PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
37
65%

Nie
16
28%

Zaszkodziła
4
7%

Liczba głosów : 57

przez Grabarz666 22 wrz 2017, 18:13
dubito napisał(a):Mając identyczne zdanie co benzowiec84, odnosnie popisów wiadomej postaci,mam smutną wiadomość.
Narcystyczne zaburzenia osobowości są nieuleczalne.Ten typ tak ma.Można psychoterapii i stania na jajach ale to nic nie da.Zresztą musi chcieć.Moim zdaniem ,jak jeszcze czytałem to forum jako "niezrzeszony", to sporo mądrych ludzi już się na forum "leki" nie udziela.

Raz na jakiś czas (periodycznie) pojawiają się tutaj, na forum, internetowi "prorocy" głoszący jedynie prawdziwą psychofarmakologię. Swoją aktywnością próbują oświecić ciemny lud trujący się lekami, że one nie działają, na domiar złego nieodwracalnie szkodzą. Swą nieomylność w niuansach zaburzeń psychicznych i ich leczenia czerpią wyłącznie z własnych odczuć, ewentualnie, zagranicznych forów internetowych. W dyskusjach najczęściej używają argumentów typu: ja wiem swoje, jestem starszy, zjadłem więcej leków. Używając w dyskusji z nimi argumentów w postaci badań, nie będących pod drodze z głoszonym przez nich nurtem, odbierają jako atak ad personam i zazwyczaj reagują agresją słowną lub stawianiem kontrdyskutantom epikryz typu: OCD, zaburzenia narcystyczne, sponsoring big pharmy etc. Co ciekawe większość z tych "proroków" to osoby uzależnione od benzodiazepin, całkowicie bezkrytycznie wypowiadają się o tych lekach, a ich skutki uboczne przypisują lekom z grupy SSRI, które chwilowo stosowali i które na każdego muszą działać identycznie jak na nich. Frustracje i poczucie winy związane z życiowymi niepowodzeniami wylewają w internecie, tam, gdzie czują się bezpiecznie i bezkarnie mając świadomość tego, że nie będą one miały takich konsekwencji, jakie mogłyby mieć w świecie rzeczywistym - wirtualna odwaga.

W zasadzie nie dziwię się dlaczego takie osobniki jak: benzowiec, ernest, picziklaki, dubito (mam wrażenie, że ci trzej ostatni to ten sam troll) itp. zachowują się tak, jak zachowują. Długotrwałe stosowanie benzodiazepin powoduje nieodwracalną neurodegenerację, co przejawia się zachowaniami agresywnymi, zaburzeniami funkcji poznawczych oraz zaburzonego postrzegania rzeczywistości.

Off.

przez dubito 22 wrz 2017, 19:09
Rzeczywiście, było na tym forum parę osób rozsądnych ,którzy mieli coś do powiedzenia od siebie,
elementarną kulturę i praktyczną wiedzę.To Ty jesteś tym prorokiem mający misję i pitolący coś o benzodiazepinach.Gdzie coś ktoś napisze,już Grabarz wie lepiej.O lekach,depresji,lęku i innych nie pomnę.Wie wszystko.Geniusz, niosący kaganek oświaty w postaci wykresu gila w funkcji gluta.Ci ludzie co odeszli z tego forum to przez ciebie.Szkoda ,bo to było fajne forum.Byłem tu jakieś 5 lat temu.A teraz nie ma forum, jest jeden nieomylny Sziwa i Ajurweda.Póki ci malutcy cię słuchają, głoś swoją prawdę i posłannictwo, bo masz już pewnie grono wyznawców, z córką grabarza włącznie. Wszystko ma swój początek i koniec.Twoje nauki również.
Poprawianie świata zacznij od siebie.Pierwszy raz rozmawiam z człowiekiem nie mającym żadnej refleksji nad swoją osobowością i nieświadomym swych wad.
Pozdrawiam

przez johny12 29 wrz 2017, 13:00
Ma ktoś na zbyciu nie potrzebną pregabaline, oczywiście nie za darmo :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tizziano 29 wrz 2017, 18:13
Dostałem od lekarza to dziś... to uzależnia??? dziwne bo o lorafenie nie chciał słyszeć...a jako główny lek obok Coaxilu zapisał mi EGZYSTĘ do stałego brania...

To prawda ze szybko traci efekty ten lek? czy na kogoś działa cały czas i bierze go regularnie??

-- 30 wrz 2017, 00:19 --

lorana napisał(a):Co mogłabym brać zamiast pregabaliny na lęk? Biorę ja prawie rok, i dziala ok. tylko zniszczyła mi przemianę materii i sporo przytyłam.Oprócz tego biorę wenlafaksyne.Niedługo idę do lekarza, chce zostawić wenle i dorzucić coś do tego na lęk, tylko co?
Wczesniej bralam już asentre, mianseryne, mirtazapine,paroksetyne,fluwoksamine,opipramol( to wszystko solo, tylko asentre z wenlą) nie przyniosło to efektów.

Spradz lepiej czy nie czasami po wenlafaksynie przytylas...ja przytylem duzo po efectinie..

przez MAREK XYZ 30 wrz 2017, 00:45
Hej tizziano :) Brałem pregabalinę o.k. 6 tygodni na nerwicę.... była skuteczna ale trochę bolała mnie po niej głowa ... odstawka bez problemu, zero efektów odstawienia :)

przez tizziano 30 wrz 2017, 16:35
MAREK XYZ napisał(a):Hej tizziano :) Brałem pregabalinę o.k. 6 tygodni na nerwicę.... była skuteczna ale trochę bolała mnie po niej głowa ... odstawka bez problemu, zero efektów odstawienia :)

MArek a powiedz mi jak się u Ciebie objawiał lęk? to było GAD?? jeśli tak to jak bys opisał te uczucie i myśli? i po ilu dniach zaczelo sie cokolwiek dziac, bo jakos nie wierze ze juz po 1 tabletce jak tutaj niektorzy pisza..?pozdrawiam

przez MAREK XYZ 30 wrz 2017, 17:47
Trudno to nawet określić ale to nie był typowy lęk przed czymś .... miałem raczej silne napięcie nerwowe .... nie mogłem usiedzieć na miejscu .... wolałem chodzić.... spacerować.... coś robić..... PREGABALINA jak ją brałem chwytała charakterystycznie.... ja to nazywałem takim żelaznym uściskiem za głowę ... i trzymała.... wtedy napięcie opadało... wtedy wracał spokój.... ale ten żelazy uścisk też niestety czułem .... i to już nie było fajne..... coś za coś... ale pewnie nie każdy będzie odczuwał skutki uboczne... :)

-- 01 paź 2017, 11:33 --

Hej tizziano :)

A co masz na myśli pisząc ,,GAD" ?
Nie wiem co to jest ?
Ja tak za bardzo nie wczytuję aż tak dokładnie w te wszystkie ulotki i ,,wiedzę medyczną" .... :)

-- 01 paź 2017, 14:09 --

-- 01 paź 2017, 14:25 --

Hej Grabarz666 :)

Chciałem Ci tylko napisać że Bóg istnieje :)

-- 01 paź 2017, 14:40 --

A ja dzisiaj poległem .... myślałem że uwolniłem się od prochów a tu kicha.... tak mnie trzęsło że wziąłem w południe PREGABALINĘ 225 mg .... efekt natychmiastowy jak po benzo .... od razu ulga ale.... ale co dalej to nie wiem .... chcę się za wszelką cenę pozbyć prochów .... tylko jak to zrobić ....

przez Alex1988 02 paź 2017, 09:06
Witam pisze do Was z zapytaniem. Czy ktos z Was odstawil pregabline i ma na to jakis sprawdzony sposob bez duzego cierpienia... dodam ze jestem na poczatku swojej drogi z jakimikolwiek lekami na ocd nerwice lekowa polaczona z depresja w ktora sama sie wpedzilam wmawiajac sobie najgorsza chorobe swiata mam na mysli. Obecnie od tygodnia przyjmuje lexapro 10 mg od 4 tyg mirtazapina 30mg na noc i od 4 tyg pregabline w dawce 150 mg nie chce byc na takiej ilosci lekow dlatego chce odstawiac pregabline ... ale boje sie bo probowalam tydz temu i byl horror. Dodam ze dwa mies temu odstawialan afobam wlasnie za pomoca pregabliny afobam bralam dwa miesiace. Dodam jeszcze ze nadal mam swoje natretne mysli na temat tej choroby i wtedy wywoluje to atak paniki. Prosze Was o rady? Mosze jakies ziola suplemnty diety?

przez Ricah 02 paź 2017, 13:38
Jezeli faktycznie tak zle znosisz odstawianie pregi, to odstawiaj powolutku. Sa do kupienia 75mg tabsy, wiec na poczatek mozesz brac na przemian 75mg/150mg, pozniej na 75mg przejsc. Te tabsy nie sa o przedluzonym uwalnianiu, zatem rownie dobrze mozesz otworzyc to cudenko, wysypac na kartke i podzielic proch na pol. Mozesz tez poprosic lekarza o propranolol do stosowania doraznego, moze nieco ulzyc w lękach.

Mam jednak wrazenie, ze jest to jednak raczej zwykle nakrecanie siebie na to, ze tak sie bedziesz czula. Moze warto przeprowadzic maly test placebo.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez Alex1988 02 paź 2017, 23:45
Pewnie nastawienie tez robi swoje... ale probowalam I naprawde ciezko bylo... trzy dni bez pregabliny i bylam rozsypana na kawalki dzuy dol i ciagly placz... natretne myski ze pewnie mam sla i ciagle drzenia miesni to wprowadza mnie w ataki paniki ktore spowodowane sa tylko tym...od tygodnia zazywam lexapro o efektach mowix jest za wcEsnie ale poklalam nadzieje w fym leku na ciagly niepokoj i natrerne mysli...

przez MAREK XYZ 03 paź 2017, 00:34
Hej Alex1988 :)

Myślę że z tym odstawianiem PREGABALINY jest tak jak z każdym innym lekiem psychotropowym .... czyli powolutku... nie spieszyć się....coraz mniejsze dawki.... jak przeciągniesz odstawianie na dwa tygodnie to spokojnie dasz radę. Ja odstawiałem Pregabalinę natychmiast ( brałem 2x150 ) i nie czułem żadnych złych efektów. To bardzo dobry lek ale mnie czasami lekko bolała głowa. Po miesiącu przerwy postanowiłem jednak wrócić do pregi i biorę ją tylko rano w dawce 225 mg. Trzyma mnie cały dzień i jest o.k . :) .... nerwica pod kontrolą ... :)

przez Alex1988 05 paź 2017, 11:08
Twoja odp jest budujaca a powiedz jak dlugo brales przed odstawieniem???

przez MAREK XYZ 05 paź 2017, 11:53
Brałem ok sześć tygodni.

-- 06 paź 2017, 16:45 --

Tak od tygodnia wróciłem do PREGABALINY i biorę 225 mg jednorazowo z rana .... daje kopa i jest ok... :)
Na mnie działa jak benzo ..... :)

przez tizziano 09 paź 2017, 10:44
Marek GAD to po angielsku zaburzenia lękowe ogólne w skrócie ;) a jakie miałeś myśli w tym czasie mógłbys napisać-please !

ps. no i po ilu zaczęło na Ciebie działać i w jakiej dawce??

Sortuj wg