Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dopisuje sie do grupy Seroxatu. Biore czwarty dzien, ale zmniejszylam sobie dzisiaj dawke o polowe :oops: , bo strasznie spanikowalam. Teraz czuje sie taka przygaszona. Wystraszylam sie poniewaz mam duzo skutkow ubocznych. Rozszerzone zrenice, potliwosc, poddenerwowanie, panikowanie, zaciskanie szczeki no i suchosc w gardle, utrata apetytu, a juz tyle schudlam ze na prawde nie chce wiecej :? Ogolnie to sie czuje jakbym brala narkotyki :? Nie sadzilam ze okres dwuch tygodni bez poprawy moze oznaczac takie skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

Mam 47 lat.

Ok. 5 lat temu miałem problemy z depresją.Leczyłem sie Coaxilem i wyszedłem z niej.

Czułem się ogólnie świetnie i zapomniałem o niej ale ostatnio wróciły problemy lękowe w towarzystwie i w sytuacjach awaryjnych.

Lekarz rodzinny przepisał mi go ponownie ale miałem okropne skurcze zamostkowe(bezbolesne) przed i po śnie.To były jedyne skutki uboczne jaki odczuwałem i spałem jak suseł.

Lekarz kazał odstawić Coaxil i przepisał Rexetin tylko zapomniał dodać aby nie odstawiać Coaxilu gwałtownie a ja zapomniałem.Po 4 dniach po odstawieniu a przed zażywaniem Rexatinu walnęło mi ciśnienie i dostałem dziwnych skurczy mięśni nóg i pośladków.

Zaraz na drugi dzień po tym epizodzie zacząłem zażywać Rexetin.

I wiecie co strasznie jak na razie żałuję ...

Pierwsze cztery dawki po 20 mg. i myślałem że umrę... Bałem się spojrzeć córce w oczy !!!

Szybko do lekarza i zmniejszenie dawki do 10 mg.Jest już 10 dzień kuracji a ja przez ten okres albo nie śpię w nocy albo śpię tak po 2 lub 3 godz. pocąc się w tym czasie jakbym wpadł do wody.Kładąc się do łóżka mam wrażenie, że ręce mi płoną(nie dłonie).

Mało jem (schudłem 3 kg.) i jestem b.osłabiony.

Ze wzgl. na nadciśnienie biorę też Piramil i niestety zaczęły się tez skoki ciśnienia.

Wczorajszy dzień był super, dobrze sie czułem ale dziś po kolejnej nieprzespanej nocy musiałem brać tabl. pod język cisn. 152/107.

Dziś idę do lekarza.Muszę dostac jakieś tabletki na sen bo padnę z wyczerpania.

9.03. mam wizytę prywatną u dobrego psychoterapeuty i mam nadzieje, że tego dożyje.

Przed tą kuracją byłem nerwowy ale fizycznie super a teraz jestem załamany bo nawet gdybym sie chciał wycofać to byłoby jeszcze gorzej.

Mam odpowiedzialną pracę.Jestem teraz na zwolnieniu ale jak długo można ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Mam pytanie dot. stosowania paro. Mieliście może zaburzenia wzroku i powiększone źrenice? Już dwa miesiące biorę po 10mg na dobę, więcej nie daję rady (właśnie ze względu na ten przedziwny skutek uboczny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molly Peek-a-boo, ulotka mówi o niewyraźnym widzeniu, bardzo rzadko paroksetyna może wywołać napad jaskry. Chyba trzeba się wybrać do okulisty. Mimo wszystko powiększone źrenice to chyba nietypowy objaw. Ciekawa jestem czy tylko u mnie tak się dzieje.

33latka - zazdroszczę :).

Cześć Bliksa :), wydaje mi się że paro występuję tylko w ilości 20 mg na tabletkę, choć może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę jedną tabletkę rano, 20mg, i w sumie poza nocnym budzeniem się w pierwszym tygodniu i nagłymi napięciami mięśni nóg czy rąk (trwającym niestety nadal i nie mogę go zniwelować nawet magnezem, ale nie przeszkadza mi, mała cena za działania Paro) nie miałam żadnych skutków ubocznych :) W sumie racja Flora, dobrze by było skontaktować się z okulistą, bo przyczyną może być Paro, ale nie musi :) Zresztą ja w okulistów nie wierzę, ilu okologów tyle diagnoz także wiecie... Miłego dnia wszystkim! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja Flora, dobrze by było skontaktować się z okulistą, bo przyczyną może być Paro, ale nie musi :) Zresztą ja w okulistów nie wierzę, ilu okologów tyle diagnoz także wiecie... Miłego dnia wszystkim! :)

 

No właśnie chyba paro :(, akcja zaczyna się kilka godzin po łyknięciu. mam tylko nadzieję, ze nie spowoduje u mnie jaskry. Brrrr... Przyłączam się do życzeń :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już schudłem w 2 tyg. 4 kg. a spać dalej nie mogę mimo, iż przed snem biorę Stilnox, po którym śpię max. 3 godz. i męczę się do rana.Muzyka relaksacyjna nawet nie pomaga.

Wyglądam już prawie jak zombi ale mam nadzieję że do 9.03.(wizyta) wytrzymam i zapadną konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Tez bralam xetanor nawet mi pomogł lecz musialam go odrzucic na czas ciazy . Poczatki bez leku bylu straszne ale jakos przezylam . Pod koniec ciazy wszystko wrocło . Urodzilam dw ty tem i mam straszne objawy typu non stop zawroty glowy - tylko jak chodze , zaburzenie wzroku , napady paniki , uczucie braku tchu i cisnienie wysokie itd. Powiedzcie czy tez mieliscie takie objawy ?????? Ja juz sie boje , ze moze to juz nie jest nerwica ! Jestem zalamana ! Od wczoraj biore spowrootem xetanor z nadzieja , ze znowu pomoze! Czy tez mieliscie takie zawrtoty????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam takie pytanie: czy ktoś z Was biorąc paro, miał może taką sytuację,

że musiał leczyć żeby na znieczuleniu?

 

Muszę iść do dentysty, czeka mnie leczenie kanałowe ze znieczuleniem, ale się boję

tego znieczulenia przy paro. Pytałam panią stomatolog i moją panią psychiatrę, czy są jakieś

przeciwwskazania do znieczulenia stomatologicznego przy paroksetynie, i obie powiedziały, że nie.

Jednak ja, jako nerwicowiec mimo tego dalej się pietram i zwlekam już 5 miesięcy z wizytą u denta,

a ząbek daje powoli o sobie znać. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziały, że nie, to nie, pełen luz i wszystko będzie ok. Musisz im zaufać... chyba, że wypróbujesz metodę z Cast Away, ale nie polecam ;) Ja z początku obsesyjnie bałam się łączyć paro z czymkolwiek, ale po kilku razach wypytania farmaceuty o przeciwwskazania, uzyskaniu odpowiedzi, odważeniu się sprawdzenia tego jakoś normalnie funkcjonuję z innymi "chemicznymi interwencjami" w organizm. Trzymam kciuki, będzie dobrze! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×