UZALEŻNIENIA-pytania do psychologa

W tym dziale umieszczane są tematy, w których została udzielona odpowiedź przez psychologa współpracującego z forum nerwica.com. Dział jest zamknięty na nowe tematy. Do tego miejsca trafiają wyselekcjonowane wątki z innych kategorii.

przez AlexCCC 06 cze 2017, 18:44
Byłem dziś u lekarza,wypisał mi sulpiryd 50mg 2x dziennie i clorazepan 5mg.Dzięki za otuchę :smile:

przez ekspert_abcZdrowie 07 cze 2017, 13:56
Teraz pozostaje stosować się do zaleceń lekarza i oczekiwać efektów leczenia. Wierzę, że wskutek farmakoterapii niedługo poczujesz się lepiej. Pozdrawiam!
Psycholog

przez Reghum 16 mar 2018, 18:04
Jak rzucić napoje energetyzujące?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 30 mar 2018, 10:38
Jak rzucić napoje energetyzujące?

Potrzeba silnej woli, a domyślam się, że o taką trudno, gdy jest się uzależnionym od energetyków (czy innego środka). Warto pracować małymi krokami, czyli stopniowo redukować ilość wypijanych puszek/butelek na dzień. Skoro wypijasz załóżmy 4 puszki na dzień, to najpierw schodzisz do 3, a za jakiś czas do dwóch i tak dalej. W chwilach, gdy chce Ci się pić, sięgaj po prostu po czystą wodę. Kup zgrzewkę wody do domu i za każdym razem pij, gdy jesteś spragniony. Powodzenia!
Psycholog

przez Niska Samoocena 13 kwi 2018, 16:21
Witam . A ja mam zaburzenia psychotyczne już prawie wyleczone . Mam pytanie. Czy od zaburzeń psychotycznych można mieć objawy fobii społecznej? Już przed choroba takie coś miałam . Jak wyjść z uzależnienia od komunikatorów internetowych? Jak się je sama przekonać że to jest źle spędzać czas całymi dniami na pisaniu? Pozdrawiam.

przez ekspert_abcZdrowie 16 kwi 2018, 19:26
Czy od zaburzeń psychotycznych można mieć objawy fobii społecznej?

Objawy psychotyczne mogą przyczyniać się do pojawienia się różnego rodzaju stanów lękowych, również tych społecznych.
Jak wyjść z uzależnienia od komunikatorów internetowych?

Najlepszą metodą jest metoda czasowej abstynencji od komunikatorów. Po prostu zakaz korzystania z komunikatorów. Podobnie jak z alkoholikiem, który musi przejść detoks.
Psycholog

Sortuj wg