Musisz radzić sobie zupełnie sam

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez magic wolf 14 lut 2018, 22:14
To będzie smutny temat. Ale jak się dopatrzysz to z pewnej perspektywy może być nawet zabawny, całe te nasze zmagania, poszczególne dramaty i losy jednostek mogą być fascynujące.

A w ogóle, nic nowego nie odkryłem bo wszyscy o tym wiedzą. Ale tak dla przypomnienia, może ktoś chce o tym pogadać.

A więc, jak to jest, jak jesteś w dobrej formie, to wszyscy Ciebie chcą, jesteś rozchwytywany. Walutą może być Twoje zdrowie, Twoja kasa, Twój status społeczny itp. Ludzie zawsze chcą Ciebie kiedy wszystko u Ciebie jest zajebiście, jak się coś popsuje i spadniesz na dno, to już Cię nie chcą, mają Cię gdzieś. Co najwyżej najbliżsi pozostaną a i to nie jest pewne.

To może tak naprawdę oni nie chcą Ciebie, tylko twojego statusu, czy też pieniędzy. Najwyraźniej wynoszą z tego korzyść dla siebie gdy jesteś na topie i na tym im zależy a nie na Tobie. Jak się spieprzy jedynie Ci prawdziwi przyjaciele pozostaną i warto to docenić.

Macie jakieś zdanie na ten temat?

I tu fajny utworek:

https://www.youtube.com/watch?v=NmNPJuHo2wI

przez neon 14 lut 2018, 22:56
Myślę że ludzi sukcesu bardzo często otacza szczególna aura, która jest pociagajac dla innych ludzi, którzy chcą się trochę w niej pomarynować.
bóg nam dokopie

przez magic wolf 14 lut 2018, 23:03
neon, ludzie chcą nieco dla siebie tej aury uszczknąć aby samemu być sławnym, czy jak wolisz zajebistym, dzięki temu czują się bardziej ważni, co przekłada się na lepsze samopoczucie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez neon 14 lut 2018, 23:06
magic wolf, chyba wlasbie tak.
bóg nam dokopie

przez wkuuporr 15 lut 2018, 00:14
Nikt nie chce przebywać ze smutasami. Nawet zarymuje sobie - smutas kutas. Jeżeli ktoś jest zwiędły osobowościowo, a do tego niczego się nie dorobił, to kto niby chciałby z kimś takim przebywać. Chyba tylko ktoś chory psychicznie.

przez magic wolf 15 lut 2018, 00:21
wkuuporr, nie do końca o to chodzi. Chodzi o to, że możesz być zajebisty, mieć zajebiste życie i wszyscy Ciebie chcą. Ale jak coś się zjeb*ie to wszyscy spier*alają. Czary mary?

przez na_leśnik 15 lut 2018, 00:34
magic wolf, myślę że to o czym pisze wkuuporr to jest druga strona tego samego medalu o którym pisaliście Ty i neon.

Ktoś wesoły, aktywny, "emanujący" sukcesem przyciąga ludzi ponieważ dzięki empatii współodczuwają oni jego pozytywny stan psychiczny. I odwrotnie: ktoś cierpiący, nieszczęśliwy odstrasza ludzi ponieważ to cierpienie im się również udziela.
Smutne, ale to chyba dość powszechne zjawisko.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."
Moderator/ I Mister Forum

przez magic wolf 15 lut 2018, 00:40
na_leśnik, a to prawda, dobrze podsumowane :great:

przez wkuuporr 15 lut 2018, 00:46
Myślę, że Pan Moderator trafnie to podsumował. Ludzie nie chcą przebywać z kimś kto jest smutny i nic nie ma. Nawet jeżeli kiedyś w czasach świetności taka osoba coś znaczyła. To jest normalne, tak samo jak ludzie nie chcą jeść zepsutych potraw. Zaznaczam, że nie chciałem nikogo obrazić. Sam jestem przeważnie smutasem, a nieliczni znajomi, których miałem to były w większości osoby chore psychicznie. No, ale to, że jestem smutasem też jest normalne, jak na to co mnie doświadczyło i obecne położenie to nawet całkiem nieźle się trzymam. W takim miejscu w jakim jestem teraz to gdybym nie był przez większość czasu smutny, to byłoby dopiero zastanawiające i niepokojące.

przez magic wolf 15 lut 2018, 01:08
Ale co jest w tym najgorsze. To, że ci wszyscy przychylni ci ludzie, dzielący się przeżyciami, wymieniający się z tobą uśmiechem i radością, czy nawet na bardziej empatycznym poziomie, smutkami i troskami (tak, oni wszyscy będą na tyle lojalni aby przeżywać z tobą trudne chwile i nawet cię wspierać) mogą cię olać. Więc niech tylko konkretnie u ciebie się spieprzy, to nagle zauważysz, że nie ma przy tobie nikogo albo prawie nikogo.

Nie winię za to ludzi, bo oni są tylko trybikiem w tej machinerii. To tylko pokazuje jak bezlitosne są prawa rządzące tym światem.

przez Slide 15 lut 2018, 01:21
Jak kogoś lubię to czy mu się wiedzie czy nie, jestem przychylny. Jak nie lubię, to tak samo tylko w drugą stronę.

przez na_leśnik 15 lut 2018, 01:59
magic wolf, trudno winić ludzi za mechanizmy samoobronne ;) .

Sama "przychylność" ze strony innych nie oznacza bliskiej więzi, najczęściej to raczej taka niepisana umowa o "wzajemnej wymianie dóbr" która obowiązuje do momentu w którym któraś ze stron nie uzna ze jest to nieopłacalne.
Ktoś ma coś co inni uważają za wartościowe: kasę, prestiż, powodzenie u płci przeciwnej. Cokolwiek. Osoby ceniące te "dobra" okazują właścicielowi sympatię czerpiąc nieco z jego szczęścia ale też ucząc się od niego jak te dobra zdobyć (lub co bardziej cyniczni jak mu te dobra podpieprzyć :P ). I tak wymiana kwitnie: jedna strona dostaje fejmy które gilają jej ego a druga udział w dobrym samopoczuciu i wiedzę. A jak studnia wyschnie ciao bambino...
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez magic wolf 15 lut 2018, 02:28
na_leśnik napisał(a):magic wolf, trudno winić ludzi za mechanizmy samoobronne

Kiedyś winiłem ludzi, teraz w przypływach zrozumienia nie robię tego. Jednak człowiek to tylko człowiek, czasem dostaje emocjonalnej głupawki i chce na kogoś zrzucić winę za swoje cierpienie, także czasem w emocjach zdarza mi się jechać po ludziach ;)

na_leśnik napisał(a): I tak wymiana kwitnie: jedna strona dostaje fejmy które gilają jej ego a druga udział w dobrym samopoczuciu i wiedzę. A jak studnia wyschnie ciao bambino...

Czyli wygląda na to, że egoiści z nas ludzi. Dajemy innym coś ale za tym kryje się nasze dobro. Czyli np. on jest sławny to ja będę mu przychylny, wtedy on obdarzy mnie swoją sympatią i lepiej się poczuję :D

przez na_leśnik 15 lut 2018, 02:31
magic wolf, nie wiem czy to prawda ale tak to widzę. Przynajmniej jeżeli chodzi o takie "każualowe", codzienne relacje międzyludzkie (w pracy, na uczelni itp.).
Jeśli chodzi o bliższe relacje to już inna para kaloszy :D .

Sortuj wg