Netoholizm i uzależnienie od komputera

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Liber8 20 kwi 2017, 12:21
Ograniczając net do 1-2 h dziennie, też można jakoś wyżyć, wykonać podstawowe rzeczy, zajrzeć tu i tam, tyle wystarczy.
W czasie świąt spędziłem więcej czasu z rodziną niż przed kompem, jestem z tego zadowolony.
Ludzie na łożu śmierci, zapytani, czego najbardziej żałują, stwierdzają często, że za mało czasu poświęcili swoim bliskim.

przez Michaś1981 26 cze 2017, 16:36
Witajcie. Ja przez parę lat byłem też uzależniony od komputera. Ciągle siedziałem przed komputerem i grałem w różne gry. Teraz praktycznie nie korzystam z komputera. Zamiast tego spędzam czas uprawiając koszykówkę czy piłkę nożną. Znalezienie hobby to podstawa w walce z nałogiem moim zadaniem

przez beznadziejniak 17 paź 2017, 01:18
Komputer pozwala oderwać się od gównianej rzeczywistości. Problemy rodzinne? Problemy w pracy? Odpal grę i zatop się w wirtualnym świecie. Przegraj 10 godzin swojego życia. Świat rzeczywisty staje się co raz mniej atrakcyjny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agnieszka_Kk 08 lis 2017, 14:29
Ja też mam problem z nadużywaniem koputera i internetu. W ostatnim czasie ograniczyłam i jest mi z tym lepiej. Za każdym razem, gdy nachodzi mnie chęć, żeby włączyć komputer zadaje sobie pytanie "po co"? i jeśli okazuje się, że z nudów, a nic ważnego nie mam do zrobienia, to staram się unikać. Czasem trudno jest tak racjonalnie pomyśleć, gdy ma się taki ciąg do komputera.
Dobrym rozwiązaniem jest też zgrywanie np. muzyki na odtwarzacz mp3, żeby jak najmniej czasu spędzać przy sluchaniu jej na komputerze.
Jest we mnie takie małe dziecko, które potrzebuje jak tlenu czułości, troski i zainteresowania...

Przystanek Wiara ZAPRASZAM --> https://www.facebook.com/Przystanek-Wiara-1217575315004362

przez pawel12345 09 lis 2017, 04:07
Ja siedzę w necie i czytam jakieś randomowe informacje o niczym. Gram w głupie gry czasem kilkanaście godzin dziennie z przerwami na mycie się/jedzenie/sranie/spanie. Nie jestem jednak uzależniony. Chętnie bym coś robił innego, ale totalnie nie wiem co robić, po czym by nie było kompulsywnego mycia/czyszczenia.

Sortuj wg