Skocz do zawartości
Nerwica.com

Trzęsące się ręce


Gość kafka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe żeby komuś zawsze trzęsły się ręce bez powodu? Oczywiście nie mówię tutaj o delirce itd, mówię o osobie mało pijącej i alkohol nie ma na to wpływu.

Czy to nerwica?

Czy są inne powody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

girl anachronism, to nie o mnie chodzi:)ale badań nie było.

No mi się wydaje, że to nerwicowe, z tym że mi się ręcę trzęsą jak coś się dzieje ze mną, np mam lęki, jestem zdenerwowana, a tu właściwie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drżenie rąk może mieć różne przyczyny. Trzęsące się ręce mogą być skutkiem nadużywania alkoholu. Wpływ mogą mieć także czynniki emocjonalne (stres, nerwica itp.). Na trzęsienie rąk rzadziej mają wpływ choroby endokrynologiczne i zaburzenia metaboliczne. Ze drżenie rąk odpowiadają choroby układu nerwowego, np. drżenie spoczynkowe w chorobie Parkinsona (deficyty dopaminy), choroby móżdżku, zaburzenia struktur pnia mózgu. Więcej na ten temat można przeczytać pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/drzenie-rak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kafka, a co w nim niejasnego? Artykuł traktuje o różnych możliwych przyczynach drżenia rąk... Najlepiej, by osoba, która cierpi na notoryczne drżenie rąk, udała się na badania neurologiczne. Na forum możemy sobie "pogdybać", ale na pewno nie postawimy diagnozy. Możemy się jedynie licytować w pomysłach, co może być powodem trzęsienia się rąk. Podałam link, licząc że może rzuci trochę więcej światła w wątku. Mądrzyć się jednak w tej kwestii nie zamierzam, bo nie jestem lekarzem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

KAFKA ja mam to samo. Mam 19 lat i trzęsą mi sie ręce najczesciej w stresie gdy jem zupe w gronie znajomych itp. Mam tak od 2 lat wczesniej było wszystko dobrze. Wszystko to prawdopodobnie przez stres. Rece przestaja sie trząść np wtedy kiedy sie wyluzuje wypijając 2 piwka. Wtedy pełen luz i sie nie stersuje rece wtedy nawet nie drgną. Jak jestem sam w domu i np słodze herbatę to wtedy sie nie trzęsą. Strasznie to utrudnia życie. Masakra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma tak, że ręce się trzęsą bez powodu. Drżenie rąk zawsze musi mieć jakąś przyczynę, tylko często nie jesteśmy niej świadomi. By odnaleźć źródło problemów, należy udać się do lekarza, który postawi diagnozę. Często rozpoznanie wymaga wykonania szeregu badań, np. neurologicznych, hormonalnych, a także konsultacji u różnych specjalistów. Gdy nie udaje się zlokalizować przyczyn w ciele, szuka się ich w psychice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, o to może być to. Albo to, albo nerwica. Ta osoba pije hektolitry kawy, coli itp i nic już na nią nie działa, ot uzależnienie, cięzko jej wytrzymać było jak poprosiłam żeby odstawiła na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzęsące się ciało.

 

Witam. Od jakiegoś czasu trzęsą mi się ręce,nogi. Trzymam szklankę, obojętnie co i się trzęsę. Nawet gdy trzymam rękę czy nogę w powietrzu to się trzęsę. Co to może być ? Zauważyłem, że mojemu ojcowi też się trzęsą ręce. Nie piszcie tylko, że potas, witamina jakaś tam bo to nic nie da.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×