Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipnoterapia


carlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś kiedyś był/próbował leczyć się metodą hipnoterapii?

Jak wiadomo w trakcie snu ( hipnozy ) podświadomość najbardziej podatna na sugestie, więc ta metoda leczenia wg mnie może pomóc, tylko czy jest tu ktoś, kto czegoś takiego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest tak, że w stanie hipnozy, półsnu lub też snu, nasza świadomość jest praktycznie wyłączona lub działa w niewielkim stopniu. Góre bierze natomiast podświadomość , część czynna. Podświadomość nie analizuje poleceń które otrzymuje, na przykład w trakcie hipnozy. Wykonuje po prostu zlecane jej polecenia. Dlatego ludzie, którzy wmawiają coś sobie, to w końcu mają tak jak sobie wmówili. Niektórzy wmawiają sobie bogactwo i je mają. Kluczem tylko do tego wszystkiego jest wiara i przekonanie. W ten sposób można świadomie zadziałać na podświadomość.Im większa wiara i przekonanie tym szybszy jest sukces. W hipnozie natomiast wiara i przekonanie nie grają roli, bo świadomość jest wyłączona i przemawia się prosto do podświadomośći.. Czytałem jakiś czas temu o takich hipnotycznych "eksperymentach" , to na przykład osoba, której w trakcie hipnozy ktoś wmówił , że na drugi dzień o danej godzinie poleci jej krew z nosa, to faktycznie tak się działo. Wszystko za pomocą podświadomości, która wszystko potrafi. Dlatego mnie interesuje hipnoterapia, hipnoza i jej metody leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie. Zero poprawy jak do tej pory. Ale ja mam specyficzny problem. Za to słyszałam, że niektórym pomaga...wszystko zależy od danej osoby. Tylko wiecie, bo o hipnozie jest sporo mitów... W hipnozie wcale się nie czuje jakoś niezwykle, to taki stan głębokiego rozluźnienia, trochę jak tuż przed zaśnięciem, i tak, jest się wtedy dużo bardziej podatnym na sugestie, jest wtedy łatwiejszy dostęp do podświadomości itp. Ale to nie jest remedium na wszystko. U jednych pomoże trochę, innych wyleczy, a u innych nic nie zdziała. Aczkolwiek zawsze warto spróbować, bo może akurat Twój problem się świetnie nadaje do wyleczenia przez hipnoterapię... Tylko upewnijcie się, że nie idziecie do kogoś, kto nie ma żadnych kwalifikacji; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×