Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się żeby fluoksetyna działała fotouczulająco lub fototoksycznie.Dziurawiec(Deprim)na pewno.Przy fluoksetynie może wystąpić nadwrażliwość na światło,ale chodzi tu o "zbyt ostre widzenie jasności,światła"-jak na kacu ;) Wg.mnie możesz spokojnie iść na solkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tym drugi dzień. Tak jak myślałam lepiej się czuję niż wczoraj, ale... Muszę wciskac w siebie jedzenie na siłę. Dosłownie chce mi się rzygac jak mam coś zjeśc i jak już jem. Uaktywniły też się lęki nocne i przemiły głosik w mojej głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do was... dostalem wczoraj Seronil, poczytalem troche o leku i wyczytalem, ze po fluoksetynie sie chudnie. Chudniecie to wynika z braku apetytu czy nawet jak bede duzo jadl to bede chudl :(? Zalezy mi na nabrania masy, cwicze po to na silowni i trzymam diete... chudniecie by bylo dla mnie tragedia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja "przyjemność" z Seronilem trwa już 60 dni (20 mg dziennie) - z objawów ubocznych potworna senność, ziewanie, czasami mdłości i zawroty głowy, sny (chociaż wcześniej miesiącami a może i latami nic mi się nie śniło), lekkie pogorszenie wzroku (ale za to wyostrzenie słuchu) i masakryczny spadek popędu i przyjemności seksualnej do zera... :(

Z pozytywnych reakcji: po około miesiącu lek zaczął działać i nieco poprawił samopoczucie, zmniejszył lęki, nawet zdarzyło mi się w tym czasie uśmiechnąć, nic nie przytyłam, zaczęłam lepiej funkcjonować, ale to trwało niestety krótko - zaledwie jakieś 10 - 15 dni.

Teraz wchodzę na dawkę 40 mg dziennie - powiem wam, jaka będzie reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie, po 10 dniach na 20mg też schudłam, mimo normalnego apetytu. jestem cały czas zmęczona, chociaż rano budzę się wcześniej niż zwykle, bez problemu, to maksymalnie po godzinie opadam z sił i najchętniej wróciłabym pod kołdrę i tam została, chciałabym przespać życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam do Was pytanie odnośnie dawkowania leków - już wyjaśniam o co chodzi.

Mam zdiagnozowane zaburzenia odżywiania - anoreksję bulimiczną, gdzie wymioty sięgają nawet 15 razy dziennie - to wszystko na tle nerwowym i emocjonalnym, bo oprócz tego mam osobowość chwiejną emocjonalnie borderline i DDD...

Biorę fluanxol w dawce 2 mg/dobę i dostałam teraz fluoksetynę... i tu moje pytanie, bo wiem, że w bulimii (na to ją dostałam) bierze się 60 mg/dobę, tylko teraz czy od razu mam zacząć brać te 60 mg, czy stopniowo zwiększać? Bo z tego co czytałam, to podobno od razu mam zacząć brać te 60 mg w jednej dawce, rano. czy to nie będzie za dużo? Przy BMI 15 ? Czy masa ciała tu nic nie znaczy? I czy rzeczywiście brać na raz te 60 mg czy może rozłożyć sobie na 2 razy? Nie dopytałam lekarza, a dawkowanie miałam na recepcie, i nie wiem teraz jak to było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×