Poszukiwanie pracy, rozmowy kwalifikacyjne, zatrudnienie

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez carlosbueno 01 lis 2017, 21:34
wiejskifilozof napisał(a):W Polsce chorować psychicznie to wstyd.

Nie tylko w Polsce, ale większości świata no może poza kilkoma tymi najbardziej rozwiniętymi gdzie np mieć depresję czasem mieć wypada albo przynajmniej chodzić na psychoterapię . :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez konto usunięte 03 lis 2017, 01:24
Nad Wisłą rodzi się zawód przyszłości. Polska firma poszukuje trenerów nowego typu. "Nie musisz mieć nawet studiów"

Polska firma Emplocity, tworząca bota pomagającego szukać ludziom pracy, stanęła przed nietypowym wyzwaniem. Muszą znaleźć osobę lub osoby, które pomogą botowi w procesie nauki. Bez tego nie poradzi sobie w cyfrowym życiu. Trener botów może być jednym z zawodów przyszłości....

http://innpoland.pl/138395,nad-wisla-ro ... et-studiow
konto usunięte

przez Reghum 04 lis 2017, 12:44
No ja chyba wyślę ogłoszenie do "Szukam pracy" do OION'u zamiast sam dzwonić i się męczyć. Ale poczekam jeszcze tydzień. Zobaczy się.
Goodbye schizophrenia. At least for now.

[F20.6] | Solian 400mg 1-1-0.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 04 lis 2017, 15:43
carlosbueno napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):W Polsce chorować psychicznie to wstyd.

Nie tylko w Polsce, ale większości świata no może poza kilkoma tymi najbardziej rozwiniętymi gdzie np mieć depresję czasem mieć wypada albo przynajmniej chodzić na psychoterapię . :mrgreen:

Kolegę lat 26,wyśmieli.Że do debili jeździ,chodzi o nasz ośrodek.

przez Reghum 27 lis 2017, 16:31
Nie wiem po co zacząłem się leczyć - wiem, że w wielu miejscach na świecie jest oferowana pomoc takim ludziom jak ja, ale nie w tym zadupiu nazywanym Olsztynem.
Nie wiem czy się boję, czy nie potrafię znaleźć pracy... Popadam coraz bardziej w depresję, bo nie potrafię sobie rekompensować wolnego czasu schizofrenią.
Patrzyłem na oferty na razie związane z niepełnosprawnością, i ich jest tyle co kot napłakał. Nie chcę iść na sprzątacza, szybko się męczę, nie chodzi o złym spojrzeniu na takie osoby, ale to nie dla mnie.
Mam ciut większe ambicje, patrzę, zostają call center i ochrona, czasem jakieś sklepy. Najbardziej chciałbym pracować w jakimś słabo obleganym sklepie w spokojnym miejscu albo ochronie.
I nic nie widzę. Nic... Najchętniej popracowałbym z osobami takimi jak ja, ale organizacji zajmującymi się takimi osobami jak ja nie ma wcale.

Chyba pie*dolę to i idę na oddział dzienny, prędzej tam może i tak słabym znajomościom się gdzieś dostanę. Na razie coś kręcę na bitcoinach ale to i jest bardzo słabe.
Kumpel miał rację, dopóki ktoś mnie nie wkręci nic nie ogarnę, bo mam takie blokady i lęki. Ehh, kiepsko.
Goodbye schizophrenia. At least for now.

[F20.6] | Solian 400mg 1-1-0.

przez Lilith 05 gru 2017, 14:30
Reghum, znalezienie jakiejkolwiek pracy, to nie jest problem. Natomiast bardzo czasochłonne jest szukanie pracy, która spełni Nasze oczekiwania. Wierzę, że jesteś zniechęcony, ale nie poddawaj się. Ile czasu szukasz?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez mark123 05 gru 2017, 15:17
Znalezienie jakiejkolwiek pracy jest możliwe, ale może być problematyczne w niektórych przypadkach. Jak ktoś ma problem i z zadaniami umysłowymi i z fizycznymi, to problematyczne będzie znalezienie jakiejkolwiek pracy. A jak się już znajdzie, to tylko tymczasowo, bo wykopią prędzej czy później.
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

Zjawiska nadprzyrodzone istnieją, gdy doświadczysz, uwierzysz.

przez Lilith 11 gru 2017, 16:28
mark123, bardzo czarny scenariusz...
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez mark123 11 gru 2017, 20:07
ale możliwy

Dla mnie i umysłowa i fizyczna praca jest problemem. Nawet znalezienie stażów było problematyczne. Teraz mam pracę na okres próbny, znalezienie jej było mocno problematyczne. W najoptymistyczniejszym wariancie, dostanę potem drugą umowę na czas określony, kolejnej stałej takiemu jak ja, na pewno nie dadzą. Tak więc to praca tymczasowa i kolejne, jeśli znajdę, też będą takie.
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

przez Lilith 12 gru 2017, 09:02
mark123, a co Ci sprawia dokładnie problem? Nie możesz pracować fizycznie i jednocześnie się skupić, jesli masz wykonać jakieś absorbujące umysł działanie, czy jak to wygląda?
Administrator

przez BiełyjeRozy 12 gru 2017, 12:19
Nie chcę iść na sprzątacza, szybko się męczę, nie chodzi o złym spojrzeniu na takie osoby, ale to nie dla mnie.
Poszedłem na sprzątanie biur i zrezygnowałem po kilku dniach. W ogóle nie dawałem sobie rady, bo byłem powolny. Jeśli starałem się śpieszyć, to zapominałem np. o opróżnianiu śmietników...

Czy są jakieś bardziej ambitne zawody w których osoba zaburzona będzie się dobrze sprawować? W moim przypadku odpadają prace stresujące oraz wymagające szybkości.

przez mark123 16 gru 2017, 13:37
Lilith napisał(a):mark123, a co Ci sprawia dokładnie problem? Nie możesz pracować fizycznie i jednocześnie się skupić, jesli masz wykonać jakieś absorbujące umysł działanie, czy jak to wygląda?

Jeśli chodzi o umysł, problem z rozumieniem poleceń, problem ze skupieniem, brak zdolności przyswajania wiedzy mimo wielokrotnego tłumaczenia i obserwacji (po kilku miesiącach bycia na danym stanowisku dalej nie ogarniam, co mam robić), niezdolność do myślenia i działania nawet z umiarkowaną szybkością. Coś, co np. większość pracowników zrobi w godzinę, ja potrzebuję całych 8h. Coraz częściej mam wrażenie, że mam jakiś rodzaj oligofrenii.

Jeśli chodzi o fizyczność, to mam siłę fizyczną na poziomie kilkuletniego dziecka, bardzo szybkie męczenie się, znikoma sprawność manualna, zerowy spryt

przez niedowierzam 18 gru 2017, 13:37
BiełyjeRozy napisał(a):
Nie chcę iść na sprzątacza, szybko się męczę, nie chodzi o złym spojrzeniu na takie osoby, ale to nie dla mnie.
Poszedłem na sprzątanie biur i zrezygnowałem po kilku dniach. W ogóle nie dawałem sobie rady, bo byłem powolny. Jeśli starałem się śpieszyć, to zapominałem np. o opróżnianiu śmietników...

Czy są jakieś bardziej ambitne zawody w których osoba zaburzona będzie się dobrze sprawować? W moim przypadku odpadają prace stresujące oraz wymagające szybkości.

Administracja, administracja państwowa (może poczta, bycie listonoszem? dużo szukają listnoszy - przynajmniej w okolicach waw), hydraulika, elektryka - wszelkie prace zawodowe, informatyka.. jest wiele prac, gdzie nie ma ciśnienia i robienia rzeczy na wczoraj, zalezy jakie masz wykształcenie.

przez niedowierzam 18 gru 2017, 13:45
mark123 napisał(a):
Lilith napisał(a):mark123, a co Ci sprawia dokładnie problem? Nie możesz pracować fizycznie i jednocześnie się skupić, jesli masz wykonać jakieś absorbujące umysł działanie, czy jak to wygląda?

Jeśli chodzi o umysł, problem z rozumieniem poleceń, problem ze skupieniem, brak zdolności przyswajania wiedzy mimo wielokrotnego tłumaczenia i obserwacji (po kilku miesiącach bycia na danym stanowisku dalej nie ogarniam, co mam robić), niezdolność do myślenia i działania nawet z umiarkowaną szybkością. Coś, co np. większość pracowników zrobi w godzinę, ja potrzebuję całych 8h. Coraz częściej mam wrażenie, że mam jakiś rodzaj oligofrenii.

Jeśli chodzi o fizyczność, to mam siłę fizyczną na poziomie kilkuletniego dziecka, bardzo szybkie męczenie się, znikoma sprawność manualna, zerowy spryt

Czytam to i przpominasz mi moją przyjaciółkę, która wiele lat borykała się z niską samooceną i stresem, przez ktory reagowała dokladnie tak samo, jak ty (choć nie zdawała sobie nawet, że to stres). Wypychałam ją tylko gdzie się dało, wzięłam ją później do siebie do pracy, sama zachęcałam do tego, by też w domu uczyła się bardziej zaawansowanej obsługi excela (zawsze służyłam pomocą) i udało się, co też poprawiło w pracy jej samopoczucie i przez to całokształt tego, jak pracowała (choć cicha i nieco wyobcowana w towarzystwie jest do dziś, już taka natura). Myślę, że za bardzo krytycznie i negatywnie do siebie podchodzisz, ale to tylko moje zdanie, być może się mylę.

Sortuj wg