Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie mogą być skutki picia alkoholu przy leku Elicea 10 mg


makaveli86

Rekomendowane odpowiedzi

Brałem rok temu lek elicea 10 mg ponieważ miałem nerwice lekową i mała depresje,po około 3 tyg brania elicei przeszło mi i czułem się znakomicie.Żadnych efektów ubocznych itd.Nawet od czasu do czasu zacząłem pić alkohol,trudno wytrzymać pół roku bez alkoholu więc próbowałem jedno piwo,potem dwa,trzy,cztery i nic czułem się normalnie.Potem piłem nawet whisky, wódkę nic mi nie było.W ulotce piszę,że nie zachodzi interakcja z alkoholem.Znów powróciły mi małe lęki ale to delikatne pikuś przy wcześniejszych stanach(mam tak przez pogodę zimę itd.),poszedłem do lekarz i znów przepisał mi elicea 10 mg.I znów terapia musi trwać pół roku ciężko nie pić przez pół roku.Wiadomo pójść ze znajomymi w weekend do baru i nie wypić piwa,nie chodzi tu o zalewanie się w trupa.Jak już wcześniej mówiłem nie zauważyłem,żadnych skutków ubocznych po alkoholu tak samo przeczytałem na forum wypowiedz jednego pana który pił codziennie na tym leku po 3-5 piw.Ja zamierzam na pić się raz w tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy łączeniu SSRI z alkoholem nie można dostać zapaści. W każdym razie nie odnotowano jak dotąd żadnego takiego przypadku. Niebezpieczeństwo łączenia ww. polega na tym, że brak jest danych na temat interakcji pomiędzy nimi i mogą być one potencjalnie niebezpieczne. Dlatego koncerny farmaceutyczne z przezorności zamieszczają na ulotkach informację, że podczas kuracji lekiem należy unikać alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę można dostać zapaści po elicei i alkoholu?To chyba lekka przesada.

 

-- 23 sty 2012, 19:36 --

 

Do pana moderatora czyli tak naprawdę nie wiadomo co się może stać?Ale umrzeć się na pewno nie umrze?I jak piszę przy wcześniejszym brani laku i alkoholu zero jakich kol wiek nie pożądanych skutków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę można dostać zapaści po elicei i alkoholu?To chyba lekka przesada.

 

-- 23 sty 2012, 19:36 --

 

Do pana moderatora czyli tak naprawdę nie wiadomo co się może stać?Ale umrzeć się na pewno nie umrze?I jak piszę przy wcześniejszym brani laku i alkoholu zero jakich kol wiek nie pożądanych skutków.

Pij i lecz się jednocześnie, fajny pomysł.

Z zapaścią to był żart, ale jak można chlać i brać jakiekolwiek leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że mi nic nic nie będzie bo właśnie przeginałem na pierwszej kuracji waliłem ostro alko,po 5-6 piw wódka whisky wszystko się lało nawet jarałem trawę.Ale chciałem się dowiedzieć jakie mogą być skutki uboczne tego.Ale teraz zamierzam się ograniczyć i nie pić,a z trawkę już nie palę 3 miesiące i nie zamierzam.A tak się spytam a co do marihuany i elicei jak się to ma wiadomo coś?Mi też nic nie było,było alko mieszane z trawką i brałem elicea i się czułem normalnie.

 

-- 23 sty 2012, 20:38 --

 

No obczaiłem bo go już brałem rok temu i po 3 tyg. czułem się rewelacyjnie wszystkie objawy minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się spytam a co do marihuany i elicei jak się to ma wiadomo coś?

 

Skoro nie ma badań nt. interakcji leków antydepresyjnych z alkoholem (LEGALNYM środkiem psychoaktywnym), to trudno, żeby były badania nt. interakcji leków antydepresyjnych z trawą (NIELEGALNYM środkiem psychoaktywnym). Ale nie trzeba być jasnowidzem, żeby powiedzieć, że taki mix. ryję banię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×