Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ogólnie pisałeś, że czujesz się lepiej, tak?

No właśnie u mnie to tak dziwnie, bo na początku były większe natręctwa, potem raz czułam się lepiej( może przez lek) raz gorzej.

Jednak ogólnie nie mam już tak silnych natręctw jak na początku brania lekarstwa. Jednak nie czuję jeszcze jego działania

( ewentualnie jakieś przebłyski). Dzisiaj miną 2 tyg. Ogólnie nastrój z natręctw(które jednak nadal są) przerodził się w lekko depresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie narazie jestem na pograniczu..czyli czuje działanie leku takie jakie jest w nim załozone (antydepresyjne,aktywizujące,tonizujące układ nerwowy) ale objawy nieporządane jeszcze dają o sobie znać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko w takim razie zaczął na Ciebie działać.

Potwierdza się to, że na natręctwa trzeba brać większe dawki i że później może zacząć działać.

 

Czy tylko my bierzemy teraz to lekarstwo? Ludzie, ujawnijcie się;)

 

Klaudi, na co brałaś/eś? Po jakim czasie zaczął działać i jak zwiększałeś dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tutaj pierwszy raz i mam do Was kilka pytań.........

moim problemem jest brak chęci do działania, nie mam siły i mam problemy ze wstaniem, jestem cały czas rozkojarzony i mam problemy z pamięcią. Około 1,5 roku temu poszedłem do doktor psychiatry- przepisała mi fluoksetynę, już po pierwszej dawce za kilka godzin czułem przypływ energii i moje problemy przestały doskwierać, jednak po dwóch tygodniach wszystko wróciło, brałem jeszcze kilka 4miesięcy ale już nie było poprawy. później tak samo było z asentrą, elicea i effectinem. od 3 tygodni biorę anafranil po którym dokładnie tak samo czułem się dobrze, ale od tygodnia wszystko przeszło i zaczeły pojawiać się objawy uboczne, dzisiaj byłem u Pani doktor i przepisała mi do anafranilu seronil. Dawki jakie biorę to 75 anafranilu rano i w południe czyli 150 i seronilu rano 10. proszę powiedzcie czy ktoś tak miał czy jeżeli nie pomogły te leki jaki następny próbować bo już brak mi sił. pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie bierz ten zestawe i nie zniechecaj sie do leków tak szybko bo 3 -6 tyg to okres kiedy lek zaczyna ujawniac swój potencjał,a kryzys moze sie trafic nawet super zdrowemu człowiekowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudi, a Anafranil zaczął działać dopiero jak zwiększyłeś dawkę do 150?

 

Shadow, bierz na razie to co masz, jeszcze lek mógł nie zadziałać. Możliwe też, że wcześniej tylko wydawało Ci się, że jest lepiej(efekt placebo). Anafranil ma jeszcze prawo zacząć działać, możliwe, że będzie Ci potrzebna jeszcze większa dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , lekarze często robią błąd przepisując zbyt małe dawki ,lek musi mieć odpowiednie stężenie we krwi , dawki odpowiednie terapeutyczne trójpierścieniowych leków zaczynają się od 150 mg/d , u mnie tak działa , brałem dawki Anafranilu też 225 mg/d i jest super serotonina musi dać znać , Pozdrawiam odpowiem na każde pytanie również dot. innych leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weronika zamierzam zwiekszyc dawke...3x25 mg ..narazie biore lek o szybkim uwalnianiu,zobaczymy czy lekarz zmieni mi na wersje o powolnym uwalnianiu... byc moze wieksza dawka lepiej mnie zaktywizuje i w konsekwencji spowoduje poprawe snu.. jak narazie źle sypiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam powazne problemy ze snem..naprawde lek w ciągu dnia działa zupełnie nieźle jak na tak krótki okres stosowania go..tylko ta totalna bezsenność.. a Ty Okularnica jak sie dzis czujesz,na jakiej jestes dawce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.....

Dziękuję za odpowiedź Savior i Tobie Okularnico

powiem wam, że po tym anafranilu zaczynam przybierać na wadze co mi się nie podoba, ale dam mu jeszcze jakiś czas na to aby zaczoł działać.

Mam do was jeszcze takie pytanie- czy anafranil działa przeciwlękowo?? czy lepiej jest brać np: afobam?? a może paroksetynę??

gdy brałem fluoksetynę czułem się super ale tylko przez pierwsze 5-6 dni i tak po każdym zwiększeniu dawki. doszedłem aż do 100mg

co u Was?? jak się czujecie?? jakie leki wam pomagają?? na jakie dolegliwości się leczycie??

pozdrawiam wszystkich i proszę piszcie.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow156- ja przy Anafranilu mam również większy apetyt niż normalnie.

Wydaje mi się, że również działa przeciwlękowo, wydaje mi się, że on pomaga na wszystko;) i nie jest konieczne branie dodatkowo innych lekarstw( tak przynajmniej jest u mnie).

Ja wczoraj zaczęłam czuć prawdziwe działanie leku. Jeszcze nie jest super, czasem nachodzi mnie jakaś myśl, ale nie jest już tak natrętna i mam samopoczucie podobne jak w okresie normalnego zadowolenia sprzedy choroby:)- czyli sprzed jakichś 3 miesięcy.

 

Shadow, powiedz czy nie myślałeś o zwiększeniu dawki Anafranilu? Po jakim okresie doszedłeś do dawki 150mg?

Savior, co u Ciebie? Jak ze spaniem i czy również masz większy apetyt po tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt mam taki jak miałem przed braniem leku-czyli dobry :mrgreen: a co do snu nadal mam problemy,wybudzam sie w nocy ale nie jest to juz tak uporczywe jak na poczatku stosowania Anafranilu..a Ty jak sie czujesz okularnica... widze ze juz poprawa nastepuje...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze pytanie Savior, Shadow, Klaudi- jaki macie puls przy zażywaniu Anafranilu?

 

Dzisiaj zwiększyłam dawkę do 150 mg.

Co do uciążliwych skutków działania leku to np. zostało to, że nie mogę biegać. Jeśli przebiegnę kawałek to jestem wycieńczona, głowa mnie zaczyna boleć, ciemno mi się robi przed oczami, sucho w ustach. Oprócz tego przeszkadza mi nadal głośne szumienie w uszach i sporadyczne trzęsienie się różnych części ciała.

Poza tym jednak czuję się dobrze. Mam nadzieję, że po zwiększeniu dawki moje skutki uboczne nie zwiększą się:)

 

Powodzenia w walce z chorobą:)

 

[Dodane po edycji:]

 

Odezwijcie się. Jak wasze samopoczucie?

Minęły ponad 3 tygodnie od rozpoczęcia brania, a ja czuję się dzisiaj gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.......

Okularnico ja 150mg miałem od początku, 75 rano i 75 po południu, nie przejmuj się, po 3 tygodniach ja też czułem się gorzej i tak jak ty nie miałem siły- już po krótkiej chwili wysiłku byłem cały mokry, też drżały mi ręce i różne części ciała na początku brania było lepiej tak przez tydzień a później coraz gorzej, ale powiem Ci, że właśnie od wczoraj zacząłem się czuć lepiej a dzisiaj już będzie 4 tygodnie i kilka dni jak zacząłem brać anafranil. Dlatego i Ty poczekaj jeszcze a zapewne będzie lepiej. Tylko się odzywaj co u Ciebie.........

 

Pozdrawiam Wszystkich i życzę duuużżżżżooo zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam okularnico i przepraszam, że tak długo nie dawałem znaku.

 

powiedz proszę jak Się czujesz??

ja nie brałem żadnych leków poza anafranilem tzn. brałem seronil ale tylko przez około 10 dni i go odstawiłem bez wiedzy lekarza ponieważ zaczołem czuć poprawę po anafranilu i myślę że sam będzie ok.

 

życzę duużżżooooo siłki i wytrwałości trzymaj się i wy wszyscy również

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow- napisz jeszcze jak się czujesz;)

Czyli poprawa nastąpiła u Ciebie po ponad 4 tygodniach?

Ja czuję się ogólnie już lepiej, jutro miną 4 tygodnie od rozpoczęcia kuracji;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Shadow jeszcze chciałam spytać ile opakowań przepisała Ci lekarka Anafranilu? Jedno opakowanie starcza nam( bo Ty też bierzesz 150mg) tylko na 10 dni. Chciałabym mieć od razu chociaż 6 opakowań przepisane( byłoby prawie na 2 miesiące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×