Przełamywanie lęków

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Przełamywanie lęków

przez mark123 23 sty 2018, 23:09
Nie uzewnętrzniam w realu złości, muszę przemilczać, bo jakbym się wdał w konflikt to albo bym się zaczął zaraz agresywnie awanturować, albo "relacja" pomiędzy mną, a drugą osobą stałaby się dla mnie ekstremalnie lękowa.
Na forum uzewnętrzniam tylko czasem i tylko częściowo, muszę częściowo przemilczać, bo jakbym sobie pozwolił na więcej uzewnętrznienia złości to przy mojej złości już by mnie dawno wywalili z forum.
Leń to nie jest osoba, której wystarczy mówić teksty typu "weź się do roboty" i się weźmie. Lenistwo jest efektem problemów ze sobą niekiedy bardzo poważnych.

Przełamywanie lęków

przez BrakPomysluNaNick01 25 sty 2018, 19:37
Moje lęki ostatnio skupiają się na dosyć nietypowej rzeczy. Boję się, że mnie zamkną w psychiatryku. Szpital, pasy, przymus bezpośredni. Myślenie o tym wszystkim powoduje, że czuję się gorzej, zaczynam nienawidzić świata i ludzkości za złe traktowanie "odmieńców" i mam w głowie różne związane z tym obrazy oraz z tym, jak się wieszam, co zwiększa mój lęk, bo boję się zostać za te myśli samobójcze zamknięty. Byłem kiedyś na wizycie u krewnej w psychiatryku i stwierdziłem, że nie jest tak źle, ale ja bym już tam po jednym dniu och*jał. Boję się, że jestem nieuleczalny, zamkną mnie tam, a po wyjściu dostanę PTSD. Boję się, bardzo się boję...
Escitalopram 10mg

Podobno F84.5

Przełamywanie lęków

przez aguskaguska 26 sty 2018, 21:07
Próbuję przełamać lęk przed lataniem samolotem. Do mojego ideału jeszcze daleko, ale udało mi się już zrobić krok i polecieć na tabletkach:). Wkrótce kolejna okazja. Trzymajcie kciuki:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przełamywanie lęków

przez ElenaDarkness 27 sty 2018, 13:10
Ja mam ostatnio chyba klaustrofobię. A raczej boję się związania, zaplątania w coś. Np. że zaplątam się w kołdrę XD Dlatego muszę mieć wygładzone wszystko na łóżku. Wkurzam się jak mi się coś zapląta, zaczepi po prostu muszę mieć swobodę w ruchach.

Nie wiem czy oglądaliście Dark na Netfliksie ale tam jak Jonasz szedł tunelem w jaskini to zamykałam oczy.

Przełamywanie lęków

przez Czarna Ważka 27 sty 2018, 23:52
mark123 napisał(a):Nie uzewnętrzniam w realu złości, muszę przemilczać, bo jakbym się wdał w konflikt to albo bym się zaczął zaraz agresywnie awanturować, albo "relacja" pomiędzy mną, a drugą osobą stałaby się dla mnie ekstremalnie lękowa.
Na forum uzewnętrzniam tylko czasem i tylko częściowo, muszę częściowo przemilczać, bo jakbym sobie pozwolił na więcej uzewnętrznienia złości to przy mojej złości już by mnie dawno wywalili z forum.

Nie do końca jest to dobre, bo nadmiar emocji w końcu będzie musiał znaleźć ujście. Prędzej, czy później wybuchniesz. I wtedy albo wyładujesz się na kimś albo na sobie. Zamiast dusić sobie wszystko, znajdź sposoby na radzenie sobie z emocjami. Tak, żeby "upuszczać" ich po trochę, a nie od razu wybuchać agresją. Duszenie w sobie wszystkiego nie jest rozwiązaniem. To tylko odbije się na Tobie.

Przełamywanie lęków

przez mark123 28 sty 2018, 11:09
Czarna Ważka napisał(a):
mark123 napisał(a):Nie uzewnętrzniam w realu złości, muszę przemilczać, bo jakbym się wdał w konflikt to albo bym się zaczął zaraz agresywnie awanturować, albo "relacja" pomiędzy mną, a drugą osobą stałaby się dla mnie ekstremalnie lękowa.

Nie do końca jest to dobre, bo nadmiar emocji w końcu będzie musiał znaleźć ujście. Prędzej, czy później wybuchniesz. I wtedy albo wyładujesz się na kimś albo na sobie. Zamiast dusić sobie wszystko, znajdź sposoby na radzenie sobie z emocjami. Tak, żeby "upuszczać" ich po trochę, a nie od razu wybuchać agresją. Duszenie w sobie wszystkiego nie jest rozwiązaniem. To tylko odbije się na Tobie.

Może kiedyś znajdę.
Leń to nie jest osoba, której wystarczy mówić teksty typu "weź się do roboty" i się weźmie. Lenistwo jest efektem problemów ze sobą niekiedy bardzo poważnych.

Przełamywanie lęków

przez Lilith 04 lut 2018, 18:25
mark123, im szybciej, tym lepiej ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Przełamywanie lęków

przez mark123 04 lut 2018, 18:51
Szybko na pewno nie znajdę, o ile w ogóle

Przełamywanie lęków

przez Lilith 11 lut 2018, 12:04
mark123, to trzymam kciuki, żebyś znalazł.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Przełamywanie lęków

przez wulkanicznyfuriat 13 lut 2018, 20:45
Ja bałem się chodzić do szkoły ogólnie do miejsc publicznych markety, autobusy itd. Po wizycie u psychiatry miałem za zadanie zrobić sobie swój plan. Pierw pójść chociaż na jedną lekcję potem na dwie itd. Ta metoda bardzo mi pomaga w pokonywaniu lęków :) Teraz zacząłem chodzić na przystanek, myślę, że nawet niedługo wsiądę do autobusu.

Przełamywanie lęków

przez Droga Prawda Życie 17 lut 2018, 07:14
, " Szukałem PANA, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszystkich mych trwóg. " - Księga Psalmów 34:4 Uws. Biblia Gdańska

, tak jak w wersecie było i u mnie. Wiedziałem że tylko JEZUS może mnie uratować i dać pokój w sercu, szukałem Zbawiciela i ON okazał mi łaskę, uwolnił od strasznych lęków i was też może, bo ON tylko potrafi zmienić serce - wnętrze
google : " jedyny lek na wszelką depresję beznadzieję bezsens strach lęki nerwice uzależnienia "
, życie ma sens, wspaniała przyszłość : http://mieczducha888.blogspot.com/2017/ ... y-dom.html

Sortuj wg