteś wyjątkiem.
 23. Lilith

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Względem czego? Co się dzieje?
 24. Lilith

  Napoleon Bonaparte...

  Nie stał się zachowawczy. Zaczął popełniać błędy i nie brać pewnych okoliczności pod uwagę. Bardzo przyziemnych okoliczności takich jak ciężkie warunki klimatyczne. Podobnie jak osoby z zaburzeniami. Kiedy po ogromnej walce wreszcie następuje poprawa, to zapominają, że trzeba być uważnym, bo w każdej chwili tak naprawdę można się posypać i to od strony, od której by się tego nie spodziewali.
×