SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

W tym dziale umieszczane są tematy, w których została udzielona odpowiedź przez psychologa współpracującego z forum nerwica.com. Dział jest zamknięty na nowe tematy. Do tego miejsca trafiają wyselekcjonowane wątki z innych kategorii.

przez Reghum 12 paź 2017, 19:28
Dlatego chyba będę zmniejszał dawkę do 100-200mg.
Ale objawy parkinsona, wadę wymowy, dyskinezy miałem już od dziecka. Tak jak lord kapucyn pisał, w schizofrenii prostej teorią jest bardziej brak dopaminy - jest to przeciwieństwo paranoidalnej (?). Czyli właśnie leki przeciw-parkinsonowskie są lepsze w terapii niż neuroleptyki, jak lewo dopa. Nie miałem objawów neurologicznych po leczeniu Solianem, właściwie to one ustąpiły wskutek leczenia.

Anhedonia - po stanach kilku lat psychotyczno-maniakalnych, to może niech tak będzie lepiej. Odczuwać przyjemność się nauczę. Mam nadzieję. A funkcje kognitywne będę leczył terapią. Trzeba programować. Nie ma wyjścia.
whatever is life sense now
https://twitter.com/hoshi_yamazaki

przez sailorka 17 paź 2017, 21:32
Jeszcze jedno pytanie. Czy po maksymalnej dawce Abilify (30 mg) mogę mieć zawroty głowy? Na ulotce w ogóle nie wspominają o takim skutku ubocznym. Chociaż może to objaw przemęczenia, bo ostatnio ledwo żyję. A z drugiej strony te zawroty głowy zaczęły się wkrótce po tym, jak zwiększyłam dawkę Abilify. Potem było ok, i teraz znowu mi się kręci. Trwa to po kilka minut, zwykle po południu.
Cześć, jestem czubkiem

przez ekspert_abcZdrowie 18 paź 2017, 16:14
Do skutków ubocznych Abilify można zaliczyć zawroty głowy i wcale nie są to rzadkie przypadki.
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sailorka 18 paź 2017, 22:45
ekspert_abcZdrowie, dzięki za odp.
Cześć, jestem czubkiem

przez ekspert_abcZdrowie 19 paź 2017, 22:12
Nie ma za co :)
Psycholog

przez Reghum 20 paź 2017, 06:52
O ile pytałem wcześniej o to, miałem stany typowo anhedoniczne, ale przemijały z czasem. Teraz wydaje mi się że Solian przez blokadę receptorów dopaminowych wywołał anhedonię, nawet swoich "własnych" myśli nie słyszę.

Rozumiem że po zmniejszeniu dawki Solianu z 300 do np. 200mg pozwoli mi przywrócić naturalne, lecz nie psychotyczne emocje? Nie chcę być znów "naturalnie naćpany". Nie chcę wracać do schizofrenii.
Czy może potrzeba czasu, żeby jednak wszystko wróciło do normy? Ile takie coś może trwać? Nawet kiedy podczas jazd muzyka sprawiała ekstazę, to teraz czuję się skrajnie wyczerpany. Aż zacząłem zwracać uwagę na rzeczy na które kiedyś nie potrafiłem - przez ciszę w głowie nawet słyszę odgłos mojej klawiatury mechanicznej. Świat wydaje się być nie za "szybą" a jak najbardziej naturalny.
Dziękuję!
whatever is life sense now
https://twitter.com/hoshi_yamazaki

przez ekspert_abcZdrowie 20 paź 2017, 15:10
Nie wiem, czy to Solian spowodował u Pana "stany anhedoniczne", jak Pan to określił. Możliwe, że to nie jest przyczyną Pana anhedonii. Z lekiem bym nie eksperymentowała i nie zmniejszała dawki, jeśli lekarz tego nie zalecił. Mam nadzieję, że anhedonia z czasem sama minie, ale ile czasu to potrawa nie jestem w stanie określić. Niestety...
Psycholog

Sortuj wg