Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazłam cosik co może Ci się przydać..podaje link http://kuchenna.host.sk/przepisy/golonka.html Nie wiem czy tu można dawać linki, ale zaryzykuje:) Widze że lubisz eksperymentowac tak jak ja:), ale nie odwazyłabym się w tej sytuacji:) poniewaz golonka to golonka hihi, ja nie jem golonki, ale robie ją ..albo pieczona lub po staropolsku- do tego układam na talerzu trzy fikuśne łyzeczki z chrzanem, musztarda i sosem czosnkowym:) oczywiście pieczywo:)

Sos czosnkowy- 2 łyżeczki majonezu, 4 łyzki smietany, czosnek świezy wycisnięty( 2,3 ząbki duże) suszony koper, sól i pieprz- i to mieszam..

Bardzo często golonki wieprzowe jedza mężczyzni zas kobiety wolą golonki z indyka..

 

Ale jeśli sie uprzesz nadziać Nocka tym farszem to zakup też sos sliwkowy do tego..ale sądze iz lepsze byłoby nadzienie mięsne z koperkiem i cebulą..dobre nadzienie także będzie z wędzonego boczku, cebula i jajko..ale to nadzienie dodaje do pyz:)

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doda była dobra:D

a ja tu tylko na moment co by podziękować za pisanie również w wersjach dla wegetarian. sama nie wrzucę swoich przepisów,bo w gotowaniu jestem średnia...ale w wakacje będę mieć dużo wolnego,to może wypróbuję jakiś z tych,które tu zamieściliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłam ja na kolacje..

 

PICCA CALZONE

 

Ciasto..0,5 kg maki, pół paczki drożdzy, szczypta cukru, 1 jajko, troche soli, 1 łyzka oleju, 3/4 szkl. ciepłej wody- to wszystko zagnieść..odczekac 10 minut az urośnie i rozwałkowac ( ten przepis jest na 4 picce , kiedy bedzie trzeba rozwałkowac podzielic najpierw na 4 kuleczki:)

farsz do tego..0,5 kg pieczarki, kiełbase, cebulę podsmazyc na patelni.Ser zetrzec na tarce..( sera ile kto lubi)..

Kiedy ciasto rozwałkujemy nakładamy farsz i ser, i zawijamy w rogala ( w litere D), końce zlepić wodą. postawić do piekarnika na 30 min. Piec na złtożółty kolor..I oczywiście duzo keczupu ..

Pozdrawiam:)

Jest ona syta- i nigdy nie zjadam wszystkiego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz frajde sprawia mi siedzenie w kuchni, postanowilam sprawdzic swoje umiejętnowci kulinarne... Podsyłajcie rózne, najrózniejsze przepisy waszych ulubionych dań, potraw, przekąsek, sałatek, surówek, deserów a ja bede kombinowac i byc moze nawet kiedys zaprosze na degustacje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gyros moze byc?

 

ja robie z kurczaka bo jest delikatne ale karkowka czy cos tez moze byc ;)

 

tak z 0,5 kg fileta pokroic w cienki paski dodaje przyprawe z kamisa do gyrosa, ze 2 cebule, duuzo majeranku i olej - to wszystko razem mieszac, przykryc i zostawic na noc w lodowce- pozniej juz wystarczy podsmazyc.

do tego sos tzatzyki- zetrzec ogorek, dodac 2-3 zabki czosnku, pieprz, sol i 2 serki homogenizowane naturalne. podawac z frytkami pyszne a za razem bardzo proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam swój specyfik :D

 

7 kotletów sojowych ugotowac z odrobiną wegety, pokrojone wrzucic na patelnie , do tego 2 cebule posiekane, 1 czerwona papryka, 2 serki topione, czosnek, sól, pieprz, oregano, bazylia i troszke mleka.

jak sie zrobi fajny sosik wymieszac z makaronem. mniamm 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np lubię samodzielnie zrobiony kisiel - bardzo bardzo łatwa sprawa a smakuje 100razy lepiej niż ten z torebki.

Potrzeba:

-owoce (każde się nadają - dosłownie każde) jabłka, gruszki, maliny, truskawki, kiwi, brzoskwinie, morele, wiśnie, pomarańcze, jagody ...no wszystkie.

Owoce obieramy ze skórki (jeśli mają), z pestek(jeśli mają) i malakserem na papkę (ewentualnie kilka owocków w całości - jeśli małe, lub w kostkę)

Gotujemy pół litra wody i dodajemy cukru (do smaku), w połowie szklanki wody rozpuszczamy dwie czubate łyżki mąki ziemniaczanej i wlewamy do wrzątku, mieszamy, nie gotujemy już, do tego dorzucamy mus owocowy i gotowe :mrgreen:

 

 

Poza tym ostatnio zrobiłam nalesniki i posmarowałam je toffi i wyszły :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A toffi robi się tak, kupujemy puszkę mleka skondensowanego słodzonego, wkładamy do gara z wrzątkiem i gotujemy 3h, taka puszka (oczywiście zamknięta) musi być koniecznie przykryta wodą, no i woda musi tylko tak mrugać( tak jak na rosół) a nie bulgotać i po 3h wyłazi puszka pełna toffi.........mniammmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składniki:

• mleko 1 litr

• śmietana kwaśna 18 % ½ litra

• jajka 6-8 szt

• cukier waniliowy 4 łyżki

• masło 1 kostka

• rodzynki i migdały w sumie 30 dkg

 

Sposób wykonania:

Gotujemy mleko. Ubijamy śmietanę z jajkami i cukrem. Wlewamy do podgrzanego mleka i miksujemy lekko. Podgrzewamy i nadal miksujemy. Delikatnie wybieramy masę na sitko. Zostawiamy na dwie godziny. Masło i cukier ucieramy stopniowo dodając powstały twarożek. Dodajemy bakalie. Masę zwijamy szczelnie w folię i wstawiamy na trzy godziny do zamrażalnika.

 

Pyszne coś jakby lody, najlepsze gdy przed podaniem je lekko ocieplimy i polejemy polewą czekoladową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalam zeby zalozyc taki temat :) Wrzucam kilka moich ulubionych:

 

 

Kotlety z jajek:

 

7 jajek

bułka tarta

olej

vegeta

 

Gotujemy 5 jajek, studzimy i kroimi w kostkę. Obtaczamy w ozostalych dwoch, surowych jajkach i potem w bulce tartej. Dodajemy vegety, kleimy kulki i na patelnie. Pycha.

Przepis na bułki parowe z powidłem:

 

* 40 dag mąki pszennej

* 2 żółtka

* 5 dag cukru

* 3 dag drożdży

* 1 szklanka mleka

* ¼ kostki margaryny

* sól

Żółtka należy utrzeć z cukrem, następnie dodać do mąki wraz ze szklanką mleka i rozrobionymi w niej drożdżami. Ugniatać ciasto, dodając do niego ¼ rozpuszczonej margaryny i sól do smaku. Wyrobione ciasto rozwałkować na grubość 2 cm i lampką do wina wycisnąć krążki, które następnie pozostawić na 15-20 minut do wyrośnięcia. Wyrośnięte kluski kłaść na parę i gotować 4 – 5 minut. (ja obwiązuję garnek ścierką i kładę je na ścierkę)

 

Propozycja sosu na słodko: powidła śliwkowe/jagodowe/wiśniowe

 

 

Ziemniaki w mundurkach (ja robię w kombiwarze):

 

 

Pieczone ziemniaki.

(umyte, jednakowej wielkości ziemniaki w mundurkach)

Nadkroić ziemniaki i w powstałe szczeliny włożyć kawałki masła i nasypać soli.

Piec bez folii w temp. 250 stopni przez ok. 30 min na ruszcie niskim.

 

 

Ryba-kombiwar:

 

 

Ryba w całości pieczona w folii aluminiowej

(ryba, cytryna, cebula, seler, marchew, pietruszka, woda, masło lub

margaryna, sól)

Oczyszczoną rybę położyć na dość dużym kawałku folii, posolić. Do środka ryby

włożyć cebulę pokrojoną w plastry, kilka plastrów selera, startą marchew i

pietruszkę. Wlać kilka łyżeczek od herbaty wody, a następnie włożyć kawałek

masła lub margaryny. Całość polać sokiem z cytryny.Owinąć dokładnie folią. Na

dno kombiwara nalać ok. 2 szklanek wody.Piec w temp. 220 stopni przez ok. 20

min.

 

 

Łazanki :

 

250 g kapuchy kiszonej

10 pieczarek

1 cebula

sól, pieprz

olej

makaron typu łazanki

 

Kapustę gotujemy, odsączamy i smżymy na patelni. Pieczarki kroimi w kostkę i smażymy na patelni, to samo z cebulką. Makaron gotujemy. Mieszamy wszystko razem na patelni, przysmażamy. Mniam :)

 

Pierogi z kapustą i pieczarkami:

 

0,5 kg maki

pół szklanki wody

sól

jajko

ok 10 pieczarek

olej

0,7 kg kapusty kiszonej

 

 

 

 

1. Obieramy pieczarki, kroimy w paski lub kosteczkę (jak kto woli)

 

2. Kapustę kiszoną pokroić i ugotować w wodzie

 

3. Wszystkie składniki wymieszać ze sobą (maka, woda, jajko, oraz sól) zagnieść na cisato pozostawc na 20 minut

 

4. Ciasto rozwałkować jeśli się lepi dodawac make tak rozwalkowane ciasto wykrawamy szklanką.

 

5. Kapustę i pieczarki (smażone) wrzucamy na patelnię i razem mieszamy tak przez 20 minut na małym ogniu dodajemy pieprz oraz sól.

 

6. Jeśli już kapusta z pieczarkami ostygła, zaczynamy lepic pierożki najlepiej nabierając małą łyżeczką. Zagniatamy i tak do końca.

 

7. Jeśli chcemy ugotować wrzucamy na wrzącą osoloną wodę, jeśli zamrozić proponuje zamrozic na plaskim naczyniu (np. desce) po dwóch dniach można już schować do woreczków lub torebek.

 

 

Przepisy wszystkie sprawdzone przeze mnie :) I pomyslec ze niedawno neinawidzilam gotowania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kotlety z jajek? ciekawe... na pewno spróbuję je zrobić:) i łazanki też - kiedyś moja mama pyszne robiła, to wspomnienie raczej z dzieciństwa gdy nie przyszłoby mi do głowy gotowanie hehe ale teraz, gdy całymi dniami nie mam nic specjalnie ciekawszego do roboty...? spróbowac zawsze można ;)

 

Życzcie mi powodzenia hehe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieczarki 15 szt

mięso mielone 30 dag

jajko 1 szt

mała bułka 1 szt

sól 1 do smaku

pieprz czarny 1 do smaku

cebula 1 szt

ser żółty 15 plasterków

 

pieczarki (takie z wielkimi głowami ) umyć i wyciąć z nich nóżki, kapelusze posolić.

Mięso wymieszać z jajkiem, z rozmoczoną i odciśniętą bułką. Dodać startą cebulę i do smaku sól, pieprz. Wszystko wymieszać.

Wyrobione mięso wkładać do kapeluszy. Piec w piekarniku 35-40 minut.

Pod koniec pieczenia nakładać na pieczarki po plasterku sera żółtego. surówka + frytki i mniam chwile sie robi a pychota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---CIASTO MIĘTOWE--

SKŁADNIKI:dwie i pół szklanki mąki/półtorej szklanki cukru/30 dkg masła/20dkg czekolady deserowej/6 jajek/4jabłka/paczkę cukru waniliowego/4 łyżeczki proszku do pieczenia/10 torebek mięty ekspresowej lub suszona mięta/

WYKONANIE:masło utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym,dodawać po 1 jajku ucierając,następnie dodać mąke i mięte(suchą)oraz proszek do pieczenia,zetrzeć do tego jabłka i dodać pokrojoną czekolade.Wszystko wymieszać.Pieć w tortownicy 22 cm lub blaszka podłużna ta większa.Na standartową blachę x 2 składniki.Piec 60 minut w 160 stopniach-łatwy w wykonaniu i smaczny -smacznego:) Przepis uzupełniony co do wielkości blaszek.

 

----PASTA DO KANAPEK----

Składniki:

1 puszka tuńczyka w oleju

1 puszka tuńczyka w sosie własnym

koperek

3 ząbki czosnku

1 cebula

20 dag żółtego sera

5 łyżek śmietany 18%

3 łyżki majonezu

sól

pieprz

 

Tuńczyki osączyć z zalewy. Koperek opłukać, osuszyć i drobno pokroić. Czosnek obrać i zmiażdżyć przez praskę. Cebulę pokroić w małą kostkę. Żółty ser zetrzeć na tarce o małych oczkach.

 

Przygotowane wcześniej składniki przełożyć do miski. Dodać śmietanę i majonez. Przyprawić do smaku solą, pieprzem i wymieszać.

 

Gotową pastą smarować pieczywo lub krakersy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same pychotki :D

 

Razorbladerko- mi nawet dwa miesiace temu do glowy by nie przyszlo ze bede gotowac bo nie cierpialam tego :)

Ale dostalam nowe meble do kuchni i kombiwar, wiec sprawia mi to przyjemnosc :) A jeszcze jak widze potem błogą mine mojego faceta... ;D

 

I tez probuje robic smaki, ktore pamietam z dziecinstwa, jak np lazanki. Dzis robie krokiety, wrzuce Wam potem przepis jak go sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murzynek-

 

Składniki:

 

2 ½ szklanki mąki

 

20 dag masła

 

4 jajka

 

1 szklanka mleka

 

2 szklanki cukru

 

3 łyżki kakao

 

2 łyżeczki proszku do pieczenia

 

Sposób wykonania:

 

 

Do mleka dodać masło, cukier i kakao, lekko podgotować, aby masło się rozpuściło. Ostudzić i wlać do mąki wymieszanej z proszkiem do pieczenia. Do masy wbijać po jednym jajku, cały czas ucierając mikserem.

 

Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem formy keksowej (o wymiarach ok. 12 cm na 36 cm) i piec ok. 55 minut w temperaturze 160-170 °C.

 

Ostudzić i pospać cukrem pudrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsyłajcie rózne, najrózniejsze przepisy waszych ulubionych dań, potraw, przekąsek, sałatek, surówek, deserów a ja bede kombinowac i byc moze nawet kiedys zaprosze na degustacje ;]

 

Czuję się zaproszony na degustacje. Poniżej przedstawiam przepis na moje śniadanie, nazwałem je:

 

Śniadanie Shada

 

-Wode wstawić do czajnika elektrycznego (jak kliknie tzn. że jest już gotowa)

-Do kubka (koniecznie kubka!) wsypać 1,5 do 2,5 łyżeczki kawy Jacobs Velvet lub Nescafe Gold

-Zalać wcześniej wstawioną wodę do 4/5 wysokości kubka.

-Wymieszać wstępnie 2x w prawo oraz 2x w lewo przeciągając łyżeczką od dołu do góry podczas półobrotu.

-Zalać mlekiem (zostawić widełki 3-4 mm dla wygodniejszego transportu).

-Wsypać jedną łyżeczkę cukru.

-Zamieszać 6x w jedną i 6x w drugą stronę.

-Zostawić łyżeczkę w kubku.

 

Druga część śniadania:

-Wyjąć papierosa z paczki

-Używając zapalniczki lub innego źródła ognia (nie polecam spawarki oraz junkersa - może spalić brwi po odkręceniu wody przez domownika) odpalić go

 

Takie oto śniadanie może nie daje siły na cały dzień ale z pewnością rozbudzi i poprawi nam nastrój przed zabraniem się do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×