Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Osobowość schizoidalna, psychopatia, osobowość chwiejna emocjonalnie, borderline, osobowość anankastyczna, osobowość zależna, inne

przez Ambivalentna 12 lut 2018, 20:54
Co raz częściej myślę sobie, że to nie bordeline ale coś znacznie gorszego. Czy możliwe żeby nastrój uległ zmianę zaledwie po kilku minutach, aby z radości przejść we wściekłość, rozpacz, pogardę do siebie. Jedyne co mi ostatnio trzyma w ciągu dni do nienawiść do własnej osoby. Myśli jak przyjemnie było położyć się na torach i czekać na pociąg, skoczyć z wysokości czując jak kości się łamią, a ból rozchodzi się po ciele. Poczuć COKOLWIEK. PRAWDZIWEGO. SWOJEGO. Zranić siebie. Na wiele sposobów. Nie umiem - i nigdy nie umiałam - identyfikować się ze sobą, swymi uczuciami, pragnieniami. Nie wiem, czego oczekuję od życia, ludzi, jaki zawód chcę uprawiać, bo najchętniej zmieniałabym profesję po paru miesiącach. Nuda mnie denerwuję i powoduję rozdrażnienie. Ból. Tylko on wydaję się rzeczywisty.

przez shira123 13 lut 2018, 18:05
Ambivalentna napisał(a):Co raz częściej myślę sobie, że to nie bordeline ale coś znacznie gorszego. Czy możliwe żeby nastrój uległ zmianę zaledwie po kilku minutach, aby z radości przejść we wściekłość, rozpacz, pogardę do siebie. Jedyne co mi ostatnio trzyma w ciągu dni do nienawiść do własnej osoby. Myśli jak przyjemnie było położyć się na torach i czekać na pociąg, skoczyć z wysokości czując jak kości się łamią, a ból rozchodzi się po ciele. Poczuć COKOLWIEK. PRAWDZIWEGO. SWOJEGO. Zranić siebie. Na wiele sposobów. Nie umiem - i nigdy nie umiałam - identyfikować się ze sobą, swymi uczuciami, pragnieniami. Nie wiem, czego oczekuję od życia, ludzi, jaki zawód chcę uprawiać, bo najchętniej zmieniałabym profesję po paru miesiącach. Nuda mnie denerwuję i powoduję rozdrażnienie. Ból. Tylko on wydaję się rzeczywisty.

a chodzisz teraz na terapie?

mi to pomoglo-jest niebo a ziemia z tym co ze mna bylo.

tez mam podobnie-szybko sie nudze.wyczytalam gdzies ze ludzie z borderline sa b.inteligentni i ich mozgi potrzebuja ciaglej stymulacji.cos w tym jest.

tez mialam podobne mysli o samobojstwie.ale juz nie mam. nie trac nadziei, bo MOZNA sie zmienic

przez Heledore 13 lut 2018, 19:17
Ambivalentna, czy coś wyzwoliło u Ciebie taką reakcję? Niestety, podobno przy borderline właśnie tak częste zmiany nastroju są naturalne. U mnie niestety jest podobnie. Ledwo daję sobie z tym radę. Mam nadzieję, że Ty lepiej.
Chodzisz na terapię, albo bierzesz jakieś leki?
poprzednio: paramparam

escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

"Skoczył w morze ciemne i mordercze
Ześliznął się po taflach cienia
Miał ciężkie serce
Nie musiał przywiązywać kamienia."

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Carica Milica 14 lut 2018, 12:55
Hello,

Wygrzebałam się z depresji i teraz leżakuję w domu na l4 z zapaleniem gardła. Aktualnie nadrabiam zaległości w filmach i serialach. :P Lekarz się chyba machnął i mi podniósł topamax ze 100 mg do 200 mg, więc piękne uczucie jadłowstrętu wzrasta. Z czego bardzo się cieszę. W rok z hakiem przybyło z osiem kilogramów. Czuję się jak foka na wybiegu. Kiedyś już przerabiałam ostrą dietę i zahaczyłam o anoreksję, więc tym razem muszę się pilnować.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
Człowiek z bieguna.
topamax- 200 mg, trazodon- 100-150 mg, amisulpryd- 100 mg, alprazolam- 0,5 mg, fluoksetyna- 10 mg, kawa- trzy dawki dziennie
Moderator/ I Miss Forum

przez shira123 14 lut 2018, 14:50
a na co jest topam,ax?

u mnie b.dobrze,ciesze sie sloncem,robie przyjemne rzeczy :P ogolnie mi sie uklada
choc dzis glowa mnie boli
ale psychicznie jest dobrze

przez Heledore 14 lut 2018, 19:51
shira123, stabilizator nastroju. Także przeciwdrgawkowy i przeciwpadaczkowy.

Carica Milica, shira123, bardzo się cieszę, że u Was lepiej. Ja niestety gonię ostatkiem sił.
poprzednio: paramparam

escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

"Skoczył w morze ciemne i mordercze
Ześliznął się po taflach cienia
Miał ciężkie serce
Nie musiał przywiązywać kamienia."

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez lukrowana 15 lut 2018, 13:28
Hej. Ktoś kojarzy z Was pregabalinę czy jakoś tak? Dostałam to na lęki jako dodatek do wenlafaksyny i boję się tego jak będę czuła się na leku.

przez shira123 16 lut 2018, 12:53
beznadzieja........................znowu smutek,rozpacz, zlosc...
jestem w najglupszej 8 na studiach..........
beznadziejna jestem,do niczego

przez gosia17 16 lut 2018, 14:50
shira123
Nie mów tak, przecież nie oceniali chyba waszego IQ czy jakiejś wiedzy ogólnej? Rozumiem, że masz niesatysfakcjonujące wyniki na uczelni z drugiej strony myślę, że masz wiedzę praktyczną, która jest co najmniej tak samo ważna co teoria.

przez shira123 16 lut 2018, 17:23
gosia17 napisał(a):shira123
Nie mów tak, przecież nie oceniali chyba waszego IQ czy jakiejś wiedzy ogólnej? Rozumiem, że masz niesatysfakcjonujące wyniki na uczelni z drugiej strony myślę, że masz wiedzę praktyczną, która jest co najmniej tak samo ważna co teoria.

jestem w wybitnej 8 osobowej grupie ktora nie zdala egaminu z psychologii poznawczej/na87 osob...............

przez shira123 16 lut 2018, 17:25
pi..................e borderline..................
przed chwila sie smialam i wyglupialam, potem wpadlam w rozpacz, zaczelam sie szczypac,drapac, drzec wszystko...
to jest jak przeklenstwo ja sie nigdy z tego nie uwolnie.................
porazka powoduje ze wpadam w szal i chce sie zniszczyc..................
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

przez Ambivalentna 16 lut 2018, 20:19
Mój border mówi dziś ludzkim głosem :D
Uznałam, że po blisko dwuletniej przerwie od terapii pora najwyższa zgłosić się na kolejną. Do psychiatry wybieram się w nadchodzącym tygodniu (zaskakująco szybko jak na NFZ). Nasiliły mi się lęki, co ujawnia się w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Jakie to uciążliwe. Nie dość, że głowa zajęta głupotami typowymi dla bordera, dochodzą równie głupie niegdysiejsze nawyki, które nie dają spokoju. Jestem ciekawa co przepiszę mi psychiatra i czy trafi z lekami. Najważniejsze aby nie pogłębiały nasilającej się senności.
Kiedy wrócił mi zdrowy rozsądek (o ile można o takim mówić w przypadku bordera) pomyślałam, - Ciężko mi ze sobą wytrzymać. Jestem ciekawa jak inni znoszą moje zachowania i różnego rodzaju odchyły. Muszę się starać, nie chcę stracić znajomości, które mam.
Jak u was dziewczyny?

shira123 Niepowodzenia się zdarzają. Każdemu. Bordeline sprawia, że przeżywasz porażki intensywniej niż reszta. W trakcie nauki w policealnej zawaliłam egzamin i już zaczęłam sobie wyrzucać jaka jestem głupia, tępa, nieudolna itp. Tymczasem koleżanka siedząca w ławce stwierdziła, że zdarza się, uczyła się, ale nie powiodło się. Nie rozumiała mojej emocjonalnej reakcji. Zaproponowała wspólną naukę i potem poszło ;) Nie pozwól by border mówił ci, że jesteś gorsza, nie dość dobra lub nie dość inteligentna. Zawaliłaś egzamin, kilka osób również. Teraz najlepiej przełknąć gorzką pigułkę i poprawić wynik. Jedyne co masz teraz przed oczami i w myślach to niezdany egzamin. Czy sukcesy też rozpamiętujesz często i do nich wracasz? Przypomnij sobie o którymś i pomyśl, że wtedy włożyłaś w niego pewnie dużo czasu i energii, by się powiodło. Teraz musisz zrobić to samo ;)

Heledore Głównie brak określonych celów w życiu albo moje niezdecydowanie. Najchętniej robiłabym 100 rzeczy i żadną nie ukończyła. Wszystkiego się łapie, ale nie potrafię się zaangażować. Leki dostanę pewnie od nowego psych.

przez shira123 17 lut 2018, 13:45
Ambivalentna

wiem ,wiem
strasznie przezywam porazki
a sukcesami ciesze sie krotko

teraz dostalam 5 z psychologii wychowawczej :D
ciesze sie
ale duzo b.martwie sie tamta 2

wiesz co mnie przeraza? ze jestem po 1,5 roku terapii
a nadal tak reaguje...
ja wczoraj wpladlam w szal, zaczelam sie drapac gwozdziem, dusic przescieradlem
boje sie siebie............................

przez shira123 17 lut 2018, 15:53
https://emocje.pro/profesor-marsha-line ... orderline/

to mi dalo malemka iskierke nadziei...
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

Sortuj wg