Nieodczuwanie głodu

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Nieodczuwanie głodu

przez Lilith 14 kwi 2018, 09:59
Zdarza Wam się, że wieczorem orientujecie się, że jeszcze kompletnie nic nie jedliście i w ogóle nie poczuliście głodu? Minął cały dzień, a Wy nawet nie zwróciliście uwagi, że do tej pory nie jedliście? Nawet po tym całym dniu musicie wmuszać w siebie jedzenie, które smakuje jak papier? Jak sobie z tym radzicie?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nieodczuwanie głodu

przez *Monika* 14 kwi 2018, 10:10
Lilith, Ja tak nie mam. Rano śniadanie przed wyjściem do pracy, w pracy drugie śniadanie, potem obiad, potem przekąska mała, po powrocie z pracy znów obiad, ale mały, kolacja - różnie... owoc, twarożek light czy kanapka. Obowiązkowo 3 kawy dziennie, 1,5 l płynów, wiem powinna być woda, ale różnie z tym bywa, muszę się oduczyć picia coli zero. Podgryzam codziennie jakieś orzeszki, migdałki w małych porcjach. Jem dużo witaminy C w wysokich dawkach, suplementuję magnez, witaminę D. Jak nie zjem to nie umiem myśleć Kasiu. Musisz chcieć nauczyć się obowiązkowości w jedzeniu posiłków, często, a mało...
Główny Moderator

Nieodczuwanie głodu

przez Kalebx3 Gorliwy 14 kwi 2018, 13:10
Nawet po tym całym dniu musicie wmuszać w siebie jedzenie, które smakuje jak papier? Jak sobie z tym radzicie?

Bardzo często tak mam .
A jak sobie radzę , wcinam na siłę i tyle . Kiedy nie mam apetytu nawet przez cały dzień do wieczora i tak jem( wieczorem ) , bo jedzenie mnie <wtedy >uspokaja .
Jednak ostatnio po Medrolu odczuwam silny apetyt w ciągu dnia, nie jest to dla mnie fajne .
Jedna pobożna myśl o Bogu w Jezusie Chrystusie jest więcej warta niż skończone rosnące Kosmiczne Wielowszechświaty

Św. Kalebx3
https://www.youtube.com/watch?v=0BtZJ7LxaTE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nieodczuwanie głodu

przez carlosbueno 14 kwi 2018, 16:09
Lilith napisał(a):Zdarza Wam się, że wieczorem orientujecie się, że jeszcze kompletnie nic nie jedliście i w ogóle nie poczuliście głodu? Minął cały dzień, a Wy nawet nie zwróciliście uwagi, że do tej pory nie jedliście? Nawet po tym całym dniu musicie wmuszać w siebie jedzenie, które smakuje jak papier? Jak sobie z tym radzicie?

Nigdy tak nie mam, utratę apetytu powoduje u mnie jedynie poważna choroba lub zakochanie, ale to też choroba :mrgreen: .
Największy Forumowy Maruda

Nieodczuwanie głodu

przez wTymTygodniu 14 kwi 2018, 16:41
czasem tak mi się zdarza, ale nie zmuszam się wtedy. Jednodniowa głodówka jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a nawet mówi się o zdrowotnych efektach. A drugiego dnia zwykle apetyt wraca mi do normy. Jeśli nie - drugiego dnia staram się zjeść chociaż owoc lub jogurt albo kisiel, coś lekkiego i trzeciego dnia już zawsze jest ok.

Nieodczuwanie głodu

przez stworzonabyzyx 15 kwi 2018, 21:58
Lilith napisał(a):Zdarza Wam się, że wieczorem orientujecie się, że jeszcze kompletnie nic nie jedliście i w ogóle nie poczuliście głodu? Minął cały dzień, a Wy nawet nie zwróciliście uwagi, że do tej pory nie jedliście? Nawet po tym całym dniu musicie wmuszać w siebie jedzenie, które smakuje jak papier? Jak sobie z tym radzicie?

Zdarza mi się, od kilku miesięcy stosunkowo często. No ale ja mam anemię, więc mi jedzenie już 'nie idzie'. Plus achalazja, która nie pomaga jedzenia (chociaż ja nie wymiotuję, więc jest na tyle dobre). Pomijam aspekt psychiczny niejedzenia, ale mi po prostu już nic nie smakuje. Odświeżyłam swoje ulubione dania, rosół, zupa tajska, ulubione lody i nic. Straciłam dawno emocjonalny stosunek do jedzenia i jem, bo wmuszam w siebie. W efekcie schudłam ponad 20 kg i ciągle lecę (w sumie spoko). Jest mi obojętne, co konkretnie jem, chociaż musi spełniać moje aktualne kryteria zdrowego jedzenia (ciężko mi nawet coś kupić i jem ciągle to samo).
Może zainstaluj sobie jakąś apkę (idę o zakład, że jest jakaś przypominająca jedzenie? a jak nie to jest na pewno przypominająca branie tabletek), która Ci przypomni? Plus skup się na jedzeniu ulubionych dań i zwracaj uwagę na bilansowanie posiłków (odpowiednia ilość tłuszczy, węgli i białka, żeby nie zaburzyć sobie metabolizmu i hormonów).

Nieodczuwanie głodu

przez Reghum 17 kwi 2018, 08:40

Ja omijałem porcje jedzenia, ale zwykle wtedy piłem energetyki/colę, raz czy dwa zdarzyło mi się że nie jadłem chyba nic lub prawie nic przez cały dzień.
Ale no, jak wchodzi mi mania, i zaczyna mi odwalać, to nie czuję potrzeby jedzenia, jak jestem nadmiernie spokojny to zaczynam wpieprzać z nudów jak teraz.
Nawet znów przytyłem XD

Nieodczuwanie głodu

przez wiejskifilozof 17 kwi 2018, 15:21
Zjadłem dziś kurczaka pieczonego
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

Nieodczuwanie głodu

przez Kalebx3 Gorliwy 17 kwi 2018, 16:16

sam, całego ?
Jedna pobożna myśl o Bogu w Jezusie Chrystusie jest więcej warta niż skończone rosnące Kosmiczne Wielowszechświaty

Św. Kalebx3
https://www.youtube.com/watch?v=0BtZJ7LxaTE

Nieodczuwanie głodu

przez JERZY62 17 kwi 2018, 16:20
A jest coś na pohamowanie apetytu? Bo ja mam na odwrót. Wstaję i muszę jeść bo jestem głodny.

Nieodczuwanie głodu

przez wiejskifilozof 17 kwi 2018, 19:38
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):

sam, całego ?

biodro,w ośrodku był.To tego ryż,surówka.Marchew,jabłko,cebula i majonez
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

Nieodczuwanie głodu

przez martysia wczoraj, 09:24

zdarza mi się przy ardzo pracowitym dniu , szchcerze to chciałabym by tak było cześciej

Nieodczuwanie głodu

przez JERZY62 wczoraj, 13:47
wiejskifilozof napisał(a):biodro,w ośrodku był.To tego ryż,surówka.Marchew,jabłko,cebula i majonez

To nie źle was tam karmią, sam bym szamnoł takie cuś :P

Sortuj wg