Powrót do równowagi po traumie

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez distorted_level68 11 lut 2018, 15:49
Lilith, doskonale Cię rozumiem, a moim powrotem do równowagi ogólnie jako takiej równowagi, to nie wchodzić nigdy w żaden związek z nikim, uważam, że to właśnie to, zapewni mi stałą równowagę psychiczną... zauważyłem, że druga osoba powoduje jedynie rozchwianie, które jest mi potem bardzo ciężko opanować, żebym wrócił do "stanu używalności" moim jedynym rozsądnym wyborem to zostać sam, w sumie jest mi tak dobrze i nie mam zamiaru tego zmieniać!
światów jest tyle ilu jest ludzi, każdy ma swój!
F60.3(2)

przez wTymTygodniu 12 lut 2018, 21:55
Przepraszam, że to piszę, ale bardzo źle się czuję i może jak się wygadam anonimowo to mi trochę ulży... bo czuję się dziś do reszty zrujnowana. Dziś w samym centrum miasta, wśród ludzi, w pełnym ludzi środku komunikacji miejskiej, spotkała mnie obrzydliwość ze strony obcego faceta. Niektóre kobiety w mojej sytuacji wyśmiałyby tego bęcwała, ale ja byłam tak zszokowana, że niemal na miejscu zemdlałam :shock: z trudem wyszłam z tramwaju, on też, na szczęście wokół było mnóstwo ludzi. A teraz czuję, że powoli mnie oblepia znana mi dobrze czarna obrzydliwa maź mieszanki poczucia wstrętu do niego, wstrętu do siebie (?!) z poczuciem winy (?!), dezorientacji i ogromnej niechęci do ludzi... Czuję się tak, jakby zaprzepaściło się w jednej chwili mnóstwo moich wysiłków na drodze ponownego zaufania ludziom... Nie wiem, jak nabrać dystansu do tej sytuacji, wiem, że niejedna kobieta "bez bagażu" by to olała lub wyśmiała...

przez Lilith 13 lut 2018, 12:30
wTymTygodniu, potrzebujesz czasu. Skoro to tak mocno w Ciebie uderzyło, to chwila oddechu jest potrzebna, żeby przestało być źle. A z drugiej strony, to też dowód na to, jak głębokie są Twoje rany :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lilith 13 lut 2018, 12:39
wTymTygodniu, masz może kogoś w realu, z kim mogłabyś po prostu pobyć? Nawet niekoniecznie rozmawiać, jeśli to dla Ciebie zbyt trudne. Dobrze, żebyś nie była sama, bo tylko włączy Ci się myślenie i lawina, którą ciężko będzie zatrzymać.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg