Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

19417
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

przez Liber8 13 lut 2018, 16:00
Polska nadal bez medalu, ciekawe kiedy wpadnie pierwszy? Pewnie sobotę w konkursie drużynowym skoków. Nie są aż tak słabi żeby zająć 4 miejsce.
4 miejsce jest zarezerwowane dla Austrii albo Słowenii.
Rezerwacja miejsc od 1 do 3 - Polska, Niemcy, Norwegia.

przez Kalebx3 Gorliwy 13 lut 2018, 16:09
w dupie to mam ile zdobędziemy medali . W DUPIE !
Lubie sporty zimowe , ale wała kładę na medale .
Jak Polacy przegrali w skokach to wiatr był winny , jakby wygrali to pochwał na ich umiejetności nie byłoby końca .
W dupę z tym , co to tylko skoczkowie w tym kraju uprawiają sporty zimowe?
Igrzysko się zachciało , do roboty buraki , pielić .
Jeżeli PAN domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.

przez carlosbueno 13 lut 2018, 17:56
Według mnie zdobędziemy jakiś jeden medal w skokach, ale raczej nie złoty i tyle. Między 1972 a 2002 w ogóle nie zdobywaliśmy medalu i jakoś to było. Na ostatnich igrzyskach zdobyliśmy więcej niż zasługiwał na to polski sport zimowy i teraz powracamy do normalności czyli nędzy, gór u nas jak na lekarstwo, zimy słabe, torów do bobslejów i saneczkarstwa nie mamy, kryty tor do łyżwiarstwa szybkiego mamy od roku, to trudno oczekiwać cudów. Może się wyspecjalizować tak jak Holandia która tylko dzięki panczenistom jest w czubie klasyfikacji ogólnej, no ale u nas nie ma tradycji sportów zimowych, a młodzi całe dnie przed smartfonami i laptopami spędzają.

przez carlosbueno 16 lut 2018, 17:20
A my dalej bez medalu i z miejscami gównie pod koniec stawki. Po co wysyłać tylu sportowców aby zajmowali oni odległe miejsca, pół biedy gdyby byli to młodzi perspektywiczni ale często są to 30 latkowie którzy nic już nie osiągną. Zresztą ci rzekomo młodzi 22-23 latkowie też powinni już być w czubie, media zachwycały się 30 miejscem polskiego narciarza 22 latka a zawody wygrał 21 latek, w innych konkurencjach medale zdobywają często nastolatkowie, a w Polsce o 25 latkach wciąż mówi się młodzi z szansą rozwoju i to dotyczy wszystkich dyscyplin.

przez carlosbueno 17 lut 2018, 18:06
wiejskifilozof napisał(a):Bo u nas,się stawia na nazwiska.Kowalczyk,no ładna z jej d...,ale ciut za stara na sport.Ale rząd zamiast zajmować się walką z Niemcami.Zajął by się sportem.

Bjorgen jest 3 lata starsza a wciąż zdobywa medale tylko ona ma astmę i technikę a Kowalczyk nawet zjeżdżać dobrze nie potrafi, bo nie biegała na nartach w wieku 4 lat jak Norweżki.
No ale w końcu mamy złoto, Stoch nie zawiódł, teraz może jeszcze w drużynówce medal choć Norwegowie wydaja się poza zasięgiem.

wiejskifilozof napisał(a):Jak myślę w drużynie będzie brąz
dobrze myślałeś, zresztą ja też tam stawiałem.
No i koniec medali dla Polski na tych igrzyskach, na razie zajmujemy 17 miejsce, m.in przed Rosjanami jesteśmy ale pewnie spadniemy parę miejsc. Wiele państw bez śniegu i gór jest przed nami typu Wielka Brytania, Holandia, nawet Australia ma więcej medali tylko bez złota. Za 4 lata to będzie dopiero bieda, nasi skoczkowie poza Kotem będą grubo po 30-ce a jakoś następców nie widać, powrócimy do stanu sprzed Małysza i Kowalczyk czyli zerowego dorobku medalowego.

przez Liber8 19 lut 2018, 18:14
Komputery pokazują jak chcą, punktami za wiatr przegraliśmy ten srebrny medal, po mundialu w Rosji szykuję się do całkowitego zaprzestania oglądania telewizji, sport to strata czasu, mogę w tym czasie robić coś pożyteczniejszego, a nie gapić się w telewizor.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości