Niewypowiedziane cierpienie

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez nieboszczyk 04 lis 2014, 15:43
małpka bubu, bilet do UK kosztuje tylko 600-1000zł zależy jakimi liniami.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Lilith 11 sty 2018, 19:26
Wracając jeszcze do samej istoty tego, czy warto w ogóle zaczynać mówić i czy są z tego jakieś korzyści...
Tak. Warto mówić o tym, co się stało. Nie chodzi tutaj absolutnie o innych, ale o Nas samych. To, co niewypowiedziane i zduszone w sobie bardzo niszczy. Nie pozwala pójść dalej. Żyć. Zakopanie wszystkiego w sobie jest tak naprawdę tylko pozornie dobrym wyjściem, ponieważ to, co zatrzymane we wnętrzu - zjada od środka. Tak naprawdę o wiele ciężej jest zmagać się samemu z całym koszmarem traumy. Mając przy sobie ludzi - choćby wirtualnie - nie jest się pozbawionym cennego wsparcia. Korzyść, największa korzyść, jaka może być, to ulga, którą można poczuć po wyrzuceniu tego z siebie i przepracowaniu. Ta ulga nie następuje od razu i jest okupiona ogromnym wysiłkiem i niestety przezywaniem cierpienia traumy na nowo tyle, że już z bezpiecznego punktu. Jest to jednak nadzieja na życie, której nie ma, kiedy wszystko dusimy w sobie...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Agnieszka_Kk wczoraj, 16:45
Zdobyłam się na odwagę i podzieliłam się swoimi traumatycznymi doświadczeniami z koleżankami. Było trudno, trzęsłam portkami bardzo, ale po czułam ulgę i jakbym zrzuciła z siebie ciężki kamień. Reakcja koleżanek była wspierająca.
Zachęcam każdego aby dzielić się tym co trudne z zaufanymi osobami. Czasem może tak być, że nie ma się bliskiej osoby, wtedy może dobrym rozwiązaniem jest podjęcie psychoterapii.
Jest we mnie takie małe dziecko, które potrzebuje jak tlenu czułości, troski i zainteresowania...

Przystanek Wiara ZAPRASZAM --> https://www.facebook.com/Przystanek-Wiara-1217575315004362

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg