Poszukiwanie pracy, rozmowy kwalifikacyjne, zatrudnienie

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez Asembler 22 paź 2017, 23:55
No co wy, a zarobki dobrego spawacza w wąskiej specjalności (nie mig), dobry tokarz, operator walca, wykończeniówka, ślusarz na swoim, wyspecjalizowany kowal, wyspecjalizowany stolarz zarobki większe jak większość księgowych czy automatyków, elektroników po studiach itd, porównywalne z seniorami programistami czy prawnikami w korpo wyspecjalizowanymi w obsłudze klientów biznesowych.
minimalizm w formie

przez wiejskifilozof 23 paź 2017, 20:14
Przypominam,rządy klasy robotniczej.Skończyły się w 1989 roku.

przez carlosbueno 23 paź 2017, 21:37
wiejskifilozof napisał(a):Przypominam,rządy klasy robotniczej.Skończyły się w 1989 roku.
To nie były żadna klasa robotnicza tylko komunistyczna elita, która z robotnikami nie miała nic wspólnego. A co do zarobków robotników wykwalifikowanych to obecnie przebijają często ludzi z wyższym wykształceniem ale to rynek kształtuje a że masa roboli wyjechała a zawodówki zlikwidowano to nie dziwota że zarabiają więcej od milionów absolwentów niepotrzebnych kierunków.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 24 paź 2017, 15:16
Ale,u nas.Nadal mamy,opis robotnika.Durnia po zawodówce.

przez Asembler 24 paź 2017, 20:59
jakich nas? raczej tylko u ludzi z kompleksami co uważają że zarabiają za mało jak na trzy fakultety z zarządzania polem namiotowym
minimalizm w formie

przez wiejskifilozof 25 paź 2017, 20:37
Ktoś tu ,chyba czyta Kapitał :D

przez Reghum 25 paź 2017, 23:57
carlosbueno napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Przypominam,rządy klasy robotniczej.Skończyły się w 1989 roku.
To nie były żadna klasa robotnicza tylko komunistyczna elita, która z robotnikami nie miała nic wspólnego. A co do zarobków robotników wykwalifikowanych to obecnie przebijają często ludzi z wyższym wykształceniem ale to rynek kształtuje a że masa roboli wyjechała a zawodówki zlikwidowano to nie dziwota że zarabiają więcej od milionów absolwentów niepotrzebnych kierunków.

Bo studia są czasem po to, żeby się napić, a ich program z pracą nie ma wiele wspólnego. Sam na takich byłem, w dodatku zaoczne i prywatne. Typ wstawił odpowiedzi na test z algorytmiki z C#, i napisał "macie na arytmetykę" (xD?). Część niby pracujących w IT, a ledwo co wiedzą, CV wypełnione na profilu internetowym bardzo mocno, ograniczające się tylko do obsługi Windowsa, nie potrafiąc wymówić nazwy "makefile", bez ochoty samorozwoju, albo z zaburzeniami emocjonalnymi (z potrzebą pisania o IT na facebooku żeby utwierdzić się w swoich przekonaniach, np. "na start programista nie powinien chcieć 15k" - to każdy wie) a następny wpis z sekuraka naśmiewający się z czegoś tam, z opisem lakonicznym.

Dla mnie nie wyglądało to jak IT, zaliczali wszyscy, bez problemu się prześlizgiwałem, ale dałem sobie spokój dla komfortu psychicznego (plus mam problemy z angielskim przez wadę wymowy). Pracę w IT i tak jak będzie znajdę, z kumplem ogarniam aktualnie projekt CMS'a na bitbuckecie, i się śmiejemy "wiesz co, idziesz na umowę do firmy, i masz portfolio wyglądające lepiej niż strona firmy, śmiesznie by było, co nie, ciekawe jak reakcja :P".

Płacenie za papier i rozrywkę socjalną, a nie za wiedzę. Prócz pisania lepszego frontendu i lekko lepszej matmy typu całki nic się nie nauczyłem. Ale programowania studia nie nauczą. W tym też jest mój błąd.
Goodbye schizophrenia. At least for now.

[F20.6] | Solian 400mg 1-1-0.

przez wiejskifilozof 27 paź 2017, 19:56
A może,ludzie znerwicowani i depresyjni.Nie mogą znaleźć pracy ? Może,to choroba przeszkadza ? Pytam,bo ja tego nie mam.

przez Reghum 27 paź 2017, 22:23
Raczej pracują za niegodziwe wynagrodzenie, temu mają objawy depresyjne.

Na wykopie było (trochę oczywiste) znalezisko, że niegodziwie wynagrodzeni pracownicy mają większe objawy lękowo-depresyjne niż bezrobotni. Gdzieś tam jest, ciężko to znaleźć więc linku nie wkleję :P

przez wiejskifilozof 28 paź 2017, 10:20
W porównaniu do Zachodu,nasze pensję.To jakaś kpina.

przez konto usunięte 28 paź 2017, 14:28
wiejskifilozof napisał(a):W porównaniu do Zachodu,nasze pensję.To jakaś kpina.

Jakie nasze?
Przecież Ty i tak nie pracujesz i nie chcesz jakkolwiek pracować. Tobie dobrze jest jak jest i do końca życia chcesz siedzieć na rencie - sam tak twierdziłeś.
Zatem jaką masz konkretnie wiedzę praktyczną odnośnie rynku pracy?

Zdajesz sobie w ogóle sprawę z tego, że Polska jest krajem biednym, tzw. rozwijającym się, a plasuje się daleko za krajami rozwiniętymi gospodarczo?
Czy tylko marudzisz tak trzy po trzy jak tu źle i wielkie bee.

Pracę z grupą inwalidzką dzisiaj znajdziesz bez problemu. Skarżysz się na braki intelektualne, ale możesz pracować chociażby na portierni(podobnież b. duże braki pracownicze w Polsce) - nie potrzebujesz do tego IQ 200, a da się tam pewnie i przy tym czytać książki, czy przeglądać sobie net na tablecie.

Będziesz miał przynajmniej dwa razy tyle finansów co obecnie i będziesz mógł też czasem wyskoczyć i na mewki.

A jak nie to bierz pieniek lipowy, dłuta i dłub, aż coś ci wyjdzie i będziesz mógł to sprzedać. Bodajże po stolarce jesteś, więc coś nie coś i o materiale drzewnym wiesz.
Mógłbyś też dłubać retro meble czy mini mebelki dla lalek.

Komputer potrafisz odpalić i coś skrobnąć na forum to i pieniążki też zarobić potrafisz, tylko Tobie się zwyczajnie nie chce. Co nie?
konto usunięte

przez wiejskifilozof 28 paź 2017, 15:38
Ja na przykład,nie współczuje.Ekspedientkom z marketów,że muszę siedzieć na kasie.

przez Reghum 28 paź 2017, 17:26
C&S napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):W porównaniu do Zachodu,nasze pensję.To jakaś kpina.

Jakie nasze?
Przecież Ty i tak nie pracujesz i nie chcesz jakkolwiek pracować. Tobie dobrze jest jak jest i do końca życia chcesz siedzieć na rencie - sam tak twierdziłeś.
Zatem jaką masz konkretnie wiedzę praktyczną odnośnie rynku pracy?

Zdajesz sobie w ogóle sprawę z tego, że Polska jest krajem biednym, tzw. rozwijającym się, a plasuje się daleko za krajami rozwiniętymi gospodarczo?
Czy tylko marudzisz tak trzy po trzy jak tu źle i wielkie bee.

Pracę z grupą inwalidzką dzisiaj znajdziesz bez problemu. Skarżysz się na braki intelektualne, ale możesz pracować chociażby na portierni(podobnież b. duże braki pracownicze w Polsce) - nie potrzebujesz do tego IQ 200, a da się tam pewnie i przy tym czytać książki, czy przeglądać sobie net na tablecie.

Będziesz miał przynajmniej dwa razy tyle finansów co obecnie i będziesz mógł też czasem wyskoczyć i na mewki.

A jak nie to bierz pieniek lipowy, dłuta i dłub, aż coś ci wyjdzie i będziesz mógł to sprzedać. Bodajże po stolarce jesteś, więc coś nie coś i o materiale drzewnym wiesz.
Mógłbyś też dłubać retro meble czy mini mebelki dla lalek.

Komputer potrafisz odpalić i coś skrobnąć na forum to i pieniążki też zarobić potrafisz, tylko Tobie się zwyczajnie nie chce. Co nie?

O, mógłbyś mi powiedzieć o tej pracy dla niepełnosprawnych? Z chęcią bym pracował w IT, ale mi na tym nie zależy, byle coś robić i mieć z tego jakieś pieniądze, może być minimalna, nawet nie na cały etat.
Nie wiem czy jest stygmatyzacja osób ze schizofrenią, i jak bardzo - ale wiem jedno - nie jestem aspołeczny tak samo jak kiedyś, coraz bardziej mija mi anhedonia, czuję się osobą społeczną, chcę wyjść do ludzi.
Niestety nadal mam minimalne objawy (godzinę temu słuchałem muzykę z idealnym nastrojem, a teraz spadł mi do uczucia pustki, ale często tak mam), objawy lękowe itd.
Cały czas mam kontakt z kilkoma znajomymi, wiedzą o chorobie, może uda im się mnie gdzieś wkręcić, zobaczy się. Dłubię projekt CMS'a z kolegą na BitBuckecie do CV, ale wiadomo - są gorsze i lepsze dni.
Mojej rodzinie nie zależy jako tako żebym pracował, tylko po prostu nie siedział bezczynnie i zamknął się na wszystko (zrezygnowałem ostatnio z zaocznych studiów - wiem, remisja i powinienem na nie iść, ale osoby postronne wiedzą że jestem chory, klimat ich mi nie pasował, program zajęć był totalnie do kitu, leczę się z powodu wady wymowy a w tym roku wchodził angielski, mogłem wziąć dziekankę ale postanowiłem dać sobie przerwę, może wrócę kiedyś na jakąś uczelnię).
Czy ty pracujesz? Z tego co pamiętam, albo dawałeś wrażenie że masz remisję schizo.
Zamierzam też zmniejszyć dawkę Solianu na bardziej działanie na negatywy (300->200mg), w środę uzgodnię to z lekarzem.

przez konto usunięte 28 paź 2017, 17:49
Reghum, jaki wysiłek własny poniosłeś względem poszukiwania pracy?

Twoja rodzina przeżyje za Ciebie Twoje życie, czy Ty sam?

Na swoim - agro-strefa. Moje zajęcia są mocno nieatrakcyjne dla znacznej większości Polaków, ale nie dla mnie ;)
konto usunięte

Sortuj wg