Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

A, cos mi sie skojarzylo. Jesli powiedzialas lekarzowi ze jestes w trojkacie i masz duze potrzeby seksualne, moglo mu sie skojarzyc z jakims stanem manii. Lepiej z nim pogadaj, mozesz tez zawsze odwiedzic innego, ale jesli wspolpraca szla dobrze to moze warto go sluchac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Moniczko, wydaje mi się że przesadzasz. Sorry, ale takie odniosłam wrażenie. Sokro lepiej wiesz, co Ci jest, to faktycznie nie słuchaj lekarza, spróbuj sama wyjść ze swojej nerwicy. Uda Ci się? A jeśli po prostu przestraszyłaś się leku i jego skutków ubocznych - powiedz o tym lekarzowi. Ja dostałam pernazynę bo mimo stilnoxu i lerivonu miałam duże problemy z zasypianiem. W końcu poradziłam sobie bez pernazyny, bo pogłębiła błyskawicznie moją depresję, prawie do myśli samobójczych - ale jak widać na forum nie każdy tak miał. Najpierw wyjaśnij z lekarzem swoje wątpliwości, potem wyrzucaj leki. Pamiętaj, że nasza ocena tego co nam dolega, może być różna od tego, co stwierdzi lekarz. Myślisz, że ja wiedziałam, że mam depresję? Ot, zwykłe nerwy - tak myślałam. A jednak lekarka ocenił to inaczej i dał mi odpowiednie leki. Teraz wiem, że to ona miała rację - nie ja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Biore perazyne od ok roku. Trudno powiedziec co mi dolega. Troche przegiąłem z psychodelikami. Objawy niby podobne do schizofreni ale moj psychiatra nazwał to kiedyś ostroznie "zaburzeniem bio-chemicznej rownowagi mozgu" czy jakos tak. No ale niewazne. Krytyczne były pierwsze pierwsze kilkanaście dni, kiedy miałem kosmos w głowie. Obecnie jest juz praktycznie ok ale jak odtawiam leki to mam dziwne lęki (nie boje się niczego konkretnego tylko "po prostu") i tępieje nieco. Co więcej przyjmuje dawkę równą połowie zalecanej minimalnej dawki, czyli 50mg/dobę - moj psychiatra śmieje się ze to dawka homeopatyczna:D W kazdym razie oto do czego zmierzam, co może się komuś przydac:

Podobnie jak u wielu osób głownym moim problemem z przymowaniem perazyny była straszna ospałość. Najgorzej bylo jak brałem dawke rano - wtedy połowa dnia jest dosłownie zmarnowana bo nic sensownego nie moglem robic Rozwiązałem to wraz z moim psychiatrą w sposób następujący: biorę tylko jedną dawkę leku i tylko na noc, tuż przed snem. W nocy raczej sennosc jest wskazana a rano wtedy przewaznie czuje sie zupełnie normalnie. Musi być jednak jakaś minimalna dlugość snu zapewniona, zależna od dawki tak alby część perazyny się przez noc zmetabolizuwała i organizm się dostosował, bo inaczej efekt następnego dnia jest taki sam jakby wziąć dawkę rano. W moim przypadku wystarczy nawet 4-5h snu, ale przy 100mg musiałem spać dłuzej. Sam do konca nierozumiem tego mechanizmu, osoby ktorym opowiadałem o moim dawkowaniu się dziwily dlaczego się czuje normalnie np wieczorem jak lek przyjmowałem na noc ale widać, że przynajmniej przy lżejszych dolegliwościach wystarczy robic tak jak ja, co rozwiązuje ów ferelny problem senności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralam pernazyne. niestety nie umiem powiedziec jak sie po niej czulam bo... nie pamietam!! ten lek zorbil ze mnie wraiatke i dopiero miesiac po odstawieniu zaczelam wracac do siebie. to jest naprawde jak dla mnie straszny lek. niby slaby ale... powinni go wycofac :|

btw. nie pamietam jak sie podczas brania tego, ale pamietam ze w ostatecznosci probowalam popelnic samobojstwo. moze dlatego ze w ogole juz nie myslalam po nim, a moze dlatego ze zle sie czulam. nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem a mianowicie moja mama jest na cos chora. Osobiscie uwazam ze to przez zazywanie lekow wlasnie m.in. pernazyne.Byla u psychiatry i on powiedzial ze to depresja. Zaczela tracic pamiec, nic nie pamieta np co jadla, majaczy, nie mogla spac. Brala pramolan potem aurex z Cloranksenem potem aurex tyle ze z pernazyna a na koniec sama pernazyna.Czy jest mozliwe aby te jej objawy pojawily sie przez zazywanie lekow?Robila tomograf i badania wyszly dobrze, prosze piszczcie!Jak cos to napiszcie na maila ag6pus@interia.pl bede bardzo wdzieczna i zobowiazana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowalam pernazinum wczesniej regularnie - wszystko bylo ok, dosc dobrze uspokaja. Prowadze po nim samochod i jest ok (po konsultacji z lekarzem oczywiscie). Teraz biore go doraznie i tez sie dobrze po nim czuje (rowniez prowadze po nim samochod). Nie zauwazylam u siebie ZADNYCH skutkow ubocznych. Nie jestem senna etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po pernazynie jestem równiez bardzo ospała ,czuje nieustanna suchosc w ustach

Nie moge sie nadal pogodzic z , tym ze choruje na depresje ,choc to trwa juz prawie rok nie potrafie sie pogodzic i ukrywam to ,ukrywam nawet objawy ,tłumaczac otoczeniu i najblizszym osobom,ze mam analityczny sposób myslenia i to mi minie ....jakie bzdury ja im mówie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore ten lek od okolo miesiaca. Na poczatku bralem go tylko raz dziennie - wieczorem.

Teraz gdy odstawiono mi sulpiryd, biore go trzy razy dziennie. Rano - 50mg, poludnie - 50mg, wieczor - 175mg.

Rowniez czuje sie po niej ospaly, ale mi to nie przeszkadza. Wrecz przeciwnie. Do tej pory mialem klopoty ze

snem, budzilem sie po nocach, nie moglem spac. Po pernazynie jest troche lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo przytyłam.Nie wiem czy to bezpośredni efekt działania chemii,czy raczej skutek tego że gigantyczne zmulenie które początkowo powodował raczej nie sprzyjało sylwetce.W zasadzie leżenie przerywaam jeno po to,żeby się napchać ;).Teraz to trochę minęło.Nauka jest bardzo utrudniona codzienne funkcjonowanie też,ale przy kilkunastu atakach paniki dziennie było niemożliwe,więc zadowolona jestem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pernazynę już kilka lat 3 a może 4 czasami czuję się bardzo dobrze a czasami bardzo źle....do tego mam jeszcze asentrę...mam zaburzenia lękowo -depresyjne i nie zgadzam się z przedmówczynią ze to tylko lek na shizy...ale również na takie dolegliwości jakie ja mam to jest NEUROLEPTYK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,ja mam takie pytanie,otoz moj lekarz zapisal mi PERAZIN i powiedzial,zebym nie stosowała zadnych innych zamienników,bo ten jest takie najłagodniejszy...dzis w aptece "wspaniała", "uprzejma" pani wytlumaczyla mi,ze da mi PERNAZINUM,bo to jest to samo tylko inna firma...i ja wzielam...porównałam ulotki i zdecydowanie wiecej wszystkiego pisza na tym Pernazinum,poza tym substancje pomocnicze są różne w składzie...czyli jak to rozumiec? Jest to ten sam lek,czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje zaa odpiwedz:) Ale jeszcze jedno mnie męczy,dlaczego te ulotki sie tak bardzo różnią?? Dlkaczego na ulotce z Peraziny nie pisze to co na ulotce z Pernazinum??To są naprawde wazne rzeczy dla niektórych,wiec skoro ten sam lek to po co takie roznice?? Ja np. mam zaczac brac niedługo leki hormonalne i na perazinie nie ma wzmianki o tym,zeby nie stosowac razem a na Pernazinum juz jest....Tego nie moge pojąć...A nie wierze,zeby akurat wlasnie te substancje pomocnicze robiły taki zamęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,ja przyjmuje generalnie na nerwice natręctw,lękową i urojenia ksobne,czyli generalnie ten lek ma uspokoic i wyciszyc.....co do natrectw to jeszcze jako tako słabo,ale lęki mam przytłumione...i tego sie nie da ukryc...ten lek po prostu tłumi te nasze lęki,nasze nerwy,nawet jakies urojenia...wiadome,ze są dni lepsze i gorsze,ale ja moge powiedziec,ze te lepsze zawdzieczam miedzy innymi lekom (których sie tak strasnzie balam zazywac)...warto przelamac opór przeciwko brania lekom...teraz to wiem...pozdrawiam i powodzenia!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,ja przyjmuje generalnie na nerwice natręctw,lękową i urojenia ksobne,czyli generalnie ten lek ma uspokoic i wyciszyc.....co do natrectw to jeszcze jako tako słabo,ale lęki mam przytłumione...i tego sie nie da ukryc...ten lek po prostu tłumi te nasze lęki,nasze nerwy,nawet jakies urojenia...wiadome,ze są dni lepsze i gorsze,ale ja moge powiedziec,ze te lepsze zawdzieczam miedzy innymi lekom (których sie tak strasnzie balam zazywac)...warto przelamac opór przeciwko brania lekom...teraz to wiem...pozdrawiam i powodzenia!!!!

 

 

hej.ja mam nerwicę lękową z podłożem wegetatywnym:( czyli nie tylko psychika mi siada ale i organizm się buntuje:( ja biorę ją 2dzień(znaczy noc bo na noc przyjmuję)tą najmniejszą dawkę 25mg.lekarka powiedziała że narazie po1 tabletce potem do 2tabletek.nie wiem kiedy mam zwiększyć,lekarka powiedziała że sama zdecyduje.wcześniej brałam asentrę ale po niej o mało nie wykorkowałam...miałam wszystkie skutki uboczne.po tym o dziwo jest ok a to już 2 tabl.po asentrze po1 tabl miałam skutki uboczne.na razie nie ma działania ale to dwa tyg trzeba podobno czekać.nawet mi się spać po niej nie chce...a powinno podobno wszystkich "usypia" :) Jolnika a Ty masz jakieś skutki uboczne?jaką bierzesz dawkę pernazyny?tylko Ty jeszcze bierzesz asentre dlatego może działa na Ciebie ,mam nadzieję że sama pernazyna zadziała... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×