Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przemawianie


she

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ogromny problem z wygłaszaniem przemowień... Kręci mi sie w głowie, pocę się i trzęsą mi sie rece a nawet chce mi sie plakac ze stresu... Nieraz wole juz dostać 1 niz przemawiać i zrobić z siebie pajaca przez co mam obniżoną ocene z polskiego :( ze sprawdzianow i wypracowan same 5 i 1 z przemowien... Chciałabym się dowiedzieć, czy lekarz może wypisać mi zwolnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że moze ale nie wiadomo czy nauczycielka będzie respektowała taki rodzaj zwolnienia, poza tym lepiej z nią porozmawiać i powiedzieć o tym co Cię dręczy, ale mimo wszystko uważam ze ucieczka nie jest dobrym sposobem na lęki, lepiej uporać siez tym niż uciekac przed tym. prawdopodobnie cierpisz na nerwicę lękowa i być moze na fobie społeczną dlatego czym prędzej wybierz sie do psychiatry i psychologa na terapię: ten pierwszy zapisze Ci leki dzięki ktorym objawy zmniejszą się a psycholog poproawdzi z Toba terpiedzieki której pokonasz nerwicę i fobię tak jak mnie sieto udało zrobić ( kiedys miałam to samo co Ty, jak masz ochotę to wejdź sobie na moje posty i poszukaj w nich bo opisuję dosć dokładnie jak sobie z tym radziłam, o lepszych i gorszych chwilach:) ) będzie ok !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast uciekac od problemow powinienes nauczyc sie je rozwiazac, poczytaj ebooki o pokonywaniu stresu czy tez wystapieniach publicznych. Zwolnienie nie zalatwi sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze Cię rozumiem. W czasie gdy chodziłam jeszcze do szkoły i na studia jak ognia unikałam wystąpień przed klasą, nawet przed niewielką grupą. Wolałam pracować po nocach i odwalić całą pracę za grupę niż później wystąpić i coś opowiadać. A jak już byłam zmuszona wyjść na srodek to robiłam się czerwona i łamał mi się głos. Nigdy nie korzystałam z rad żadnego lekarza czy psychologa, ale może to był błąd.

To wszystko oraz inne wydarzenia życiowe sprawiły że teraz męczę się z nerwicą sercową i jest jeszcze gorzej niż było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uciekaj przed tym, umów się na wizytę z terapeutą, idź do psychiatry, tabletki uspakajające przecież działają. Najważniejsze jest to byś zaczeła z tym walczyć. Jeżeli eyjdziesz na środek, powiesz to co miałaś powiedzieć, będziesz dumna z tego, że Ci się to udało. Poczytaj sobie książki o fobi społecznej, np "Jak pokonać nieśmiałość i lęk przed otoczeniem. Trening" to na pewno Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×