Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zdiagnozowano depresję lękową, a Setaloft biorę od dwóch tygodni. Wcześniej miałam zbyt dużo energii, nie mogłam wysiedzieć (choć też bałam się wychodzić do ludzi...), miałam wielkie problemy z koncentracją, co bardzo przeszkadzało mi w wypełnianiu swoich obowiązków (właściwie ich nie wypełniałam...). Na forum i wśród efektów ubocznych widziałam, że lek wpływa zazwyczaj pobudzająco, więc obawiałam się, że niektóre moje dolegliwości nasilą się. Mimo wszystko lek działa na mnie zupełnie odwrotnie, migłabym spać cały dzień i nie gadać z nikim. Czuję się prawie na wszystko obojętne, lęków takich nie mam, ale nadal nie mogę się zmusić, żeby cokolwiek zrobić, bo po prostu nie mam na nic energii ani chęci. Po trzech dniach jak nie chciało mi się jeść, wręcz odrzucało, teraz mam ochotę zajadać się słodkim, mimo że - czuję się pełna, a jak już coś zjem, jest mi średnio przyjemnie... nie wiem, o co chodzi, ale wydaje mi się, że to wszystko jest wynikiem tego leku, bo jakby zbiegło się z jego przyjmowaniem... nie wiem, czy można coś poradzić na to zmęczenie - bo szczególnie onomi dokucza. Muszę się wziąć do pracy, bo inaczej będę miała naprawdę duże kłopoty (już mam duże:/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Setaloft nie powinien wywoływać znużenia (i u mnie nie wywołuje), jednak wiadomo, co organizm to reakcja. Może poproś lekarza o zmianę leku bo utrudnia Ci to funkcjonowanie.

Ja się po Setalofcie też wyciszyłam, bo kiedyś to się złościłam i obrażałam dosłownie o wszystko, do tego dochodziły płacze, ale teraz jest już lepiej, ale nie czuję się senna czy zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

wczoraj byłam pierwszy raz u psychiatry i niestety zawiodłam się, byłam tam 7 minut, nie zdążyłam powiedzieć wszystkich objawów a on skasował 100zł i przepisał mi Asentre. Dziś wzięłam 1 tabletkę i czuję się fatalnie, jestem strasznie senna a serce mi wali jak oszalałe, wydaje mi się że to dziwne, że mi tak serce wali bo ja chciałam lek na nerwice i napady furii (mam napady furii nad którymi wcale nie panuje) wydaje mi się że powinnam dostać coś wyciszającego, na uspokojenie. Mam jeszcze straszne wahania nastrojów i moje libido jest na -100. Doradźcie coś bardzo proszę, sądzicie że ta asentra jest lekiem dla mnie? czytałam że ona jeszcze obniża libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że z libido może być jeszcze gorzej po sertralinie (Asentrze np.). A psychiatra... ech.. no 7 minut i nawet Cię nie wysłuchał... No może idź do jakiegoś innego. Natomiast poza libido to Asentra może pomóc. Na poprawę libido to można dołączyć dodatkowo inne leki. No chyba, że u Ciebie problem libido wynika nie sam z siebie a ze stresów, rozkojarzenia. Może wtedy jak te trochę opadną to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może - ale może to też wcale nie skutek uboczny leku? Najlepiej jak dobry lekarz się wypowie. I na razie poza znużeniem i brakiem libido jest ok. Znużenie to bardzo duży problem, bo libido da się często rozwiązać na sertralinie. Warto znaleźć tego przyczyny. Ale sertralina dopiero 2 tygodnie brana. A wiele innych leków będzie wkręcać się dużo dłużej, albo będą miały dużo mniej fajne skutki uboczne. To może lepiej jeszcze brać tydzień czy dwa i porozmawiać z lekarzem.

 

Mi na znużenie pomogło zwiększenie dawki sertraliny. No i inne niezbyt fajne sposoby. Niestety wszystko na krótką metę. Tak, że jeżeli mogę coś radzić to zabezpieczaj tyły na wszelki wypadek. Jeżeli te kłopoty wiążą się z pracą to pomyśl jak tu zrobić by Cię nie zwolnili - np. w razie jakichś oznak szybka ucieczka na zwolnienie. Wiem, że to może być nie fer. Ale wiedz, że jak Cię zwolnią to ZUS będzie miał głęboko w d. Twoją egzystencję i zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę libido i możliwości seksualnych możliwe jest branie następujących antydepresantów:

 

- Lerivon

- Trittico (bardziej skuteczny u mężczyzn)

- Wellbutrin

 

Ponoć nie zaburza tej sfery życia Valdoxan.

 

Ze wszystkich tych leków brałam Lerivon i Trittico, same i w kombinacji. Biorąc samo Trittico nie mogłam dojść do orgazmu, lub jeśli już to z trudem, a odczucia były mało intensywne. W kombinacji z Lerivonem wrażliwość na bodźce była aż za duża, bo zbyt intensywny seks zamiast przyjemności sprawiał ból. Wellbutrinu ani Valdoxanu nie stosowałam.

 

Najbardziej odpowiada mi sam Lerivon, gwarantuje bowiem libido ponadprzeciętne a możliwości niemal nieograniczone ;)

Trzeba poeksperymentować i samemu się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem jak Lerivon by działał w koincydencji z sertraliną którą bierze Amanda. Anyway jest jeszcze kilka substancji. Ale to trudno coś tak z gruchy polecić. Bo to zależy od organizmu, stanu, czy ktoś chce się przy okazji pobudzić czy nie, czy spać więcej czy mniej, czy przytyć a może schudnąć. Najlepiej jak by lekarz po badaniu hormonów i ew. innych podstawowych oraz po pogłówkowaniu coś dobrał. Strzelanie i próbowanie to szkoda życia na to - mogą upłynąć miesiące zanim coś dobierzesz. A ja lekarzem nie jestem, ani Cię nie badam nawet jak bym był so...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proponowałam Amandzie dołożenia mianseryny do sertraliny, tylko zmianę leku na inny. Jeśli ktoś jest w związku lub małżeństwie, to zaburzenia seksualne bardzo mu nie na rękę. Nie układa się miedzy dwojgiem ludzi najlepiej, jeśli ich życie intymne leży w gruzach. Rzecz jasna to kwestia priorytetów, bo co jednemu przeszkadza dla drugiego jest całkiem normalne.

Tak czy inaczej bez wizyty u lekarza raczej się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że dołożenie Lerivonu do Asentry jest jak najbardziej stosowane i sprawdzone - właśnie w celu przywrócenia libido oraz apetytu.

 

Ale to już lekarz niech sprawdzi. Bo może będziesz się czymś leczyć a problem leży np. w hormonach.

 

Tak - życie seksualne jest bardzo ważne. Nie tylko dla partnera, ale i dla siebie. Ale jeżeli nam się nie chce to warto przynajmniej dla partnera sobie libido naprawić. A i napewn w efekcie i my z seksu skorzystamy :)

 

Ania R. dobrze mówi! :) (może poza tym co w sygnaturce - mam nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia wzięłam 50 na noc, wczoraj już połówkę. Ale tak źle się czułam, że musiałam ewakuować za szkoły. Cały czas coś mi drętwiało, chciało mi się wymiotować, żołądek mnie bolał, albo nie mogłam chodzić, bo czułam, że mi się za bardzo nogi trzęsą. A samopoczucie nadal znakomite.:) Dzwoniłam do psychiatry, dziś za chwilę wezmę ćwiartkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komiczno- tragiczne no nie? Jak w życiu ;)

 

A tak serio- poczucie humoru i ironia mi osobiście pomagają. Dzięki temu nabieram dystansu do siebie, choroby i świata.

 

W zasadzie to nawet dobrze, ze Asentra i kilka innych leków mi nie pomogło. Dzięki temu trafiłam na mianseryne i przynajmniej problemy seksualne zostały mi oszczędzone :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna niesiesz nam nową przyszłość. Byśmy się jak króliczki (Bunny - tak?) parzyli :) Hehe. :) No ale rozumiem, ze jak się jest z kimś na odległość mniejszą niż długość to się to przydaje. :D U mnie to jakoś niespecjalnie, zresztą ponoć narząd nieużywany zanika więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie a u mnie z seksem jest delikatnie mowiac do dupy :!:

W ogole mnie to nie interesuje

I szczerze mam juz tego dosc

Kiedys bylam bardzo aktywna seksualnie

A teraz no coz powiem tylko ze wole spac :(

a jesli juz dochodzi u mnie do seksu to nie czuje przyjemnosci :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczka, ja również tak mam. Kiedyś, jeszcze nie tak dawno miałam duży apetyt na seks, a teraz jest tragedia - mam do seksu wstręt, mój mąż mnie wręcz brzydzi, nie mam ochoty żeby mnie dotykał... straszne to jest, dlatego zmienię lek, bo ja jestem w związku małżeńskim i tak nie może być :evil:

No chyba że coś mogłabym brać do sertraliny na poprawę libido i zmniejszenie nerwowości, bo tej mi nie brakuje? :? ktos wie coś na ten temat :?: Czy lepiej zmienic lek, jak tak to na jaki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze dobrać leki przede wszystkim trzeba mieć dobrego lekarza a ja takiego nie mam. Poza moim liido które jest na - 100, mam jeszcze jeden problem związany z sexem, mam jakąś blokadę której za nic nie mogę pokonać. Nic w łóżku nie dzieje się z mojej inicjatywy (choć bym bardzo chciała), nie jestem w stanie nawet ręki do partnera wyciągnąć (oczywiście jako pierwsza) bo czuję że na tej ręce leży kamień albo jest czymś przywiązana do łóżka. Jest to straszne. Mówiłam o tym lekarzowi a on mi asentre przepisał, chodzę po niej jak "neptyk" nie śpie, jestem przymulona a moje serce chce wyskoczyć. Pomóżcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to wkur***nie po sertralinie bierze się właśnie stąd, że nie ma tego libido i chęci na seks, ten lek tłumi tą jakże ważną dla człowieka potrzebę. A kiedy nie może być ona zaspokojona, tym bardziej gdy jesteśmy w związku z partnerem, to przychodzi wkur***nie.

To taka moja teoria :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×