Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-28 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-28 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Osobowość schizoidalna, psychopatia, osobowość chwiejna emocjonalnie, borderline, osobowość anankastyczna, osobowość zależna, inne

przez shira123 15 maja 2018, 14:24
moze trafilas na nieodpowiedniego terapeute? przepasc miedzy psychologiem a ''psychologiem'' jest czasem ogromna.
ja mam to ogromne szczescie ze trafilam na wspaniale osoby, i to na NFZ
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

przez redquin 16 maja 2018, 12:47
Tak sobie czytam i muszę powiedzieć, że ja mam złe wspomnienia z terapii. Próbowałam dwa razy, za pierwszym - nie spodobał mi się głównie nurt (CBT), za drugim i nurt (psychodynamiczna), i terapeuta. Psycholog nie chciał się "odczepić" ode mnie. Na 1 wizycie deklarowałam, że jak będę chciała zrezygnować, to z nim o tym porozmawiam, ale wymiękłem, zrezygnowałam mailowo (za przyczynę podałam brak pieniędzy). Facet wypisywał mi odpowiedzi, że przecież co innego obiecywałam, że on i tak będzie na mnie czekał o umówionej godzinie itd. Strasznie mnie to zniechęciło...

przez lukrowana 16 maja 2018, 13:00
shira123, wątpię, jak wspominałam, próbowałam terapii u paru osób, w różnych nurtach. Samo gadanie nie pomoże mi na fizyczne objawy lęku. Okej, będzie ciut lżej po rozmowie, ale to co było, za chwilę wróci.

redquin, to faktycznie dziwna osoba, na którą trafiłaś... może jakoś desperacko poszukiwał klientów? ale tym bardziej dziwne, że argument o kasie nie trafił, co innego gdyby terapia miała być za darmo. Ja parę razy zapłaciłam, ale więcej tego nie zrobię, nawet jakbym dobrze zarabiała, to wolałabym wydać to na siebie niż myśleć czy psycholog kupiła sobie za moją wizytę nową torebkę, czy odkłada na fajny wyjazd.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez redquin 16 maja 2018, 13:21
lukrowana, no właśnie tak to wyglądało, jak desperacja. I mam podobnie - nie wydam już ani złotówki na terapię, wolę sobie kupić coś fajnego. Jestem uzależniona od kupowania ubrań! :pirate:
Jestem tutaj dość nowa, więc coś napiszę o sobie, bo muszę się uzewnętrznić wśród swoich. Rzecz będzie o facecie. Od ok. 6 miesięcy spotykam się z takim jednym, który ma narcystyczne zaburzenia osobowości, sam o sobie mówi, że jest pozbawiony empatii. Leczy się, ale w leczenie nie wierzy. Teraz przechodzę depresyjny kryzys, oddalam się od niego i oczywiście liczę na to, że będzie za mną gonił (bez sensu, prawda?). Wczoraj drugi raz w życiu nie spędziłam z nim wolnego wieczoru, chciałam być sama - chyba się obraził, milczy. Ja milczę. W dodatku to mega trudna relacja, bo on ma żonę, są w trakcie rozwodu (nie z mojego powodu), ale ten rozwód ciągnie się od dawna, dałam mu pół roku na dokończenie tej sprawy, za chwilę nastąpi deadline. Nie wierzę w pozytywne zakończenie tej sytuacji. Będę długo płakała, bo serio mi się podoba. Czy Was też ciągnie do egoistycznych typów? Do związków bez przyszłości? U mnie to już któryś z kolei. Mam 30 lat, a tak bardzo nie umiem się związać z nikim "normalnym", zawsze wybieram zaburzonych, depresyjnych itp. Świadomie. Nie wiem, po co o tym piszę. Miałam prawie pół roku remisji, wraca depresja i chce mi się zwierzać... Ech.

przez shira123 16 maja 2018, 14:18
redquin,podobno to wynika z naszej potrzeby autodestrukcji,
ja nie ,ale siostra/ narcystyczna/ ciagnie ja do takich wlasnie facetow...
ciezko,bo nawet terapia 3 letnia w tym jej nie pomogla.

na mnie ostatnio zwalilo sie kilka stresow na raz-i objawy zoladkowe...zamowilam sobie ziolka mieszane ''na spokojnosc'' zobaczymy
czy podzialaja, oby :smile:

terapia pomaga-czesciowo.jestem b.odwazna, asertwyna i tp. ale nadal sie stresuje i mam objawy.

ps.i tez jestem uzalezniona od kupowania ubran :lol:

przez redquin 16 maja 2018, 14:27
Ja na szczęście odkąd biorę leki na ChAD nie odczuwam specjalnie stresów i lęków. Wczesniej to była masakra. Płakałam trzy dni przed tym, jak miałam gdzieś iść coś załatwić czy zadzwonić. :lol: Teraz mam wszystko gdzieś. Ale to też taka nieprzyjemna znieczulica. Głupio przyznać, ale bez większych huśtawek nie czuję się sobą. A co do leków na uspokojenie bez recepty, ja lubiłam validol, a na sen benosen, ew. coś z chmielem. Polecam nerwicowcom, którzy nie chcą się faszerować benzo.

przez ultravioletx 16 maja 2018, 19:25
Czy ktoś z Was korzystał z terapii dialektyczno-behawioralnej i pomocy terapeutki Vivian Fiszer?

przez phœnīx 16 maja 2018, 20:49
redquin, borderka i narcyz to taki klasyczny przypadek. Raczej dość destrukcyjny.

ultravioletx, nie, ale wiem o kogo chodzi. Gdybym szukała terapii na bordera, to zaczęłabym od niej.

przez Heledore 16 maja 2018, 20:57
shira123 napisał(a):studiujemy,wy juz konczycie,nie wpadlysmy w alkoholizm czy narkomanie-a wiele
osob z borderline tak konczy. nie mamy konfliktow z prawem.
czy to nie jest powod do dumy?
czy naprawde jestesmy tak beznadziejne.Nie!

Niby tak, ale nie sprawia to, że jestem w jakikolwiek sposób dumna, szczęśliwa, czy zadowolona z siebie. Tak, jak pisze lukrowana - moje życie z samą sobą to nie życie...

redquin, pokichany jakiś ten terapeuta. :shock: Może rzeczywiście przyciśnięty do ściany, skoro tak się zachowywał...
Też mnie ciągnie do mężczyzn, którzy są dla mnie nieosiągalni. A potem się dziwię, że cierpię :roll: powalone to wszystko.
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez redquin 17 maja 2018, 08:01
Heledore napisał(a):
shira123 napisał(a):studiujemy,wy juz konczycie,nie wpadlysmy w alkoholizm czy narkomanie-a wiele
osob z borderline tak konczy. nie mamy konfliktow z prawem.
czy to nie jest powod do dumy?
czy naprawde jestesmy tak beznadziejne.Nie!
Niby tak, ale nie sprawia to, że jestem w jakikolwiek sposób dumna, szczęśliwa, czy zadowolona z siebie. Tak, jak pisze lukrowana - moje życie z samą sobą to nie życie...

Ja mam tak samo, niby życie idealne, każdy mógłby mi zazdrościć, a tak bardzo mnie to życie boli. Czasem mi aż wstyd narzekać, nie wiem skąd to cholerstwo, te choroby i zaburzenia, się wzięły... Rodzinę mam w porządku, oni są "normalni", ja jestem taką czarną owcą.

przez lukrowana 17 maja 2018, 10:45
redquin, jakie leki bierzesz aktualnie, które tak Ci pomagają? Bo mi wenlafaksyna w dawce 150 coraz mniej na lęki pomaga :/

przez redquin 17 maja 2018, 11:01
Ja mam mały bigos leków. Lamotrygina 200mg, Sertralina 100mg, Arypiprazol 10mg, Buspiron (mam brać 15mg, ale biorę 5-10), nasennie Mirtazapina 7.5mg, czasem, ale bardzo rzadko wspomagam się Propranololem i Zoldpidemem/Zopiklonem. Przez pół roku miałam fajną remisję, teraz depresja wraca, lęki trochę też, ale takie izolowane, dotyczące niewielu aspektów w życiu.

przez shira123 17 maja 2018, 14:00
a ja wlasnie nie chce sie faszerowac lekami. biore tylko paroksetyne 20 mg. przepisala mi jeszcze pregabaline ale nie biore.
z lękami sama walcze-dzis sukces, po wykladzie nie mialam ochoty na piwo, wyciszylam sie sama. zreszta stres byl mniejszy niz wczoraj :P
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

przez redquin 17 maja 2018, 14:35
A Pregabalina ponoć działa super na lęki, znajomy brał i chwalił sobie :)
Ja właśnie wracam z pracy do domu i zastanawiam się, czy się wykazać inicjatywą i pogodzić się z facetem. Strasznie źle znoszę konflikty, z każdym. Też tak macie? Nie umiem się obrażać i kłócić.

Sortuj wg