Samookaleczenia.

Osobowość schizoidalna, psychopatia, osobowość chwiejna emocjonalnie, borderline, osobowość anankastyczna, osobowość zależna, inne

Samookaleczenia.

przez Lilith 06 kwi 2018, 09:13
lily994, można się pohamować. Problem polega jednak na tym, że autoagresja nie znika i trzeba się stale kontrolować, bo pojawia się pod różnymi postaciami, zachowaniami, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Niekoniecznie musi przejawiać się w okaleczaniu. Mogą to być ryzykowne zachowania, praca, w której pozwalamy na to, by ktoś Nas gnoił, problemy z odżywianiem i cała masa innych rzeczy. Dlatego jest to takie trudne. Samookaleczenia są najbardziej widoczne, ale nie jedyne. Są tylko metodą, którą można zamienić na coś innego, co niszczy równie mocno. I to jest najtrudniejsze do opanowania w autoagresji. To nie znika. Nigdy. Zawsze, prędzej, czy później wróci pod jakąś postacią. Jeśli ją zidentyfikujemy, to jesteśmy w stanie w jakiś sposób zadziałać. Jeśli nie - rozpanoszy się i to mocno. Zaakceptowanie takiego stanu rzeczy w jakis sposób pomaga, ponieważ wytwarza w głowie lampki alarmowe, dzięki którym można się zorientować, gdy zaczyna się coś dziać...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Samookaleczenia.

przez zagubionapwr 16 kwi 2018, 17:54
Jeżów ponad roku nie miałam nawet ochoty żeby to zrobić. A od kilku dni cały czas bije się z ochotą zadania sobie bolu, ulzenie sobie... staram poradzić sobie w inny sposób Ale nie wiem jak długo dam radę...

Samookaleczenia.

przez Heledore 16 kwi 2018, 18:03
zagubionapwr, współczuję. Umiesz jakoś odwrócić od tego swoją uwagę? Skierować myśli na inny tor?

Ja niestety ostatnio znowu wpadłam w ten nieszczęsny wir, przekreślając kilka czystych tygodni...
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samookaleczenia.

przez lalia 16 kwi 2018, 18:53
Ja przekreśliłam kilka miesięcy walki... Ale to zawsze wraca. Mogę rok być czysta i wszystko może wrócić potem z podwójną siłą.
Nasza normalność polega na tym, że zdajemy sobie sprawę z własnej nienormalności.

Samookaleczenia.

przez Heledore 17 kwi 2018, 21:02
lalia, niestety. Ja po kilku latach wróciłam do tego. I od momentu powrotu najdłuższa przerwa miała może ze 2-3 miesiące.
na sen kwetiapina 25mg

F 41.2 | F 60.3

Moderator

Samookaleczenia.

przez magic wolf wczoraj, 06:37
Heledore napisał(a):lalia, niestety. Ja po kilku latach wróciłam do tego. I od momentu powrotu najdłuższa przerwa miała może ze 2-3 miesiące.

Wow. Ty to się z tym masz... Współczuję.

No i co z tym zrobić, terapie nie pomagają? Byłaś na jakiejś odnośnie tego konkretnego problemu?

Samookaleczenia.

przez Heledore wczoraj, 12:26
magic wolf, na terapię wciąż czekam. Próbowałam różnych "substytutów" - pisania, rysowania, gumki recepturki... nic nie pomaga, nic nie jest w stanie tego zastąpić.
na sen kwetiapina 25mg

F 41.2 | F 60.3

Moderator

Samookaleczenia.

przez magic wolf wczoraj, 12:34
Heledore napisał(a):magic wolf, na terapię wciąż czekam. Próbowałam różnych "substytutów" - pisania, rysowania, gumki recepturki... nic nie pomaga, nic nie jest w stanie tego zastąpić.

Trzymam za Ciebie kciuki w tej kwestii, bo to smutne jest, że ludzie muszą przez takie przeżycia przechodzić...

Samookaleczenia.

przez Heledore wczoraj, 12:36
magic wolf, dziękuję
na sen kwetiapina 25mg

F 41.2 | F 60.3

Moderator

Samookaleczenia.

przez anemon wczoraj, 12:52
Heledore napisał(a): Próbowałam różnych "substytutów" - pisania, rysowania, gumki recepturki... nic nie pomaga, nic nie jest w stanie tego zastąpić.
Próbowałaś rysowania mazakiem po ciele, w miejscu, które pierwotnie miało zostać okaleczone? Czytałam gdzieś o skuteczności takiej metody.

Samookaleczenia.

przez zagubionapwr wczoraj, 22:23
Heledore, staram się myśleć o czymś innym jednak mój obecny stan psychiczny powoduje że o czym bym nie zaczęła myśleć to zawsze dochodzę do tego samego...

Dzisiaj było już trochę lepiej. Jednak zawsze boję się co przyniesie jutro...

Sortuj wg