Forumexpress-informacje z kraju i świata

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez C&S 14 lis 2017, 01:27
Żywność będzie coraz droższa. W górę pójdą też rachunki za prąd i gaz


Żywność w Polsce będzie wyraźnie drożała aż do końca roku - tak wynika z najnowszych, publikowanych co pół roku prognoz ekonomistów z Narodowego Banku Polskiego. Po świętach wzrost cen żywności powinien jednak wyhamować.

Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości będzie taniej. Wysokie ceny żywności się utrzymają. Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu Narodowego Banku Polskiego, w tym momencie ceny żywności rosną w tempie średnio 5 procent rocznie. Do końca roku niestety jednak to przyspieszy, ale od stycznia tempo wzrostu cen jedzenia spowolni i utrzyma się na poziomie 2-3 procent rocznie.

Jeszcze gorsze wiadomości mamy, jeśli chodzi o ceny energii w Polsce. Rachunki za prąd i gaz pójdą w górę. Szczególnie w drugiej połowie przyszłego roku, chyba że na przykład rządowi uda się wynegocjować niższe ceny rosyjskiego gazu.
NBP popatrzył także na całą gospodarkę. Z najnowszych prognoz wynika, że w porównaniu z poprzednimi przyspieszy zarówno inflacja, jak i wzrost gospodarczy.źródło:
http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zywno ... Id,2464424

Chcesz przeżyć przygodę? - wyznacz własną trasę!
Avatar użytkownika
C&S
Offline
Posty
2204
Dołączył(a)
05 lis 2016, 01:04
Lokalizacja
Gumisiowa Dolina

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Przeskocz do