Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-24 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-24 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
181
58%

Nie
89
28%

Zaszkodził
43
14%

Liczba głosów : 313

przez ozesek 14 maja 2018, 19:20
benzowiec czyli jakieś plusy esci są :mrgreen: faktycznie schodzenie z tego leku to podłóg paro np pikuś. Prądy też były ale dopiero po tyg od całkowitego odrzucenia i trwały niecałe dwa tygodnie. I lekke zawroty głowy. Potem już było ok, a potem nawrót nerwicy :roll: ale to z niedoboru serotoniny.
"Przechytrzyć lęki"

przez benzowiec 15 maja 2018, 01:41
czaje ozesku kochany :) , a po jakim czasie wskoczyłaś na 15mg ??

przez picziklaki 15 maja 2018, 12:18
benzowiec z całym szacunkiem ale nie chce mi się wierzyć,że odstawiłeś tego clona :D ale nie mi to oceniać , ja idę do roboty bo nie wyrabiam finansowo na lekarzy,leki,suplementy diety...
1.300 mg wenlafaksyny 2-0-0
2.75 mg klomipraminy 2-1-0
3.50 mg chlorprotiksenu 0-0-1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec 15 maja 2018, 16:56
picziklaki napisał(a):benzowiec z całym szacunkiem ale nie chce mi się wierzyć,że odstawiłeś tego clona :D ale nie mi to oceniać , ja idę do roboty bo nie wyrabiam finansowo na lekarzy,leki,suplementy diety...

Nie musisz wierzyć , sam pan Jezus może nie wierzyć , ważne że ja wiem , po co miałbym kłamać :)
Zawsze mówiłem że zejscie z klona jest łatwe , to moje 3cie zejście po ponad rocznym braniu , dawka stała 2mg , więc nie duża . tymrazem jak byłem już na 1mg , poszło na to równe 70 tabsów relanium .
4x7
3x7
2x7
1x7

i klon prysł. a do 1mg to se bez spiny schodziłem ,samym klonazepamem.

przez picziklaki 15 maja 2018, 17:00
,a próbowałeś clonazolam ?

-- 15 maja 2018, 17:00 --

,a rolki od kogo psychiatra czy lekarz ogólny ? raz mi się je udało skołować tylko od ogólnego

przez benzowiec 15 maja 2018, 18:10
picziklaki napisał(a):,a próbowałeś clonazolam ?

-- 15 maja 2018, 17:00 --

,a rolki od kogo psychiatra czy lekarz ogólny ? raz mi się je udało skołować tylko od ogólnego

clonazolam zrobili z połączenia alpry z clonazepamem , to silne Rc benzo , nie próbowałem ,podobno bardzo dobre ;p

do rolek mam dojscie.

-- 15 maja 2018, 19:01 --

Jebak przerzucam esci na dzień , bo w nocy nei spałem dziś nic prawie . to przerąbane bo bierzesz w dzień to spać się chcę po tym , bierzesz na noc zasnąć nie możesz , mam nadzieje że się przyzwyczaje tak jak do 40mg paroksetyny , gdzie biegałem i schudłem 10 kilo , energi full , kawa,energetyki,modafinil , suple rózne i energi w chooj , ale słabo na lęki mi działała już paro i też tak sobie przeciwdepresyjnie , wkońcu brałem ją latami

-- 15 maja 2018, 20:15 --

spostrzeżenie moje co mam od dwoch dni , wyraźnie escital powoduje mi lęki uogolnione ,których nigdy nie miałem i nigdy sie na to nie leczyłem , takie lęki z dupy ,że sobie siedzisz bezpiecznie w domu a przez ciało przeszywa cie lęk , przejebana opcja , przecież ten lek jest między innymi na lęki i GAD . mam nadzieje że to skutek uboczny i minie i że to dobry zwiastun.

takie gówno miałem przy detoksie od alko , ale nie rpzy wejsciu na SSRI , raz atak paniki na fluo , ale esci to seedujący lek . Czy ktoś tak miał przy wejściu na esci ?

przez ozesek 16 maja 2018, 07:25
benzowiec napisał(a):czaje ozesku kochany :) , a po jakim czasie wskoczyłaś na 15mg ??

Dokładnie już nie pamiętam, ale chyba po trzech, czterech miesiącach. Ale dopiero tak późno, bo dopiero po tym czasie 10 mg nie dawało już kompletnie rady. Miałam więcej problemów i chaosu w życiu. Lekarka więc postanowiła, że wejście na 15 mg będzie dobrym rozwiązaniem i faktycznie to pomogło. Z każdym lekiem tak miałam. Jak była potrzeba zwiększałam dawkę, a jak już było dobrze to znowu zmniejszałam.

przez MAREK XYZ 16 maja 2018, 12:40
benzowiec napisał(a):
spostrzeżenie moje co mam od dwoch dni , wyraźnie escital powoduje mi lęki uogolnione ,których nigdy nie miałem i nigdy sie na to nie leczyłem , takie lęki z dupy ,że sobie siedzisz bezpiecznie w domu a przez ciało przeszywa cie lęk , przejebana opcja , przecież ten lek jest między innymi na lęki i GAD . mam nadzieje że to skutek uboczny i minie i że to dobry zwiastun.

takie gówno miałem przy detoksie od alko , ale nie rpzy wejsciu na SSRI , raz atak paniki na fluo , ale esci to seedujący lek . Czy ktoś tak miał przy wejściu na esci ?

U mnie esci na 10 mg też powodował wyraźny wzrost napięcia. Gdy zszedłem do 5mg napięcie spadło i teraz jest w sam raz, dobry nastrój i właściwie nie czuję że coś biorę. Jednak boję się odstawiać całkowicie aby znowu czegoś nie spieprzyć.... :)

przez joker27 16 maja 2018, 16:43
Już nie wiem co mam robić, moja nerwica i depresja mnie gniota, od 5 maja biorę escitalopram, tylko chyba pierwsze dwa dni brałem 10, pozniej od razu 20 mg, jest ze mną coraz gorzej, silny lęk i depresja, przez to myślenie o natretnych myślach, to mi się chyba nasila, boję się że stracę nad sobą kontrolę, poprostu umieram, wiem że znowu się żale, ale nie wiem już gdzie szukać pokocy

przez ziomus0812 16 maja 2018, 19:06
joker27 Rozumiem Ciebie. Sam mam problem z antydepresantami. Nie bardzo mi pomagają, a czasami wręcz szkodzą.
Co do escitalopramu wydaje mi się, że może niepotrzebnie wszedłeś na tak wysoką dawkę. Ja gdy źle się czuję biorę hydroksyzynę. Bezpieczniejsze to niż benzodiazepiny.

picziklaki Zerknąłem Twój podpis. Z tego co widzę to bierzesz:
rano - 12 tabletek
południe - 5 tabletek
wieczór -7 tabletek
Kiedyś mnie przerażało, to jak ktoś brał kilka leków. Możliwe, że jesteś rekordzistą na tym forum.
paroksetyna 20mg
amisulpryd 25mg
doraźnie hydroksyzyna

przez picziklaki 16 maja 2018, 19:21
no i co w związku z tym ? :roll:

-- 16 maja 2018, 19:22 --

poza tym fenibut to proch i to nie są tabletki tylko gramy , kumaci wiedzą o co chodzi

przez joker27 16 maja 2018, 19:37
ziomus0812 napisał(a):joker27 Rozumiem Ciebie. Sam mam problem z antydepresantami. Nie bardzo mi pomagają, a czasami wręcz szkodzą.
Co do escitalopramu wydaje mi się, że może niepotrzebnie wszedłeś na tak wysoką dawkę. Ja gdy źle się czuję biorę hydroksyzynę. Bezpieczniejsze to niż benzodiazepiny.

picziklaki Zerknąłem Twój podpis. Z tego co widzę to bierzesz:
rano - 12 tabletek
południe - 5 tabletek
wieczór -7 tabletek
Kiedyś mnie przerażało, to jak ktoś brał kilka leków. Możliwe, że jesteś rekordzistą na tym forum.

Hydro jak cukierki, esci biorę tak jak zaleca lekarz w szpitalu, w nim przebywam prawie 5 tygodni już, pojutrze wychodzę, aż się boję, co mi ten pobyt dał

przez Heledore 16 maja 2018, 22:04
joker27, musisz się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Mi na samym początku brania escitalopramu (do ok. 3-4 tyg) pogorszyło się i bardzo mi dokuczały myśli samobójcze, generalnie było bardzo źle. Ale potem się polepszyło. Może i u Ciebie też tak będzie?
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez joker27 17 maja 2018, 09:07
Może, po paroksetynie która jedynie jako pierwsza mi pomagała trzy lata, brałem jeszcze wenlafaksyne, citalopram, klomipramine, może za krótko, po około półtora miesiąca, może jeden z tych leków miesiąc...

Sortuj wg