Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy onanizm prowadzi do otępienia


manko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co o tym sądzić ale czy to możliwe

 

W pewnej książce znalazłem taki oto fragment:

http://www.voila.pl/483/puh4i/?1

 

w którym to autorzy podają jako jedną z przyczyn idiotyzmu - obok epilepsji - właśnie onanizm. Co ciekawe w innej książce znalazłem info na temat badań które wykazały że w czasie wyładowania erotycznego w układzie nerwowym człowieka zachodzą reakcję niemalże identyczne z tymi jakie mają miejsce w czasie ataku epilepsji. Co o tym myślicie?

 

 

Fragment pochodzi z książki:

A treatise on the practice of medicine, Tom 2

Autorzy John Eberle

 

 

no właśnie coś w tym musi być...skoro epilepsja powoduję otępienie to czemu nie masturbacja?

Naszła mnie tak refleksja - ostatnio oglądałem serial Idiota 2003 - Dostojewski...główny bohater cierpiał na epilepse i przez to bardzo różnił się od otoczenia...

 

 

"Przebieg wyładowania seksualnego został porównany do reakcji wybuchowych ze względu na to,

że cały układ nerwowy zostaje w nich stopniowo wciągnięty w jeden rytm, który narasta aż do

wyładowania; przypominają swym przebiegiem atak padaczkowy. Za tą analogią w wypadku

wyładowania seksualnego przemawiałby fakt, że w czasie orgazmu występują rytmiczne,

niezależne od woli skurcze mięśni krocza i że notowano (według Kinseya) w tym zakresie w

zapisie elektroencefalograficznym wysokie wolne fale, spotykane w petit mal i w dużych atakach

padaczkowych na przejściu fazy tonicznej w kloniczną.

Do tego typu reakcji należy zaliczyć oprócz wyładowania popędu płciowego równieŜ

wyładowanie agresji, podobnie jak czasem przed atakiem padaczkowym widzi się wówczas

wszystko na czerwono,krew zalewa oczy" - ten fragment pochodzi z książki Kępińskiego.

 

 

petit mal [wym. peti mal] lekki objaw padaczki, chwilowe zamroczenie świadomości/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie czytanie doprowadza do obłedu;O

wiem po sobie hah

najlepiej przeczytaj Biblie ze 3 razy i staraj sie zrozumieć każde przesłanie to bedziesz bogatszy wewnętrznie :angel:

 

a osobiście uważam,że jesli nie służy on wyłącznie do zaspokajania potrzeb seksualnych to nie prowadzi do otepienia.ponieważ zycie nie opiera się tylko na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to samo pytanie na innym forum i jeden z userów dał mi taką odpowiedź:

 

"Po pierwsze idiotyzm to: Niepełnosprawność intelektualna w stopniu znacznym (upośledzenie umysłowe znaczne, dawniej idiotyzm – nie stosowana z uwagi na negatywne znaczenie w języku potocznym) – rozwój psychiczny osoby dorosłej na poziomie 6. roku życia. Około 4-5 roku życia zauważalne spóźnienie rozwoju psychofizycznego. Osoby te mogą opanować samoobsługę, przy stałej opiece mogą wyuczyć się czynności domowych, ale nie są zdolne do wyuczenia zawodu. Mogą podejmować prace nie wymagające kwalifikacji. (Wikipedia)

 

Więc już jest nonsens.

 

Aczkolwiek mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że zbyt częste pozbywanie się m.in. cynku (odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego), poprzez nadmierną masturbację może prowadzić do różnych problemów natury emocjonalnej, wahań nastroju, obniżenia koncentracji, pamięci, roztargnienie.

 

Mogę podać przykłady na osłabienie zdolności umysłowych, które miały u mnie miejsce.

Po maratonie masturbacyjnym - powiedzmy z 10x - w pracy nie potrafiłem zrozumieć niektórych poleceń. Musiałem się po kilka razy dopytywać co i jak, a kierownika szlag trafiał.

Albo poszedłem do sklepu i przy kasie pani chciała przykładowo 12 zł, a ja nie wiedziałem ile dać; czy 10 zł i 12 groszy, czy dwadzieścia.. zdebilnienie kompletne. W końcu podałem jej na dłoni wszystkie drobne jakie miałem i sama sobie wybrała, no i popatrzyła się na mnie jak na debila.

 

Nie mówiąc już o szkole jak to było z nauką, gdzie skupienie i uwaga jest bardzo potrzebna.

Co się nauczyłem, to zapominałem i wielce zdziwiony czemu tak się dzieje. A onanizowałem się często i w najlepsze.

 

Skrajni wiedzą o co chodzi. Oby ich było jak najmniej. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oby było jak najmniej,tylko w niektórych wypowiedziach można odnaleźć fałszywe informacje,gdzie glebokie podniecenie i przeżywanie orgazmu polepsza naszą zdolność do koncentracji i myślenia.

Coraz więcej ludzi onanizując sie właśnie tak myśli.

niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niedobór cynku spowodowany nie tylko stosowaniem używek, nadmiernym stresem, niewłaściwą dietą, ale i zbyt częstym uprawianiem seksu może stanowić jedną z głównych powodów różnych problemów emocjonalnych, włącznie z depresją: "Biorąc pod uwagę znaczenie cynku dla mózgu, możliwe jest, że 19-wieczni moraliści mieli rację twierdząc, że masturbacja może wywołać nawet problemy natury umysłowej" (Carl C. Pfeiffer, Ph.D., M.D., Zinc and Other Micro-Nutrients, p. 45).

 

Jedną z takich 19-wiecznych moralistów przestrzegających przed tą „rujnującą zdrowie” słabością (masturbacją) była Ellen White. Jej zdaniem „seksualne nadużycia ograbią mózg z substancji, która ma odżywiać system, co w konsekwencji powoduje brak apetytu, bladość, katar, osłabienie wzroku, problemy psychiczne, nerwowość, osłabienie pamięci, roztargnienie, ospałość, ból i zawroty głowy, bóle pleców i kończyn. W sferach uczuć wyższych, gdzie ma swoje miejsce ośrodek życia duchowego dostrzegamy okropne rezultaty takich praktyk (masturbacji). Ta moralna choroba obejmuje nieposłuszeństwo, niewdzięczność, niecierpliwość, brak wstrzemięźliwości i rozbudza ślepe namiętności”. Ten degradujący grzech osłabia system nerwowy i niszczy siłę nerwową ich mózgów. Ich umysły posiadają połowę tej świetności intelektualnej, którą mogliby mieć, gdyby byli wolni od tej słabości. Stracili to wszystko w wyniku samogwałtu” (E. White, 2Testimonies, 347, 361, 476)."

 

 

 

Wesleyan Bible commentary authored by Adam Clarke:

 

"speedily exhaust the vital principle and energy"

"the muscles become flaccid and feeble"

"the tone and natural action of the nerves relaxed and impeded"

"the understanding confused"

"the memory oblivious"

"the judgment perverted"

"the will indeterminate and wholly without energy to resist"

"the eyes appear languishing and without expression"

"the countenance vacant"

"the appetite ceases for the stomach is incapable of performing its proper office"

"nutrition fails"

"tremors, fears, and terrors are generated"

"a mind often debilitated even to a state of idiotism" (vol. 1, p. 417)

 

 

Dr. David Horrobin, an M.D. and Ph.D. from Oxford University, states:

 

"The amount of zinc in semen is such that one ejaculation may get rid of all the zinc that can be absorbed from the intestines in one day. This has a number of consequences. Unless the amount lost is replaced by an increased dietary intake, repeated ejaculation may lead to a real zinc deficiency with various problems developing, including impotence.

 

"It is even possible, given the importance of zinc for the brain, that 19th century moralists were correct when they said that repeated masturbation could make one mad!"—Zinc (Vitabooks: St. Albans, Vermont, 1981), p. 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×