PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
46
67%

Nie
18
26%

Zaszkodziła
5
7%

Liczba głosów : 69

przez BiełyjeRozy 19 sty 2018, 12:03
No, ale topiramat znacząco hamuje apetyt i po nim ma się znacznie chudnąć. Coś jednak blokuje jego działanie, mimo brania maksymalnej dawki. A schudnąć muszę jeszcze 20kg. ;)
Zyprazydon 80mg

przez tizziano 19 sty 2018, 12:05
Ale oprócz apetytu sam z siebie też może powodować tycie?

-- 19 sty 2018, 12:06 --

A na co bierzesz ten topiramat?

przez BiełyjeRozy 19 sty 2018, 12:40
Na padaczkę to biorę.
Zyprazydon 80mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez err 19 sty 2018, 15:53
Czy ktoś zażywa pregabaline z paroksetyną albo innym SSRI? Są wg was lepsze efekty w tym połączeniu niż na samym SSRI ?
err

przez benzowiec84 19 sty 2018, 15:59
err napisał(a):Czy ktoś zażywa pregabaline z paroksetyną albo innym SSRI? Są wg was lepsze efekty w tym połączeniu niż na samym SSRI ?

lepsze o wiele , puki co ejszcze parogen jem ale biore też prege , lepsze samopoczucie , mniej lęków , w gore mi wybija samopoczucie prega w dawkach podzielonych do 600 mg

przez tizziano 19 sty 2018, 16:28
No mi pregabalina pomaga ale chyba mimo wszystko za słabo. Dlatego myślę nad dołożeniem esci...choć nie jestem ich zwolennikiem za bardzo. No ale trzeba szukać. Co myślicie?

przez err 19 sty 2018, 16:45
benzowiec84 napisał(a):lepsze o wiele , puki co ejszcze parogen jem ale biore też prege , lepsze samopoczucie , mniej lęków , w gore mi wybija samopoczucie prega w dawkach podzielonych do 600 mg

A jak długo jesz tą prege 600mg? Tolerancja wzrosła?
err

przez ernest00 19 sty 2018, 17:57
Kurczę, stosuję już drugi dzień 75mg bo bałem się zwiększyć dawkę. Ogólnie to odczuwam brak apetytu, wzmożoną potliwość i absolutnie nie mogę powiedzieć, że to jest to samo działanie pregi co niecały rok temu.
Wydaję mi się, że dużo zależy od stanu psychicznego danego osobnika w danym momencie brania leku, jak go odczuję.
Połączenie escitalopram + pregabalina jest dobrym połączeniem? Antydepresyjnie i przeciwlękowo. Tylko tu znów jest SSRI, po którym jest taka męczarnia na początku.
Zmiany? One zachodzą ale my ich nie dostrzegamy.

przez err 21 sty 2018, 22:25
ernest00 napisał(a):Kurczę, stosuję już drugi dzień 75mg bo bałem się zwiększyć dawkę. Ogólnie to odczuwam brak apetytu, wzmożoną potliwość i absolutnie nie mogę powiedzieć, że to jest to samo działanie pregi co niecały rok temu.
Wydaję mi się, że dużo zależy od stanu psychicznego danego osobnika w danym momencie brania leku, jak go odczuję.
Połączenie escitalopram + pregabalina jest dobrym połączeniem? Antydepresyjnie i przeciwlękowo. Tylko tu znów jest SSRI, po którym jest taka męczarnia na początku.

benzowiec84 wyżej pisał, że SSRI + pregabalina działa lepiej na niego. Prega jakby delikatnie pomaga na wejściu / zejściu z SSRI u mnie, ale w dawkach ulotkowych 450-600mg.
err

przez Hooded Spirit 26 sty 2018, 17:25
Ja biorę 225 mg dziennie. 150 z rana i 75 na wieczór. Myślę, że jest dobra do wspomagania leczenia antydepresantami, sama na dłuższą metę potrafi przywalić mułem, co skutkuje odwrotnym skutkiem. Miałem coś jeszcze napisać.. pregabalina nie działa na pewno w spektrum zbijania efektów ubocznych takich jak zespół serotoninowy albo przestymulowanie jakie miewałem po np kawie, w porównaniu do benzo bardzo biednie wypada. Takżę nie ma co w takim wypadku moim zdaniem zapychać gaby pregabalina tylko odrazu ładować benzodiazepiny. na ala RLS też pomaga. Wiotczenie mięśni przy pregabalinie po krótkim okresie czasu (dniach) normuje się do dobrego poziomu, nie ma typowych nóg z waty, można normalnie funkcjonować.
ClassicalDanceDosing

przez sebastian86 28 sty 2018, 15:11
jak dziala pregabalina w dawkach od 500 wzwyz?
We Are The Champions 2017(L)

przez MAREK XYZ 01 lut 2018, 10:02
Myślę że Pregabalina jest dobra do odstawiania benzo oraz doraźnie - w sytuacjach stresowych - dawki 225 mg lub 300mg na uspokojenie. Brana w sposób ciągły i stale - daje zbyt wiele skutków ubocznych. Po kilku miesiącach jej stosowania - po odstawieniu poczułem wyraźną ulgę.

przez horr 01 lut 2018, 12:15
Równoczesne branie benzo i pregi działa jakoś synergicznie, czy jednak nie ma to najmniejszego sensu? (mam na myśli kwestie neurobiologiczne, nie masochistyczne).

przez MAREK XYZ 01 lut 2018, 15:55
horr napisał(a):Równoczesne branie benzo i pregi działa jakoś synergicznie, czy jednak nie ma to najmniejszego sensu? (mam na myśli kwestie neurobiologiczne, nie masochistyczne).

Pewnie że nie ma sensu ładować dwa leki równocześnie. Najlepiej zejść z BENZO i ewentualnie zostać na PREDZE. A już najlepiej odstawić oba leki jeżeli oczywiście to jest możliwe.

Sortuj wg