Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Różnice są: badacze z lundbeck odkryli, że citalopram rozpada się do escitalopramu i bodajże r-cilalopramu. R-citalopram w pewnym sensie przeciwdziała pozytywnym skutkom escitalopramu, dlatego oddzielili sam escitalopram, który ma taką skuteczność i małą ilość działań ubocznych. Escitalopram działa też szybciej niż citalopram.

 

Lekarz rzeczywiście dziwnie się zachował, bo ma możliwość skorzystania z ferrari a pacjenta sadza na poloneza : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

 

Byc moze...co nie zmienia faktu, ze w leczeniu depresji nastawienie jest bardzo, ale to bardzo wazne.

 

W koncu psychika to potega...mozna nawet mocno zablokowac dzialanie alkoholu lub "wytrzezwiec" w 2 sekundy w razie "potrzeby" - kazdy to zna z autopsji. Trzeba "pozwolic" na dzialanie lekom odpowiednim nastawieniem, a jak widzisz takowe do Esci mam bardzo dobre, a do Citalu bardzo zle.

 

Skutecznosc, skutecznoscia, ale po opiniach setek ludzi mozna zauwazyc, ze tolerancja i poziom mocnych skutkow ubocznych Esci jest odpowiednio : duzo lepsza niz Citalu i jest znacznie nizszy niz Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Ale on kosztuje 90 zl...gdyby kosztowal z 20 to ok, moglbym tak zrobic (ja kupuje tylko "markowe"- moze to glupie, ale coz, sila wyzsza).

 

To niestety drogi lek, niektóre generyki Lexapro są tańsze. Ja bym na twoim miejscu jednak wykupiła, przecież zawsze dobrze oceniałeś swojego lekarza. Może facet wie, co robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to śmigaj do lekarza i mu zapodaj, ze się pomylił w recepcie ;)

 

Podkreśl, ze rozmawialiście o esci, nie citalopramie i chcesz lek bardziej nowoczesny. Ja się świetnie dogaduje z moją lekarką w Polsce. Ona podaje mi propozycje, potem dyskutujemy, co jest najlepsze. Często bierze pod uwagę moje sugestie. Chciała mi na przykład wypisać Seroxat, ale uprzejmie podziękowałam. Potwierdziła, ze lek ten ciężko się odstawia i jeśli go nie chce, to rozumie mój punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to przemyśleć.

Jeśli za żadne skarby nie chcesz brać Citalopramu, a lekarz esci nie wypisze, to zawsze możesz zwrócić się o poradę do innego.

Więź pomiędzy psychiatrą a pacjentem jest bardzo ważna. Aby proces leczenia przebiegał bez zakłóceń, konieczne jest wzajemne zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jeśli escitalopram na niego nie zadziała to pewnie citalopram wogóle (tak mówi mój lekarz).

 

Ja biorę właśnie Pramatis bo to najtańszy generyk. U mnie w mieście wychodzi 28 zł za 28 tablektek 10 mg. Czyli złotówka dziennie za zdrowie, to nie dużo : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Ten lek ma przywrocic mi dobry sen i zadzialac przeciwlękowo. Bede go bral gora kilka miesiecy. Esci jest tez bardzo dobrym lekiem o niezlym dzialaniu antydepresyjnym, ale moze troszke nakrecac. Citalo ma dzialac bardziej rownowazaco, poprawic sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×