PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
263
70%

Nie
66
18%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 376

przez SebaNN 12 paź 2017, 17:41
dr. Psycho Trepens jak dzis się czujesz po Klomipraminie?
Od 2002r. Paroksetyna ( Seroxat , Parogen , Paroxinor ) 60mg
Od października 2017 Klomipranina ( Anafranil ) 150mg

przez ozesek 12 paź 2017, 18:30
dr. Psycho Trepens napisał(a):
tizziano napisał(a):A co lepiej? wrócić do paro czy esci spróbować 1szy raz?

jeden ch*j, niektorzy wola paro, niektorzy esci, bo ma najmniej uboków.

Najmniej uboków po esci? To chyba znowu tylko teoria :roll: Ja teraz jestem 7 dzień na esci i wcale nie jest najlepiej. Może samopoczucie się poprawia powoli, ale do tej pory nie funkcjonuje "normalnie" :?

przez benzowiec84 12 paź 2017, 19:05
SebaNN napisał(a):
tizziano napisał(a):Mam pytanie: jaka jest według Was najskuteczniejsza dawka Paro? Bo brałem kiedyś ale tylko 20 mg ale nic nie dawało i odstawilem i nie wiem czy to nie był błąd... A brałem prawie rok...

60mg i dopiero taka dawka mi zaczela pomagac wiec zle zrobiles
Nie rozumiem czemu po takic dawkach malych ludzie rzucaja lek i skacza na inny , tyko w mozgu sie miesza potem
Psychiatra mi zawsze mowi ze najpierw dany lek nalezy spróbowac w każdej dawce aż do maksymalne.
Dla paroksetyny to 60mg, inaczej nie dowiesz się czy lek pomoże Ci czy nie.

to zależy na jakie schorzenie , bo na depresje może pomóc już 20mg i jak brałem po raz 1wszy ssri i to było paro , to już taka dawka mi pomogła i to mega mocno,euforycznie , z kolei na fobie potrzebować można większych dawek , a na natręctwa też większych , zależy na co i jak organizm reaguje .

inna sprawa że ja biorę 30mg i też nie za bardzo pomaga mi , ale nie mogę zwiększyć bo mam problemy z oddawaniem moczu i zaparcia . a też chciałbym wypróbować ale 40mg to już max , bo ja na depresje chce i fobie i różne takie .

i zależy kto jaki ma mózg , ile wpieprzał leki psychotropowe itp .

tizziano powinieneś wypróbować wtedy 40mg i jak nie pomogło to odstawić . ja biorę już paro 2 miechy ale jeszcze nie czuje działania i czuję się w miare normalnie . mam wszystkie emocje,rozkminy , nie jestem przesadnie senny , ani nie mam wyjebane . a chyba chciałbym trochę poczuć to paroksetynowe uczucie . nie mam już też zaburzonych funkcji poznwawczych . czuję się prawie jak bym nie brał leku , czyli antydepresyjnie też nie najlepiej . ale nie mogę zwiększyć bo mam problemy z oddawaniem moczu i sraniem ;] jak to się unormuje wejdę na 40mg . jak nei zadziała odstawię w pizdu . pozdrawiam :)

dodam jeszcze że libido w normie (wysokie jak zwykle) , pała stoi normalnie wszystko ok . może dlatego że biore dostinex i prolatyne trzymam w ryzach , troche dopaminy mam . to dobre rozwiązanie dodać sobie dostinex do paro .
Ostatnio edytowano 12 paź 2017, 19:10 przez benzowiec84, łącznie edytowano 3 razy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MAREK XYZ 12 paź 2017, 19:06
Hej ozesek :)

Napisz jak długo odstawiałaś paroksetynę i jakie miałaś skutki uboczne ?

Bo u mnie to MASAKRA.... w głowie jakoś tak czuję dziwnie .... przypomina to stan grypowy .... tak jak gdybym miał gorączkę.... jakieś takie impulsy ..... zawroty głowy .... brałem 40mg .....potem schodziłem na 20 mg..... potem na 10 mg.... a teraz 10 mg co drugi dzień..... Odstawienie PAROKSETYNY jest dużo gorsze od benzo (!!!)..... przynajmniej dla mnie ....

A Ty jakie miałaś objawy po odstawieniu ?

przez Totaal_Error 12 paź 2017, 19:28
benzowiec84 napisał(a):dodam jeszcze że libido w normie (wysokie jak zwykle) , pała stoi normalnie wszystko ok . może dlatego że biore dostinex i prolatyne trzymam w ryzach , troche dopaminy mam . to dobre rozwiązanie dodać sobie dostinex do paro .

Powiedz mi czy dostajesz jakąś odplatnosc na ten dostinex czy placisz całosc?

przez benzowiec84 12 paź 2017, 19:57
Totaal_Error napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):dodam jeszcze że libido w normie (wysokie jak zwykle) , pała stoi normalnie wszystko ok . może dlatego że biore dostinex i prolatyne trzymam w ryzach , troche dopaminy mam . to dobre rozwiązanie dodać sobie dostinex do paro .

Powiedz mi czy dostajesz jakąś odplatnosc na ten dostinex czy placisz całosc?

bez odpłatności , kupuje 2 tabletki za jakieś 70 zł i starczy mi to na miesiąc bo dawkuje 0,25mg na tydzien , czyli pół tabsa , ale nie biore go ciągle tylko zjem te 2 tabsy i potem przerwa , a za jakiś miesiąc znowu .
kiedyś mi 2 tabsy zbiły prolaktyne ze sporo zawyżonej do prawie zerowej , wiec takei dawkowanie mi styka .

przez qbazag 12 paź 2017, 20:54
No i ja dziś byłem u swojego Magika :)

Nadowiadywałem się ciekawych rzeczy. A mianowicie odkrył u mnie CHAD bez CHAD :) Kuu...wa powiedział, że skoro u mnie jest tak że miesiąc mam ok a tydzień dwa do dupy i potem znów miesiąc półtora mam ok to jest to jakis rodzaj CHAD tylko bez manii i hipomani :)

Co zalecił? Ano zwiększyć wpierw Paro do 40 mg ( teraz jestem na 35 mg od kilku dni raptem) i zonbaczyć czy w tydzień dwa będzie lepiej. Gość mi powiedział jeną taką rzecz. A mianowicie, że dlatego psychiatrzy nie chcą żebyśmy schodzili z leku, że potem po jego ponownym wdrażaniu jest zazwyczaj potrzebna wieksza dawka żeby ten sam lek zaskoczył

Jesli to nie pomoże Chce mi dodać Tritico- kiedyś je brałem solo - nic nie działało - powiedziałem mu o tym to powiedział że samo nie miało prawa zadziałac ale w połączniu z ssri ma dać radę
Jeśli to nie zadziała do PAro chce mi dodać jakis stabilizator nastroju> Co to jest za H...uj nie wiem . Nigdy tego nie brałem i chyba nie chcę :)

Albo jak to nie pomoże zmienić Paro na Wenle

No to plany ambitne a ja dziś taki senny że padam na pysk

Amen
Seroxat 35mg

przez Totaal_Error 12 paź 2017, 21:11
benzowiec84 napisał(a):bez odpłatności , kupuje 2 tabletki za jakieś 70 zł i starczy mi to na miesiąc bo dawkuje 0,25mg na tydzien , czyli pół tabsa , ale nie biore go ciągle tylko zjem te 2 tabsy i potem przerwa , a za jakiś miesiąc znowu .
kiedyś mi 2 tabsy zbiły prolaktyne ze sporo zawyżonej do prawie zerowej , wiec takei dawkowanie mi styka .

Oooo to wcale nie tak drogo , mi anafranil tak wbil prolke ze nawet 2 tygodnie po odstawieniu siega 2x ponad gorną normę. Bralem bromo ale zjazdy po tym spore.
Co do samopoczucia to jak zwykle do 15 wegetacja i patrzenie w sufit. Teraz jest w miare dobrze ,zaraz ide cos oglądnąć w Tv i pewnie bede do 2-3 siedzial. Czy u was tez wystepuje lęk przed zasnięciem? Boje sie zasypiac bo wiem co rano będzie.....

przez benzowiec84 12 paź 2017, 21:30
Totaal_Error napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):bez odpłatności , kupuje 2 tabletki za jakieś 70 zł i starczy mi to na miesiąc bo dawkuje 0,25mg na tydzien , czyli pół tabsa , ale nie biore go ciągle tylko zjem te 2 tabsy i potem przerwa , a za jakiś miesiąc znowu .

Oooo to wcale nie tak drogo , mi anafranil tak wbil prolke ze nawet 2 tygodnie po odstawieniu siega 2x ponad gorną normę. Bralem bromo ale zjazdy po tym spore.
Co do samopoczucia to jak zwykle do 15 wegetacja i patrzenie w sufit. Teraz jest w miare dobrze ,zaraz ide cos oglądnąć w Tv i pewnie bede do 2-3 siedzial. Czy u was tez wystepuje lęk przed zasnięciem? Boje sie zasypiac bo wiem co rano będzie.....

witam , u mnie lęk przed zaśniecięm nie występuje , ale powtarza się codzienny dzień świstaka i nawet nei chcę mi się kłaść spać , bo wiem że rano i tak będzie chujnia czyli : oglądanie tv,granie w gry , siedzenie przed kompem , telewizorem co i tak mnie bardzo już nudzi a z kolei co innego nie chcę mi się robić . codziennie nic nie robię , więc zawsze jak się kładę spać to nie wiem po co , jka wstanę i będzie to samo .
do tego 2h jak wstaę za nim się ogarnę .

przez Grabarz666 12 paź 2017, 21:46
benzowiec84 napisał(a):witam , u mnie lęk przed zaśniecięm nie występuje , ale powtarza się codzienny dzień świstaka i nawet nei chcę mi się kłaść spać , bo wiem że rano i tak będzie chujnia czyli : oglądanie tv,granie w gry , siedzenie przed kompem , telewizorem co i tak mnie bardzo już nudzi a z kolei co innego nie chcę mi się robić . codziennie nic nie robię , więc zawsze jak się kładę spać to nie wiem po co , jka wstanę i będzie to samo .
do tego 2h jak wstaę za nim się ogarnę .

Po co iść do pracy...

przez benzowiec84 12 paź 2017, 21:55
radziłbym ci grabarz żebyś nie udzielał się na forum o schorzeniach o których nie masz pojęcia , tyle o de mnie .

przez Grabarz666 12 paź 2017, 22:14
benzowiec84 napisał(a):radziłbym ci grabarz żebyś nie udzielał się na forum o schorzeniach o których nie masz pojęcia , tyle o de mnie .

Nie no, moją depresję to sobie wymyśliłem, to co ja tam wiem...
... a etanol, benzodiazepiny (i pewnie narkotyki wciskali tobie na siłę do buzi...

przez tizziano 12 paź 2017, 22:41
benzowiec84 napisał(a):
SebaNN napisał(a):
tizziano napisał(a):Mam pytanie: jaka jest według Was najskuteczniejsza dawka Paro? Bo brałem kiedyś ale tylko 20 mg ale nic nie dawało i odstawilem i nie wiem czy to nie był błąd... A brałem prawie rok...

60mg i dopiero taka dawka mi zaczela pomagac wiec zle zrobiles
Nie rozumiem czemu po takic dawkach malych ludzie rzucaja lek i skacza na inny , tyko w mozgu sie miesza potem
Psychiatra mi zawsze mowi ze najpierw dany lek nalezy spróbowac w każdej dawce aż do maksymalne.
Dla paroksetyny to 60mg, inaczej nie dowiesz się czy lek pomoże Ci czy nie.

to zależy na jakie schorzenie , bo na depresje może pomóc już 20mg i jak brałem po raz 1wszy ssri i to było paro , to już taka dawka mi pomogła i to mega mocno,euforycznie , z kolei na fobie potrzebować można większych dawek , a na natręctwa też większych , zależy na co i jak organizm reaguje .

inna sprawa że ja biorę 30mg i też nie za bardzo pomaga mi , ale nie mogę zwiększyć bo mam problemy z oddawaniem moczu i zaparcia . a też chciałbym wypróbować ale 40mg to już max , bo ja na depresje chce i fobie i różne takie .

i zależy kto jaki ma mózg , ile wpieprzał leki psychotropowe itp .

tizziano powinieneś wypróbować wtedy 40mg i jak nie pomogło to odstawić . ja biorę już paro 2 miechy ale jeszcze nie czuje działania i czuję się w miare normalnie . mam wszystkie emocje,rozkminy , nie jestem przesadnie senny , ani nie mam wyjebane . a chyba chciałbym trochę poczuć to paroksetynowe uczucie . nie mam już też zaburzonych funkcji poznwawczych . czuję się prawie jak bym nie brał leku , czyli antydepresyjnie też nie najlepiej . ale nie mogę zwiększyć bo mam problemy z oddawaniem moczu i sraniem ;] jak to się unormuje wejdę na 40mg . jak nei zadziała odstawię w pizdu . pozdrawiam :)

dodam jeszcze że libido w normie (wysokie jak zwykle) , pała stoi normalnie wszystko ok . może dlatego że biore dostinex i prolatyne trzymam w ryzach , troche dopaminy mam . to dobre rozwiązanie dodać sobie dostinex do paro .

A rozwiń proszę teorię dlaczego na depresję działa już 20 mg a na GAD np musi dawka być większa? do czego to zależy? bo mnie się wydaje że depresja to głębsze zabiurzenie, czy się mylę...???

Co do uboków benzowiec, to na każdym leku mam ich minimum. albo w ogóle...ale też minimum poprawy więc nie ma się z czego cieszyć...

przez Grabarz666 12 paź 2017, 22:50
tizziano napisał(a):A rozwiń proszę teorię dlaczego na depresję działa już 20 mg a na GAD np musi dawka być większa? do czego to zależy? bo mnie się wydaje że depresja to głębsze zabiurzenie, czy się mylę...???

https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/310/original/46-53.pdf?1472721235
Wykazano korzyści wynikające ze stosowania paroksetyny w zakresie dawek 20-50 mg, przy braku różnic między dawkami 20 mg, a 40 mg. W innym badaniu nie wykazano jednak skuteczności dawki 20 mg. Zgodnie z jedną z możliwych interpretacji dawka 20 mg miałaby być minimalną dawką skuteczną w GAD, podobnie jak w przypadku SAD, a efekt leczenia miałby wzrastać wraz z jej zwiększaniem.
Ostatnio edytowano 12 paź 2017, 22:58 przez Grabarz666, łącznie edytowano 2 razy

Sortuj wg