PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
42
66%

Nie
17
27%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 64

przez coyot.inc 24 lis 2017, 12:30
tizziano napisał(a):A jakie są Twoje objawy GADa? mówisz że na psychoterapię nie chodziłeś, więc pewnie przyczyn tej nerwicy nie znasz??

Objawy? O panie....encyklopedię mogę napisać. Dużo somatyki, lęki przed schizofrenią, chorobami, zamartwianie się wszystkim itp. :/

Chodzę na psychoterapię, przyczyna? Wiesz u mnie nerwica chyba była zawsze ale te ok 2-3 lat temu to się zaczęło objawiać typowo nerwicowo...jakieś 3-4 lata temu miałem też taką typową nerwicę serca, wiesz myślałem, że mam zawały serca, bałem się wstawać z łóżka bo myślałem, że mi serce pęknie, ale jakoś przeszło....a póżniej gdzieś tak po 1-1,5 pojawiała się nerwica już z różnymi innymi objawami... pamiętam, że wtedy miałem ciężki okres obrona mgr, zmiany pracy, jakieś problemy z kobietami (zamartwiałem się strasznie tymi rzeczami) no i gruchnęło - odrealnienie, depersonalizacja itp i to był moment, że " o kurczę takiego objawu jeszcze nie miałem i to jest przerażające" więc wtedy zgłosiłem się do neurologa i dała mi skierowanie na rezonans i ten czas czekania na badanie, pózniej wyniki był traumą...już wkręcałem sobie stwardnienie rozsiane, guzy itp...no i pozniej był już psychiatra.

przez tizziano 24 lis 2017, 12:42
Nie jestem lekarzem, sam zreszta szukam diagnozy, ale moim zdaniem...to Ty nie masz GADa, a zdecydowanie hipochondrię w czystej postaci... na to wątpie czy Prega CI pomoże.... chyba głownie psychoterapia no i z tego co piszesz ssri, więc wracaj do nich i się ciesz że działają, bo to mało skuteczne leki ;)

przez coyot.inc 24 lis 2017, 13:51
tizziano napisał(a):Nie jestem lekarzem, sam zreszta szukam diagnozy, ale moim zdaniem...to Ty nie masz GADa, a zdecydowanie hipochondrię w czystej postaci... na to wątpie czy Prega CI pomoże.... chyba głownie psychoterapia no i z tego co piszesz ssri, więc wracaj do nich i się ciesz że działają, bo to mało skuteczne leki ;)

Wiesz u mnie wszystkiego po trochu pewnie jest :/ ataki paniki były, takie zamartwianie się jak w GAD też, ale faktycznie strach przed chorobami jest istotny w moim życiu. Wiesz w głowie mi się zakręci i już panikuję :/

Wiesz teraz nie wiem co robić bo biorę pregabalinę w sumie 300 na dzień od 3 dni jestem przeziębiony i od tych 3 dni czuję ten lek bo mam silne zawroty głowy i taki stan jakbym się nawalił :/ do tej pory aż tak mocno tego nie czułem i zastanawiam się czy jest to wina tego że jestem przeziębiony i biorę typowy lek na przeziębienie z paracetamolem czy coś innego :/

-- 24 lis 2017, 13:53 --

tizziano napisał(a):Nie jestem lekarzem, sam zreszta szukam diagnozy, ale moim zdaniem...to Ty nie masz GADa, a zdecydowanie hipochondrię w czystej postaci... na to wątpie czy Prega CI pomoże.... chyba głownie psychoterapia no i z tego co piszesz ssri, więc wracaj do nich i się ciesz że działają, bo to mało skuteczne leki ;)

Mało skuteczne SRRI? Dużo jest ludzi którzy sobie chwalą ;) więc nie uważam, że one są mało skuteczne. Ja jak brałem paroksetynę no to nie miałem tego wszystkiego. Żyłem normalnie tylko faktycznie motywacji 0, trzeba było się zmuszać, ale tak to czasami jest :/ a z resztą ja zawsze miałem słabą motywację

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tizziano 24 lis 2017, 14:40
No mówię ciesz się-mówisz tak bo działają na Ciebie-założę się że escitalopram też zadziała ;) to albo działa albo nie..a wszystko to samo-jak dla mnie. Nie chcę ale wierzę że mi Esci też pomoże.... :D :D Hipochondria to ciężki kawałek dla psychoterapeutów-miałem ich 3ech i wszyscy to powtarzali..bierz pregabaline ale dołoż ssri i tyle...nie męcz się chłopaku

przez coyot.inc 24 lis 2017, 15:14
tizziano napisał(a):No mówię ciesz się-mówisz tak bo działają na Ciebie-założę się że escitalopram też zadziała ;) to albo działa albo nie..a wszystko to samo-jak dla mnie. Nie chcę ale wierzę że mi Esci też pomoże.... :D :D Hipochondria to ciężki kawałek dla psychoterapeutów-miałem ich 3ech i wszyscy to powtarzali..bierz pregabaline ale dołoż ssri i tyle...nie męcz się chłopaku

Oby.... no gadałem ze swoją lekarką i powiedziała, żeby rano włączyć escitalopram i pozostawić pregabalinę na noc.... kurczę sam nie wiem co dalej robić, bo znów SSRI człowiek ma mętlik w głowie... czytam różne artykuły, że SSRI to z mózgu sieczkę robi, żeby tego nie brać itp :/ no a ja bardzo wpływowy jestem na takie rzeczy :/

-- 24 lis 2017, 16:16 --

tizziano napisał(a):No mówię ciesz się-mówisz tak bo działają na Ciebie-założę się że escitalopram też zadziała ;) to albo działa albo nie..a wszystko to samo-jak dla mnie. Nie chcę ale wierzę że mi Esci też pomoże.... :D :D Hipochondria to ciężki kawałek dla psychoterapeutów-miałem ich 3ech i wszyscy to powtarzali..bierz pregabaline ale dołoż ssri i tyle...nie męcz się chłopaku

Zastanawiam się czy jak włączę SSRI to jest wtedy potrzebna pregabalina? Jakie działanie ma jej być w połączeniu z escitalopramem?

przez tizziano 24 lis 2017, 17:20
Jaką sieczkę???? to sa bzdury,...najnowsze badania pokazują nawet że długotrwałe branie ssri zmienia osobowość człowieka na plus....wszystko fajnie tylko wtedy muszą działać na niego.

przez coyot.inc 24 lis 2017, 17:39
tizziano napisał(a):Jaką sieczkę???? to sa bzdury,...najnowsze badania pokazują nawet że długotrwałe branie ssri zmienia osobowość człowieka na plus....wszystko fajnie tylko wtedy muszą działać na niego.

No wiesz stary, ale też jest dużo wpisów w stylu "SSRI zniszczyły mi mózg" itp. wiesz człowiek czytając to no to ma wątpliwości czy to brać czy nie :/ Podobnie miałem jak dostałem receptę na paroksetynę, naczytałem się strasznie na ten temat ale wtedy akurat byłem w kiepskim stanie i za bardzo nie wiedziałem co, jak, gdzie, dlaczego itp :/ więc postawiłem na leki, a poza tym pamiętam, że psycholog mi powiedziała, żebym poszedł do psychiatry bo "Pan się bardzo męczy, więc po co tak się męczyć jak coś może pomóc" itp.

Wiesz no wpisy osób, które krytykują SSRI są bardzo nośne i zauważyłem, że dosyć często się zdarzają, żeby nie brać tych leków itp, więc człowiek się nakręca.

przez joker27 24 lis 2017, 17:47
Bralem trzy lata paroksetyne na natretne mysli i lęki, wyleczyla mnie z fobii spolecznej, wiecej pewnosci siebie, a jak jakis czas temu przestala dzialac to wszystko wrocilo mocniej, plus duza depresja i ciagle utrzymujący się caly dzien lęk, mysli samobojcze, więc nie wiem czy dobrze ze to bralem, bo teraz jestem w oplakanym stanie, bez nadzieji, bez wiary w cos, codziennie ryczę z tej niemocy... i nie wiem czy cos mi jeszcze pomoze czy to moj koniec :why:

przez ernest00 24 lis 2017, 17:47
Jaką sieczkę???? to sa bzdury,...najnowsze badania pokazują nawet że długotrwałe branie ssri zmienia osobowość człowieka na plus....wszystko fajnie tylko wtedy muszą działać na niego.

Zależy jakie plusy i minusy i czy też dla danej osoby są to plusy czy minusy zmian w osobowości. Gorzej jak zadziałają, a zostawią złe zmiany. Mnie za to paroksetyna bardzo pomogła. Inny lek zaszkodził. Brakuje trafnych ocen wyboru leków przy pacjentach i ich dolegliwościach całościowo. Nie tylko psychicznie.

przez coyot.inc 24 lis 2017, 20:18
ernest00 napisał(a):

Zależy jakie plusy i minusy i czy też dla danej osoby są to plusy czy minusy zmian w osobowości. Gorzej jak zadziałają, a zostawią złe zmiany. Mnie za to paroksetyna bardzo pomogła. Inny lek zaszkodził. Brakuje trafnych ocen wyboru leków przy pacjentach i ich dolegliwościach całościowo. Nie tylko psychicznie.

A jaki lek ci zaszkodził? Rozumiem że pregabaline też bierzesz brałeś skoro jesteś w tym wątku? Jak efekty?

przez chipster 24 lis 2017, 21:54
tizziano napisał(a):Jaką sieczkę???? to sa bzdury,...najnowsze badania pokazują nawet że długotrwałe branie ssri zmienia osobowość człowieka na plus....wszystko fajnie tylko wtedy muszą działać na niego.

Owszem, zmnienia osobowość, ale stale i na stałe, działa póki się bierze i równolegle zmienia. Gdy przestaniesz brać wracasz nie do punktu wyjścia, ale parę pięter niżej. Żaden psychiatra Ci tego nie powie, bo on zarabia na leczeniu tymi lekami. Trochę zdrowego rozsądku życzę i refleksji przed napisaniem posta.

przez tizziano 24 lis 2017, 22:03
Mnie żaden ssri jak do tej pory nie pomógł i.mimo to kategorycznie nie powiem że zrobiły mi sieczke w głowie...

Niektórzy ludzie są debilami niestety...Bo brali miesiąc i bagno im się powiekszylo odstawili i piszą że "zrobiło im sieczke bo nadal siedzą w chorobie-stad takie myśli i osady. Zapytaj ich czy skończyli na wózku z upośledzeniem czy co ze tak twierdzą...
Skoro te leki komuś ratują życie to dlaczego ich nie brać???

Chemia na raka też jest ostatnią deską ratunku i ludzie ja biorą...A od dawna wiadomo że w wielu przypadkach przyspiesza ona tylko agonie...no i co???a statystyki same mówią za siebie: depresja dziś jest już wyżej w tabeli śmiertelności na świecie jak nowotwory. Więc odpowiedź sobie sam na te pytanie...

Podsumowując: sieczke w mózgu robią same choroby i zaburzenia a nie leki...

przez coyot.inc 25 lis 2017, 10:04
chipster napisał(a):

Owszem, zmnienia osobowość, ale stale i na stałe, działa póki się bierze i równolegle zmienia. Gdy przestaniesz brać wracasz nie do punktu wyjścia, ale parę pięter niżej. Żaden psychiatra Ci tego nie powie, bo on zarabia na leczeniu tymi lekami. Trochę zdrowego rozsądku życzę i refleksji przed napisaniem posta.

no wlasnie i przez takie opinie ludzie boja sie brac takie leki... gdzie jest prawda? o to wlasnie chodzi z jednej strony ludzie mowia ze pomaga i nic sie nie dzieje a z drugiej strony sa osoby / strony www gdzie pisza/mowia zwby nigdy takich lekow nie brac bo wlasnie robia sieczke i ze jak skonczysz brac to jestes "pare pieter nizej".... czlowiek po prostu boi sie czytajac takie opinie...szczegolnie boja sie takie osoby jak ja czyli nerwicowcy / lękowcy, po 1 jestesmy bardzo podatni na rozne opinie; po 2 czytajac ulotki i skutki ubpczne wlos nam sie jezy itp...po prostu boimy sie i szukamy opinii w internecie

przez MAREK XYZ 25 lis 2017, 10:33
joker27 napisał(a):Bralem trzy lata paroksetyne na natretne mysli i lęki, wyleczyla mnie z fobii spolecznej, wiecej pewnosci siebie, a jak jakis czas temu przestala dzialac to wszystko wrocilo mocniej, plus duza depresja i ciagle utrzymujący się caly dzien lęk, mysli samobojcze, więc nie wiem czy dobrze ze to bralem, bo teraz jestem w oplakanym stanie, bez nadzieji, bez wiary w cos, codziennie ryczę z tej niemocy... i nie wiem czy cos mi jeszcze pomoze czy to moj koniec :why:

Kiedyś pewna pani psycholog powiedziała mi że jak jest bardzo, bardzo źle to trzeba pogodzić się ze śmiercią i powiedziała - ,,co z tego że umrzesz ? " ,,wszyscy umierają" ..... ,,kiedyś i Ty musisz" ..... to bardzo gorzkie i dobijające słowa jakie wtedy usłyszałem .....ale.... jakoś tak...... poczułem się wtedy trochę lepiej......

-- 25 lis 2017, 12:46 --

p.s. rzecz w tym że na nerwicę nie da się umrzeć ...... :) ...... człowiek myśli że to KONIEC .... zamyka oczy .... potem otwiera i..... cały czas żyje..... :)

Sortuj wg