Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Anafranil przyjmuję już prawie miesiąc 2x10mg... Natręctwa prawie zniknęły, nie mam już napadów złości i agresji. Moje relacje z ludźmi się poprawiły - nie przejmuję się już tak bardzo tym, co inni o mnie myślą, nie analizuję rozmów. Towarzyszy mi jednak ciągłe zmęczenie, senność, co nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Czuję się dobrze, tzn. bez depresji; jednak czasami nie potrafię przez cały dzień wyjść z mieszkania. Czas leci mi przez palce, jestem bardzo "zamulona" ;( Niedługo idę na kolejną wizytę do psychiatry, mam nadzieję, że takie zmęczenie minie z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie już się zdarzyło wymiotować po anafranilu :roll: , ale zaciskam zęby i próbuję dalej przez to brnąć, bo tak pięknie się chyba nigdy w życiu nie budziłam :shock:

Wczoraj zwiększyłam dawkę, a dzisiaj rano zjadłam na czczo truskawkę i zwymiotowałam. Także połowę dnia przeżyłam na soku pomidorowym i wodzie. Dopiero koło 16 zjadłam coś lekkiego i już było ok. Mam nadzieję, że to jednorazowy efekt.

 

Jaką dawkę bierzesz? Dalej połówkę 75mg SR?

 

Badziak - ja zmniejszyłam do ćwiartki tabletki 75mg SR. podziabałam na 10 dni, zostały mi dwie dawki, potem spróbuję podnieść do tej połówki bo na ćwiartce nie budzę się tak super już niestety. ale teraz objawy uboczne wyciszyły się mocno, suchość w ustach do przeżycia, zawroty głowy niewielkie i mijają po kwadransie leżenia.

tak że walczę dalej :)

a i ciekawy efekt uboczny - jakieś takie zaburzenia smaku mam i apetytu, nic mi się jeść nie chce, zamiast przytycia, którego się obawiałam - świetni mi dietka idzie i waga leci w dół :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamo, zwiększyłam dawkę dopiero tydzień temu, więc poczekam z narzekaniem. ;) Póki co mam zerowe libido. Dochodzę w pół godz., a wcześniej wystarczało 10-15min. Dzisiaj doszła johimbina to może uda się coś z tym zrobić, bo mój towarzysz życia ma ochotę przez całą dobę.

Na szczęście nie mam suchości w ustach ani innych skutków ubocznych wymienianych w tym temacie. Budzę się wyspana i wypoczęta. Nie mam spadków ciśnienia przy gwałtownym podnoszeniu się, a tego się obawiałam, bo zazwyczaj ciśnieniomierz wskazuje 90/60. Polepszenia nastroju nie zauważyłam. Lęki raczej się nie zmniejszyły. Z energią i motywacją kiepsko. Neuralgia jak była tak jest, ale możliwe, że działanie przeciwbólowe ujawnia się dopiero w wysokich dawkach. W każdym razie jestem cierpliwa i czekam na efekty. Jak za trzy tyg. nic się nie polepszy to pewnie trzeba będzie zwiększyć dawkę.

 

-- 28 kwi 2011, 12:04 --

 

krotkoterminowa, też nie chcę mi się po tym jeść. Jak już jem to głównie na siłę. Nie jestem z tego powodu zadowolona, bo do diety mi daleko i wolałabym jeść normalnie, ale przynajmniej nie mam ciągłej ochoty na słodycze czy napoje gazowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy zaczynałem brać to żołądek bez dna miałem. W dodatku jedzenie było kompletnie bez smaku. Takie ''papierowe'' .I to poczucie, że ciągle muszę coś w siebie wpychać, a nie dawało to większej radości. Przeszło gdzieś po 2 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Niestety nie zauważyłam, że kończą mi się leki. Wizytę mam w czwartek, a i tak tabletek mi zostało na 3 dni ;/ Chyba zrobię tak, że rozbiję sobie dawkę na 1 tabletkę dziennie, bo boję się nagle przerwać leczenie. Jak myślicie: rozbić dawkę i brać po jednej tabletce 10mg, czy według lekarza 2x10mg dziennie i skończyć kurację w poniedziałek i iść na wizytę w czwartek? Nie wiem jakie rozwiązanie jest lepsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooligan123, Nie powinno się... co zresztą pisze w ulotkach... Umrzeć nie umrzesz, ale raczej lepiej nie mieszać leków z alko mogą Ci się np. nasilić objawy po za tym kaca będziesz mieć mega. Musisz wybrać czy chcesz się leczyć czy pić...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inesss Rowiniez biore 20 mg dziennie. zgadzam sie z Wiolą, że lepiej rozłożyc dawke. Jak mi sie zdarzyło że zabrakło leku to w aptece wydali mi lek bez recepty i dostarczyłam ją po kilku dniach, ale nie kazdy sprezdawca tak robi.

Wiolu wlaczylas do Anafranilu ten drugi lek od lekarki czy jeszcze nie.

Jeśli chodzi o apetyt to jak nie brałam Anafranilu bardzo uwazałam co jem np. zero cukru. Zaczelam brac Anafranil to nie moge przezyc dnia bez slodyczy.Apetyt mam ogromny i juz zauwazylam ze mi przybylo tu i owdzie(pozytywny skutek uboczny-powiekszenie piersi:))

Ja swego czasu przez kilka lat bralam 50 mg i wtedy raz na tydzien pilam alkohol w roznych ilosciach i nic mi sie nie dzialo, ale ogolnie nie polecam.

Teraz z innej beczki. Mecza mnie od tygodnia zatoki, nie spalam juz dwie ostatnie noce z powodu bolu. jak znacie jakies sposoby na zatoki to prosze napiszcie bo juz psychicznie wysiadam.

 

-- 30 kwi 2011, 08:04 --

 

Badziak zaciekawiłas mnie ta jahimbiną. Mam kilka pytan. Ile to kosztuje,czy jest na recepte i czy mozna brac z Anafranilem. Napisz czy działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja dzisiaj po 10 dniach brania ćwiartkowych dawek 75mg SR tabletki, wzięłam właśnie połówkę. boję się, że powrócą silniejsze objawy uboczne :( ale oby się organizm lepiej do tego leku przyzwyczaił - bo już się zachwycałam że chudnę i wstaję rano :D ogólnie to dziś 27 dzień prób z anafranilem więc naprawdęęęęęę liczę na większą tolerancję i brak takich uboków jak wymioty i wypijanie wody na wanny a nie szklanki ;)

co do alkoholu - poprzednicy nie polecają, ja również ja polecam przy anafranilu :/ piłam na cipramilu, wenlafaksynie i fluoksetynie i było spoko, ale wybiłam dwa nieduże piwa na anafranilu i dzień później miałam kaca giganta - więc alkohol odstawiam definitywnie ;) [ba, po lekkim drinku kacowałam ciężko]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooligan123, Po tak krótkim czasie brania, jest bardzo prawdopodobne, że wróci to na co się leczyłeś i to ze zdwojoną siłą nawet. Ja zrobiłem kiedyś błąd i chciałem przerwać leczenie po pół roku, gdy stwierdziłem, że wszystko jest ok. Wtedy to się masakra zaczeła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają 3 miesiące odkąd przestałam brać Anafranil. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, trudno powiedzieć. Chodzę na psychoterapię zamiast brać lekarstwo, po niej zazwyczaj czuję się lepiej kilka dni, chociaż nadal jestem świadoma moich problemów związanych z nerwicą itp.( pozostałe dni też staram sobie radzić). Jeśli żyję w miarę ok, a tylko mam takie poczucie to chyba ok, bo samo lekarstwo przecież nie rozwiązałoby moich kłopotów, z nimi trzeba się zmierzyć samemu. Chodzi o to żeby w miarę normalnie funkcjonować. I jest ok. Chociaż wiadomo, nie do końca.

Życzę Wam dobrego samopoczucia po tym leku. Ja nie wykluczam, że nigdy do niego nie wrócę. Na razie jednak staram sobie radzić sama.

 

Co do odstawienia- ja odstawiłam po 8 miesiącach, jednak było to na własne życzenie i każdy powinien się dobrze zastanowić zanim podejmie taki krok. A 2 miesiące to stanowczo za mało żeby przerywać branie... Lek nawet nie zdążył jeszcze do końca zadziałać, a co tu dopiero mówić o dłuższej stabilizacji nastroju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak zaciekawiłas mnie ta johimbiną. Mam kilka pytan. Ile to kosztuje,czy jest na recepte i czy mozna brac z Anafranilem. Napisz czy działa:)

Zamówiłam johimbinę HCL przez internet, za słoik 90tabl. zapłaciłam 70zł. Czyli 30 tabl. kosztowałoby ok. 20zł. W Polsce nie jest na receptę. W innych krajach owszem. Nie wiem czy można to brać z Anafranilem, ale nic mi się nie stało. :) Po dwóch tabletkach (po 2,5mg) czułam pobudzenie i chęć do działania. Nie zauważyłam wpływu na libido, ale może jakby mój facet znalazł się w pobliżu to można by było sprawdzić. W każdym razie mam zamiar niedługo z nim wypróbować. Dam znać.

 

Anafranil w dawce 60mg, a potem 75mg SR miał u mnie zerowe działanie na ból neuropatyczny i lekkie na lęki. Dzisiaj zaczęłam dawkę 150mg (SR) i przespałam cały dzień. Jak wstaję robi mi się czarno przed oczami i zdarzają się takie jakby zimne dreszcze w głowie. Dziwne uczucie. Do tego czuję się otumaniona i mam spowolnione reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×