Jak wrócić do aktywności zawodowej/społecznej

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Jak wrócić do aktywności zawodowej/społecznej

przez robercisj23 18 lut 2011, 17:03
Drodzy forumowicze,

Od kilku dni jestem uczestnikiem tego forum, przeglądam i czytam różne wątki, śledzę historie wielu osób. Pomimo że nie byłem jeszcze u specjalisty, chyba raczej jestem pewien że mój stan w którym obecnie znalazłem się to mieszanka nerwicy i depresji.
Bez wątpienia to skutek różnych traumatycznych wydarzeń z przeszłości, jednak i teraźniejszość nie jest łaskawa, konkretnie chodzi mi o brak pracy (zajęcia) i ogromne trudności z jej znalezieniem.
Jestem przekonany że po za farmakologią, psychoterapiami, itp. ważnym czynnikiem do osiągnięcia pełnej zdolności prawidłowego funkcjonowania jest właśnie praca - kontakt z ludźmi.
Od trzech lat, po utracie własnego biznesu borykam się właśnie z tym problemem, oczywiście podejmuję jakieś krótkotrwałe prace dorywcze.
Pewien splot okoliczności spowodował że przerwałem szkołę średnią, pozostając z wykształceniem podstawowym. Teraz próbuję to uzupełnić.
Pomimo że mój bagaż doświadczeń jest dosyć przyzwoity w branży rozrywkowo - gastronomicznej, handlowej w szerokim rozumieniu. W przeszłości byłem inicjatorem wielu trafionych projektów, pomysłodawcą wielu inicjatyw. Posiadam jeszcze wiele umiejętności, tak jak: znakomita topografia Polski (17 lat prawo jazdy B, ponad 5 mln km bezwypadkowej jazdy), dobra znajomość obsługi komputera i podstawowych pakietów. Swoją wiedzę głównie czerpałem za pomocą samouctwa, własnych doświadczeń. W chwili obecnej zanim przedrę się przez proces rekrutacji, zanim dostanę szansę spotkania oko w oko z pracodawcą, zazwyczaj skreślany jestem w pierwszej fazie z racji niskiego wykształcenia, po prostu jestem tylko nazwiskiem.
Oczywiście podjąłbym pracę każdą fizyczną, ciężka praca nie jest mi obca. Kilka razy próbowałem na budowach.
Jednak tutaj także jest problem, szanująca się firma przyjmuje tylko fachowców, zważając na jakość swoich usług. Choć szybko przyswajam wiedzę i młotkiem krzywdy sobie nie zrobię, fachowcem nie jestem. Pozostały tylko firmy takie gdzie nie koniecznie ważna jest jakość usług, tam też z reguły nie jest ważna jakość samych pracowników. I do takich firm kilkakrotnie trafiałem. Długo jednak nie zagrzewałem miejsca, głównie ze względu na złe relacje ze współpracownikami, raczej nie mogłem liczyć na pozytywne referencje od "brygadzisty", tylko dlatego że nie chciałem brać udziału w różnych procederach, działających na szkodę firmy, już nie mówię o notorycznych ćwiarteczkach zanim pracę rozpoczęto.

Jestem z okolic W-wy ale gotów jestem na zmianę miejsca zamieszkania, chociażby z chęci uwolnienia się od ojca. W związku z powyższym może macie jakieś informacje, pomysły o potrzebie dodatkowych rąk do pracy?
Może sami jesteście pracodawcami? Może macie informację o szkoleniach/kursach, wiem że dużo jest w spieranych środkami unijnymi, kurczę tylko nigdzie żadnych konkretów.

Przepraszam jeśli ten temat nie bardzo pasuje do tego forum, może także powiało tu zbytnim egoizmem z mojej strony, chcąc wykorzystać to forum dla osiągnięcie własnych korzyści, kurczę ale próbuję wszędzie. Tak bardzo potrzebna jest mi praca!!
A może nie tylko sobie pomogę, taki przepływ i wymiana różnych informacji, ogólny dostęp, przydatna będzie również innym.

dzięki za cierpliwość w czytaniu
pozdrawiam
Offline
Posty
32
Dołączył(a)
16 lut 2011, 12:53

Jak wrócić do aktywności zawodowej/społecznej

przez LitrMaślanki 18 lut 2011, 20:10
Pozwoliłem sobie tu przenieść Twój temat .
mam podobny problem od dawna nie jestem aktywny i chętnie poczytam opinie innych na temat aktywizacji .
Pewien jestem ,że praca i zadowolenie z niej jest istotnym czynnikiem w drodze ku lepszemu samopoczuciu .
LitrMaślanki
Offline

Jak wrócić do aktywności zawodowej/społecznej

przez robercisj23 18 lut 2011, 21:12
No to jest już nas dwóch
im więcej tym lepiej, w grupie lepiej się myśli, więcej pomysłów
Offline
Posty
32
Dołączył(a)
16 lut 2011, 12:53

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak wrócić do aktywności zawodowej/społecznej

przez NoOneLivesForever 21 lut 2011, 03:05
Wbrew pozorom brak pracy, a problemy psychiczne mają wiele wspólnego.
NoOneLivesForever
Offline

Jak wrócić do aktywności zawodowej/społecznej

Avatar użytkownika
przez Atalanta 11 kwi 2011, 21:14
Zgadzam się z NoOneLivesForever, odkąd dwa lata temu straciłam pracę jakoś nie mogę się odnaleźć w rzeczywistości :( Też jej szukam i wiem jak jest ciężko. Sercem jestem z Tobą robercisj23 i liczę że Ci się uda :D
Avatar użytkownika
Offline
Posty
766
Dołączył(a)
09 kwi 2011, 21:05

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Przeskocz do