Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spędzanie wolnego czasu i brak relaksu


zagubiony31

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak poradzić sobie z tym, że teoretycznie ma się dużo rzeczy do robienia w domu mówię również o przyjemnych typu rozmowa z rodziną, czytanie książki, granie w gry komputerowe, ogarnięcie czegoś na uczelnie, sprzątanie itd. Ma się teoretycznie ochotę przykładowo zagrać w tą grę, czy przeczytać trochę książki, ale jednocześnie wie się, że po 5min nas to znudzi i wiedząc o tym od razu rezygnujemy z danej czynności. Nie potrafię wytłumaczyć tego, a mam tak bardzo często. Dziwę się temu, bo dużo spraw udało się uporządkować, dużo rzeczy zostało poprawionych i naprawionych, a jednak zamiast wziąć się za coś przyjemnego tym bardziej, że mam przykładowo dzień wolny i idealny moment na relaks nie potrafię z tego skorzystać. W ostateczności cały dzień spędzam na snuciu się z kąta w kąt, będąc w jakimś napięciu, bez jakiegokolwiek zdecydowania "tak z tych wszystkich rzeczy wybieram to i tak spędzę np. ileś tam sobie czasu". Jest to bardzo męczące na dłuższą metę... W sumie takie marnowanie czasu na nierobieniu nic w momencie czasu na regenerację i ładowanie baterii na kolejne obowiązki dnia następnego. Co to może być, jak można to ogarnąć? Też tak macie? Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałem tylko powiedzieć, że też tak mam i, tak samo jak Ty, nie mam na to na razie recepty.

 

Pomyślałem, że jeśli będziesz wiedzieć, że nie tylko Ty tak masz to Ci się przynajmniej trochę lepiej zrobi na duszy. Tyle mogę dla Ciebie (a w sumie, dla nas) zrobić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie. Myślę że u mnie wynika to z tego, że tak naprawdę nie mam żadnej pasji ani hobby... Niby lubię sobie pograć na komputerze ale z godziny na godzinę sprawia mi to coraz mniejszą przyjemność. Lubię obejrzeć jakiś serial ale nawet jak jakiś bardzo lubię to często nie mogę się za oglądanie zabrać z tego powodu jaki ty opisałeś. W sumie może wynika to z tego że jako osoby z depresją widzimy nasze plany bardziej pesymistycznie i dlatego nie możemy się na żaden zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×