Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez zakazana88 13 kwi 2018, 14:01
biedronka napisał(a):Ja od ponad roku jestem przekonana, ze mam raka jelita grubego, dluga historia, ale psychicznie juz nie daje rady, maz grozi rozwodem, to jest totalnie do dupy. A moze kup inny termometr? ;)

U mnie podobnie, jakie masz objawy i jakie badania wykonalas?

przez laveno 13 kwi 2018, 17:13
Ja mam morfologie super a CRP 9 przy normie do 5 także świetnie.

przez Roza00 13 kwi 2018, 19:09
A ja znowu temperatura. I czuję nowe malutkie węzły w okolicy szyjnej/nadobojczykowej. Ja mam ob 14, a w lutym miałam 8. Więc coś się dzieje. Jestem już załamana tym wszystkim. I prawie pewna tej najgorszej diagnozy. Doszedł mi jeszcze suchy, duszący kaszel. Ale lekarze dalej twierdzą, że nic mi nie jest. I każą mi żyć i nic z tym nie robić. :(:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joanna240180 14 kwi 2018, 21:22
witam.jestem tu nowa ale jak tak was czytam to jakbym siebie widziała. Zaczęło się 2 lata temu jak mój teść nagle zachorowal na guza mózgu. od tamtej pory miałam wiele strasznych chorób i wiele badan które nic nie wykazaly

przez joanna240180 14 kwi 2018, 21:25
zaliczylam nawet psychiatrę ale jak się nie bierze leków to i poprawy nie ma. Obecnie martwi mnie znamię które mam od lat ale wydaje mi się ze mnie swędzi czasem boli. przebadane przez 3 dermatologow i niby jest ok

przez Teksas 15 kwi 2018, 19:16
Co prawda doświadczony ze mnie nerwicowiec, ale nie wiem jakie badanie trzeba przeprowadzić, żeby wykluczyć raka trzustki. Ktoś coś doradzi? Tukaszwili?
Nerwica - choroba autoimmunologiczna mózgu, prywatnie wredna dziwka.

przez Igi 16 kwi 2018, 10:45
Teksas napisał(a):Co prawda doświadczony ze mnie nerwicowiec, ale nie wiem jakie badanie trzeba przeprowadzić, żeby wykluczyć raka trzustki. Ktoś coś doradzi? Tukaszwili?

Jak ja miałam schizę na trzustkę to zrobiłam 2 razy USG , morfologię, CRP, OB oraz enzymy trzustkowe :)
Igi

przez Igi 16 kwi 2018, 10:49
Roza00 napisał(a):A ja znowu temperatura. I czuję nowe malutkie węzły w okolicy szyjnej/nadobojczykowej. Ja mam ob 14, a w lutym miałam 8. Więc coś się dzieje. Jestem już załamana tym wszystkim. I prawie pewna tej najgorszej diagnozy. Doszedł mi jeszcze suchy, duszący kaszel. Ale lekarze dalej twierdzą, że nic mi nie jest. I każą mi żyć i nic z tym nie robić. :(:(

Stan podgorączkowy może być od stresu - niestety też to przerabiałam. Gdy dzieje się coś złego to węzły giganty się robią . Z pewnością nie są malutkie. Ja mam nasz szyi mnóstwo węzłów - nawet ok 2 cm. Lekarka, która robiła mi USG powiedziała, że pozapalne i że faktycznie dużo ich. Ale dodała, że nie mam się martwić i mam przestać szukać chorób. CRP 2 to chyba nic złego się nie dzieje. W sumie ostatnio zastanawiałam się czy jest jeszcze jakaś choroba, której u siebie nie widziałam. Chyba tylko taka, o której przypadkiem nie przeczytałam w necie lub nie usłyszałam w TV. Zdecydowanie wybieram się na psychoterapię, bo tak nie da się żyć. Jak nie choroby u siebie, to u dziec i widzę .
Igi

przez Spaghetti 16 kwi 2018, 11:14
Jest coś takiego jak choroba psychosomatyczna i te problemy z jelitami to na pewno jeden z objawów takiej choroby,czyli ogolnie nic się z tym nie robi i jak ustaną stany lekowe to ustają objawy choroby. Ja już pisałam ze moja obsesja jest rak piersi. Kilka dni temu zaczęła mnie nawet pobolewac jedna pierś,albo przez przewjanie albo ciąża.usg półtorej miesiąca temu i histopatologia 3 miesiące temu nic nie wykazało ale w głowie już się kłębi myśl o jakimś kolejnym raku.teraz jak dotykam to chyba nie boli ale już sama nie wiem. I to jest najgorsze ze ja nie wiem nawet czy mnie boli czy nie.rano coś jeszcze czułam a teraz już nie boli.mnie już nawet boli jakoś jak oddycham a nawet ręka od strony tej piersi mnie boli.wiem ze to wszystko jest w głowie.jak czytam Was to wiem ze powinniście przestać martwić się temperatura czy tymi stolicami,rakiem trzustki i znamieniem sprawdzonym przez 3 dermatologów ale jak mysle o tym raku piersi to nie mogę przestać się martwić,bo a może jednak??

przez bmm 16 kwi 2018, 17:51
Witam was serdecznie. Pisze tu Od czasu do czasu jak już nie mogę z sobą wytrzymać. Powiedzcie mi czy przy nerwicy jest taki objaw ze gubi się wątek myśli albo zapomina ci się chce powiedziec. Bo ja już sobie wmawiam aldzchaimera . I to poważnie . Oczywiście miałam bodziec - obejrzalam kiedyś ten film o tej bance chorej na ta chorobę Motyl Stel Alice ( nie wiem czy dobrze napisałam) I sobie to wkręciłam i teraz cały czas Jam coś zapomnę a zdarza mi się to często to mam strach ze to Alzchaimer . Jest tak ze np. jest rozmowa i ka chce coś powiedziec czekam na swoją kolej i jak już mogę to zapominam . Macie te tak . W domu już się nikogo nic nie pytam bo poważnie mnie nikt nie traktuje z moimi chorobami .
Choruje już B. długo wiec jakbyście mieli jakieś pytania to mogę pomoc . Odnośnie objawów oczywiście bo co do leczenia nerwicy to nieeeee.
bmm

przez zakazana88 17 kwi 2018, 07:04
Jelitowcy!
A czy miewacie, cienkie ale papkowate stolce? Latwo wychodzące? Boje się ze to niepokojący objaw.

przez Spaghetti 17 kwi 2018, 09:30
Bmm ja mysle ze takie objawy to maja ludzie bez nerwicy nawet ze zapominają co chcieli powiedzieć,zwłaszcza jak maja dużo na głowie. Zakazana mysle ze pogłębiasz lek szukając tutaj zapewnienia ze twoje objawy są normalne. To tak działa, ze znajdziesz osobę która ci powie ze tez tak miała i żyje z tym już 5 lat to się uspokoisz ale jutro będzie coś nowego i znowu będziesz szukać pocieszenia na tej grupie.pamietaj ze wzmagasz ten lek szukajac pocieszenia.pisze to naprawdę z troski a nie z pretensja ponieważ doskonale wiem jak to działa.mnie moi bliscy tez mieli czy nieraz nawet maja dość,miewałam takie okresy gdzie co godzinę musiałam mieć od nich zapewnienie ze nie jestem chora ze nie ma czym się martwić.lek znikał na chwile a potem wracał.nikt nie wie jaka będzie przyszłość,czy ktoś z nas naprawdę kiedyś nie zachoruje na coś czego się obawia.ja wiem ze wtedy będę się leczyć,tez mam małe dzieci.jestes młoda,rzadko rak jelita dotyka tak młode osoby,a ewentualne zachorowonia podejrzewam maja dobre rokowania.jak zachoruje kiedyś na raka piersi to usune pierś i będę się leczyć,rozważę usunięcie drugiej piersi,moja mama beda się badać regularnie a córce zrobie badanie genetyczne.w tej chwili raka nie mam i robie wszystko żeby ewentualnie wcześnie zacZac leczenie.nic więcej już nie mogę zrobić.nie mam na to wpływu.ty idziesz na kolonoskopię,cóż lepszego można zrobić zeby tego raka wypędzić? Najlepiej to oswoić te lęki,dopuścić mysl ze tak może się stać ale wtedy rozpoczniesz lecZenie,będziesz zmiana szanse.szansy nie maja tylko ci którzy bagatelizują latami objawy.rak jelita rozwija się 10 lat!! Przemysl te formę pomocy a nie szukanie osoby która ma takie lub inne stolice.

przez zakazana88 17 kwi 2018, 11:08
Spaghetti napisał(a):Bmm ja mysle ze takie objawy to maja ludzie bez nerwicy nawet ze zapominają co chcieli powiedzieć,zwłaszcza jak maja dużo na głowie. Zakazana mysle ze pogłębiasz lek szukając tutaj zapewnienia ze twoje objawy są normalne. To tak działa, ze znajdziesz osobę która ci powie ze tez tak miała i żyje z tym już 5 lat to się uspokoisz ale jutro będzie coś nowego i znowu będziesz szukać pocieszenia na tej grupie.pamietaj ze wzmagasz ten lek szukajac pocieszenia.pisze to naprawdę z troski a nie z pretensja ponieważ doskonale wiem jak to działa.mnie moi bliscy tez mieli czy nieraz nawet maja dość,miewałam takie okresy gdzie co godzinę musiałam mieć od nich zapewnienie ze nie jestem chora ze nie ma czym się martwić.lek znikał na chwile a potem wracał.nikt nie wie jaka będzie przyszłość,czy ktoś z nas naprawdę kiedyś nie zachoruje na coś czego się obawia.ja wiem ze wtedy będę się leczyć,tez mam małe dzieci.jestes młoda,rzadko rak jelita dotyka tak młode osoby,a ewentualne zachorowonia podejrzewam maja dobre rokowania.jak zachoruje kiedyś na raka piersi to usune pierś i będę się leczyć,rozważę usunięcie drugiej piersi,moja mama beda się badać regularnie a córce zrobie badanie genetyczne.w tej chwili raka nie mam i robie wszystko żeby ewentualnie wcześnie zacZac leczenie.nic więcej już nie mogę zrobić.nie mam na to wpływu.ty idziesz na kolonoskopię,cóż lepszego można zrobić zeby tego raka wypędzić? Najlepiej to oswoić te lęki,dopuścić mysl ze tak może się stać ale wtedy rozpoczniesz lecZenie,będziesz zmiana szanse.szansy nie maja tylko ci którzy bagatelizują latami objawy.rak jelita rozwija się 10 lat!! Przemysl te formę pomocy a nie szukanie osoby która ma takie lub inne stolice.

Masz racje z tym co piszem. Mam 29 lat. Jestem juz tak wkrecona w ten nowotowr z po prostu nie moze mi to odpuscic. Zaburza to moje funkcjonowanie po prosty. Nie umiem sie cieszyc z niczego, nie moge spać. ciagle nawracaja mi mysli bo bedzie jesli w kolonoskopi cos znajda niedobrego, ze pewnie mnie nie wylecza a jeszcze tyle przede mna. Zal mi dzieci bo zamoast miec szczesliwa mame to maja raczej zaplakana i zmartwiona, najgorsze jest to zr starszy syn to widzi bo corka jeszcze malutka. To jest pierwsza moja taka sytuacja z choroba i dlatego nie moge zrozumiec jak moz a sobie takie objawy wmowic (bo wszyscy twierdza ze sie nakrecilam i do tego nerwy i mam fakie objawy).

przez neon 17 kwi 2018, 11:36
zakazana88, bylas u terapeuty zeby porozmawiac o swoich problemach?
bóg nam dokopie

Sortuj wg