Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie ten lek jest średni, tylko lekko aktywizuje powodujac lekki niepokoj,

czuje sie i tak wycofany, bez motywacji, znudzony, biore lek 12 dni w dawce 50mg

i poki co nie ma niczego wielce pozytywnego, 0,25mg Xanaxu robi wiele wiecej niz

to gowienko, jak dla mnie lek to nic nadzwyczajnego, nie jest on zły bo nie ma zbyt

wielu skutkow ubocznych ale gdzie tu ta dopaminowa stymulacja ? ehh, a tu tylko

niepokoj ruchowy - taka minimalna akatyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie biore juz 100mg, niestety ten lek chyba powoduje u mnie ciagla sennosc, dalej brak motywacji i checi do czegokolwiek,

do tego to zahamowanie :/

 

ktos mial podobnie po tym leku, sennosc, brak checi i zainteresowania czymkolwiek ?

zmniejszylem Lexapro do 20mg i niewiele lepiej, zas wzialem 100mg Solianu i dalej nic a nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemożliwe, zeby powodował u ciebie coś takiego...Jak ja brałem dawkę 200 mg to wyraźnie poprawiał mi nastrój i zachęcał do ruszania dupska z łóżka. Teraz mam dawkę kilkakrotnie wyższą i tez nie czuję senności tylko przyjemne wyciszenie i brak agresji, z którą ostatnio miałem spory problem. Być może Solian to nie jest lek dla Ciebie i powinieneś spróbowac klasycznego Sulpirydu albo Fluanxolu czy Abilify? One tez mocno aktywizują.

 

fluanxol dziala tylko przez pierwsze dni a potem totalnie mnie usypia, a sulpiryd to podobny lek do solianu wiec bedzie tak samo.

nie wiem jak to niemozliwe, mam tak ze jestem przymulony po tym leku, mam jakby kisiel w głowie, taka jałowość totalna,

jedynie na początku czułem jakieś pobudzenie ale i tak powodował trudności w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to może odstaw....? Bo skoro powoduje takie nieprzyjemne objawy zamiast Cię zaktywizować? Może spróbuj Abilify? Ja biorę Solianu 800 mg i śmigam całkiem nieźle...:)

 

ale jak to mozliwe ze bierzesz ten lek w dawce 800mg skoro to juz jest na objawy pozytywne i wlasnie powinno cie bardziej przymulac, dawka do 300mg jest na depresje i dystymie.

u mnie mimo to w dawce 50mg byla sennosc i przymulenie, przy 100mg jeszcze gorzej wiec przy wiekszych dawkach lepiej nie bedzie.

brałem ten lek 20dni, nie wiem czy to za krotko ale na poczatku bylem po nim pobudzony fizycznie ale tez troche przymulony, a teraz minelo nawet to pobudzenie mimo

nawet proby zwiekszenia dawki, podobnie dziala na mnie Fluanxol ale jeszcze bardziej przymula, mimo ze na poczatku daje pobudzenie a nawet akatyzje.

wiec jestem w kropce, a w Abilify nie wierze, ma kiepskie opinie, duzo gorsze od Solianu i podobne objawy uboczne daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy bierzecie ten lek na schizofrenię? Bo mnie lekarz przpisał na depresję i brak uczuć. Kiedyś już go wzięłam, ale od razu 200mg i dostałam akatyzji, ale teraz mam stopniowo wdrażany od 50 mg i od razu z akinetonem. Moja historia jest dość dramatyczna - cokolwiek mi jest czy to depresja czy schizofrenia prosta, to ja całymi dniami nic nie robię, mam takie znieruchomienie, że w ogóle mi się nie chce ruszać, póście do skpeu czy umycie podłogi jest jakimś wyczynem. Chciałabym, żeby ten lek mnie zaktywizował i przywrócił uczucia.A Wy na co go bierzecie?

 

[Dodane po edycji:]

 

A po ilu dniach i w jakiej dawce zaczął u Was solina działać? Ja na razie przez 3 dni brałam 50mg i zero zmiany, od jutra bede brac 100mg. Za 21 dni mam dojść do 400 mg. Kiedy moge się spodziewac przelomu? Po jakim czasie zauwazyliscie dzialanie leku? Czy wyostyrzyły się Wam uczucia? A chęc do działania? Ja wegetuję jak roslina. Całe godziny spędzam w 1 pozycji. Pustka w sercu (brak uczuć) i pustka w głowie...nie wiem co amm ze sobą robić całymi dniami, nic mi sie nie chce, nic mnie nie ciekawi, nie mam żadnych pomysłów, zadnych inicjatyw...zmiana osobowosci o 180 st. I mam nadzieje, ze ten solian to naprawi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko próbowałam, pewnie za krótko. ALe teraz jestem na solianie i to pewnie jestbnajmądrzejszy wybór, gdyż lekarz powiedział, że moje problemy są z pogranicza choroby psychicznej. Tylko bym chciała, żebyscie mi odpowiedzieli na moje pytania. Po jakim czasie i dawce ten lek zaczyna działać? Czy aktywizuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z Solianem wygladalo to tak ze działał tylko na poczatku, niemal od razu, bez zadnego czekania.

dlatego biore go doraznie, na poczatku mnie aktywizował a po okolo 2 tygodniach brania ten lek powodował totalne zamulenie i kisiel z mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dzis stosowac Solian 100mg ... mysle o połączeniu go z 10 mg paroksetyny..

PS zaqzax to nie wiesz ze neuroleptyki działają z opóźnieniem nawet 4 tyg jesli chodzi o objawy negatywne schizofreni oraz depresje?? na pozytywy neuroleptyki działają niemal "od razu"..ale w zab.nastroju trzeba czasu by receptory dopaminowe sie uwrazliwiły...

 

no tak ale po 3 tygodniach stałego brania ten lek scinal mnie z nog, totalna sennosc, kiepska koncentracja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biore sertry bo zwyczajnie mnie niesamowicie pobudzała a efekt był zerowy a było to juz 24 dni... biore 3 dzien paro i rzecz jasna amisulpryd ,,,nie wiem jednak czy kontynuowac branie SSRI gdyz amotywacja na nich mnie miażdzy..dlatego napisałem ze Solian prawdopodobnie bedzie moim lekiem podstawowym...

 

Chłopie, zdecyduj sie na jakis lek, bo tak do usranej śmierci się nie wyleczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solian jest bardzo dobrym lekiem.Brałam 400mg.Nie otumania,poprawia pamięć i koncentracje.Jest inny niż inne neuroleptyki.Niestety musiałam zrezygnować bo nie miesiączkowałam (ed)

Poza tym nie powoduje tycia a to dla mnie ważne,na innych waże 10kg więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek - a po kiego chuja mu takie wynalazki. Zatrybi paroksetyna to będzie ok. Może sertalina była by ok, gdyby jeszcze wytrwał.

Marek - Paro u mnie zatrybilo po 8 tygodniach, u niektórych po 9. Jeśli masz zamiar zmieniać lek po miesiącu, to szkoda Twojego zdrowia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo brałem solian 800 mg a teraz biorę 600 mg. Jakoś nie widzę jego działania... to znaczy chodzi mi o to że nie podnosi mi nastroju i chęci do działania ale też zatrzymuje psychotyczne właściwości. Czyli tak działa pół na pół. Ale też nie ma skutków ubocznych u mnie. Najwazniejsze ze CHYBA nie TYJE sie po tym leku!!! :) Chyba bo ja ostatnio przytyłem, ale to chyba z innych powodów... Chciałbym nie być taki senny i żeby nie mieć czarnych myśli. Jaki lek tu najlepiej zastosować jako dodatkowy albo zamiast solianu?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C©łowiek, zgodzę się z Tobą, że raczej nie leczy psychotycznych,raczej jako wspomaganie do innych leków(tak brał mój brat).Ja mam tylko zab.schizotypowe więc dla mnie był ok choć czułam się nazbyt pobudzona a inne neuroleptyki mnie uspakajają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki,C©złowiek,źle zrozumiała Twój post-na opak.

Mi nastrój też się poprawił na nim a na innych to przeciwnie.Nie wiem,byłam niezadowolona ze zmiany na inny,tylko wszystko przez ed.Teraz biorę Zeldox i on też ma podobne działanie (schizo.,chad,depresja)i leczy też ed _chyba lekarka zapisała mi go na złość,żebym nie schudła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×