Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-28 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-28 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez Heledore 16 kwi 2018, 16:46
carlosbueno, rozumiem. Współczuję. U mnie zaczęło się pod koniec podstawówki i trwa do dzisiaj.
kia_ sportage, trzymam kciuki. Życzę Ci, żeby w końcu los się uśmiechnął i pozwolił Ci żyć dla samej siebie.
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Myśli samobójcze

przez carlosbueno 16 kwi 2018, 18:57
Heledore napisał(a):carlosbueno, rozumiem. Współczuję. U mnie zaczęło się pod koniec podstawówki i trwa do dzisiaj.
kia_ sportage, trzymam kciuki. Życzę Ci, żeby w końcu los się uśmiechnął i pozwolił Ci żyć dla samej siebie.

Ostatnie 2 lata praktycznie nie miewam tych myśli także nie jest źle. Co ciekawe nie wychowywałem się w patologicznej rodzinie jakby mogło się wydawać, myśli samobójcze miałem głównie przez "kolegów" z klasy czy podwórka, no i nadwrażliwość przede wszystkim.
Największy Forumowy Maruda

Myśli samobójcze

przez wkuuporr 16 kwi 2018, 20:55
Ja pomimo, że od kilku tygodni dobrze się czuję i jest w miarę w porządku, to paradoksalnie miewam ostatnimi dniami takie myśli coraz częściej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez anemon 17 kwi 2018, 06:52
carlosbueno napisał(a):Ja mam już ponad 30 lat myśli samobójcze i jeszcze żyję :mrgreen:
u mnie też pojawiły się już w dzieciństwie, zdarzało mi się pytać mamę, po co mnie urodziła i dlaczego nie usunęła ciąży, oraz jaki jest sens mojego życia

Myśli samobójcze

przez kia_ sportage 17 kwi 2018, 08:16
shira123, mam same kłopoty zaczynając od błachostek, można by tak nazwać , a kończąc na wychowawczych. Nie wiem, jak to jest żyć dla siebie, dawno tego nie robiłam.
Rozejrzałem się dookoła i nie mogłem znaleźć dla siebie samochodu, o którym marzyłem. Dlatego podjąłem decyzję - zbuduje go sam – Enzo Ferrari.

Myśli samobójcze

przez kia_ sportage 17 kwi 2018, 08:17
Heledore, :uklon:
Rozejrzałem się dookoła i nie mogłem znaleźć dla siebie samochodu, o którym marzyłem. Dlatego podjąłem decyzję - zbuduje go sam – Enzo Ferrari.

Myśli samobójcze

przez Kalebx3 Gorliwy 17 kwi 2018, 08:27
nawet najbardziej zdrowe i silne jednostki mogą mieć okresowo- nawracające myśli samobójcze .To jeszcze nic złego , powiedziałbym nawet ,że jest to swoisty mechanizm obronny organizmu w odpowiedzi na traumę . Od myśli samobójczych do samego samobójstwa bardzo daleka droga .
Jedna pobożna myśl o Bogu w Jezusie Chrystusie jest więcej warta niż skończone rosnące Kosmiczne Wielowszechświaty

Św. Kalebx3
https://www.youtube.com/watch?v=0BtZJ7LxaTE

Myśli samobójcze

przez carlosbueno 17 kwi 2018, 16:00
anemon napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Ja mam już ponad 30 lat myśli samobójcze i jeszcze żyję :mrgreen:
u mnie też pojawiły się już w dzieciństwie, zdarzało mi się pytać mamę, po co mnie urodziła i dlaczego nie usunęła ciąży, oraz jaki jest sens mojego życia
Ja aż tak nie mówiłem, ale b. często powtarzałem mamie że nie chcę żyć, chcę umrzeć i tak było chyba do końca podstawówki, później już tego nie mówiłem bardziej się z tym kryłem. Od dzieciństwa czułem że moje życie będzie do dupy i się jak okazało nie myliłem się. Ciekawe czy w ogóle jest coś takiego jak wrodzone myśli samobójcze.
Największy Forumowy Maruda

Myśli samobójcze

przez Heledore 17 kwi 2018, 21:10
carlosbueno napisał(a):
anemon napisał(a):
Ja aż tak nie mówiłem, ale b. często powtarzałem mamie że nie chcę żyć, chcę umrzeć i tak było chyba do końca podstawówki, później już tego nie mówiłem bardziej się z tym kryłem.

Ja tylko pytałam po co my tak właściwie jesteśmy w kontekście bezsensu życia jako takiego. Ale w prost nigdy nie zapytałam. Dość szybko zorientowałam się, że pytania o życie i śmierć są nie na miejscu, więc tak jak i Ty, carlosbueno, kryłam się z tym. Tak, jak i z początkiem okaleczania, które pojawiły się niedługo po myślach.

carlosbueno napisał(a):Ciekawe czy w ogóle jest coś takiego jak wrodzone myśli samobójcze.

Dobre pytanie.
na sen kwetiapina 25mg

F 41.2 | F 60.3

Moderator

Myśli samobójcze

przez Reghum 19 kwi 2018, 20:57
carlosbueno napisał(a):Co ciekawe nie wychowywałem się w patologicznej rodzinie jakby mogło się wydawać, myśli samobójcze miałem głównie przez "kolegów" z klasy czy podwórka, no i nadwrażliwość przede wszystkim.

Same here, przez gimnazjum czułem się tak bardzo samotny, siedziałem zawsze sam w ławce, wiem że o siebie nie dbałem i wyglądałem okropnie, ale to jedno. Dodatkowo bezsenność gdzie spałem po 3-5h w nocy, i jeszcze wygląd ćpuna. Do dziś nie utrzymuję kontaktu z ludźmi z gimnazjum które mam 10-15 minut piechotą od domu.

Wczoraj spotkałem tych ludzi bo niektórzy pracują w straży pożarnej, zapraszali na piwo i coś się tam chichotali, ale byłem po drugiej strony ulicy. Nie zwróciłem nawet uwagi.
Nawet nauczyciele w gimnazjum byli przeciwko mnie. Pluli na mnie, bili, nic dziwnego że nie wytrzymałem psychicznie i trafiłem do szpitala wskutek lęku nowych znajomości w technikum. Może to było źródło mojej schizofrenii. Raz dostałem pod*ierdol do dyrektorki na jednego ze znajomych, że rysuję na niego k*tasy na ławce. Kumasz to? Gnębią cię uczniowie w szkole, a jeszcze dochodzi do tego przypał u nauczycieli.
Nawet ostatnio jak spotkałem wychowawczynię z gimnazjum jak wracałem ze sklepu a ona szła na lekcje nie powiedziałem dzieńdobry. Niech k*rwa się pi*rdolą.

Myśli samobójcze

przez anemon 02 maja 2018, 09:39
Wczoraj powróciły. Mam wrażenie (a może to już plan?), że nie dożyję starości.
"Czułość pot­ra­fi zastąpić słowa. Nig­dy na od­wrót. " - Kedar

Myśli samobójcze

przez one man show 02 maja 2018, 10:45
Właściwie ludzie chcą żyć wiecznie.
nie możliwym jest żeby dwa prawdziwe twierdzenia się wykluczały. świat jest jak puzzle. coś w nim nie gra.

umierając powiem, to czego szukałem było ukryte w strachu.

Myśli samobójcze

przez anemon 02 maja 2018, 10:59
one man show napisał(a):Właściwie ludzie chcą żyć wiecznie.
Raczej chcą wiecznie być młodzi. A przy tym szczęśliwi, zdrowi, piękni i bogaci.

Myśli samobójcze

przez Heledore 02 maja 2018, 11:37
anemon napisał(a):Wczoraj powróciły. Mam wrażenie (a może to już plan?), że nie dożyję starości.

U mnie to samo. Nie umiem sobie wyobrazić innej przyszłości niż śmierć z własnej ręki. Kwestia tylko tego kiedy.

anemon napisał(a):
one man show napisał(a):Właściwie ludzie chcą żyć wiecznie.
Raczej chcą wiecznie być młodzi. A przy tym szczęśliwi, zdrowi, piękni i bogaci.

Dokładnie. Nikt nie chciałby wiecznie trwać będzie stanie, w którym fizycznie ledwo jest w stanie funkcjonować.
na sen kwetiapina 25mg

F 41.2 | F 60.3

Moderator

Sortuj wg