Forumexpress-informacje z kraju i świata

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez Liber8 02 paź 2017, 08:03
Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze, że powiedział sekretarzowi stanu Rexowi Tillersonowi, aby nie tracił czasu na rozmawianie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

"Powiedziałem Rexowi Tillersonowi, naszemu wspaniałemu sekretarzowi stanu, że traci czas, próbując negocjować z Little Rocket Man (małym człowiekiem od rakiet)" - brzmi treść wpisu na Twitterze. Trump już wcześniej, przemawiając na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, nazwał przywódcę północnokoreańskiego reżimu "Rocket Man" od tytułu piosenki Eltona Johna.

https://www.tvn24.pl/prezydent-usa-dona ... 664,s.html
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1223
Dołączył(a)
17 lut 2016, 15:49

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 03 paź 2017, 10:12
Czy po tym co się,stało w Las Vegas.Należy,ograniczyć dostęp do broni w USA ? Tak.Jak najbardziej.


Dlaczego,Polacy mało zarabiają ? Bo nie kochają pieniędzy.I nadal,o ekonomii.Mają komunistyczne myślenie.


Katalonia czy wolna czy z Hiszpanią ?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
18525
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez Liber8 03 paź 2017, 11:38
Zamachowiec był lepiej uzbrojony, niż cały oddział wartowniczy na półwyspie Westerplatte, komu do obrony własnej potrzeba takiego arsenału?
Ograniczenie dostępu do broni automatycznej byłoby dobre na początek, ale to nie przejdzie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1223
Dołączył(a)
17 lut 2016, 15:49

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 03 paź 2017, 12:21
Wiem,republikanie.Tego nie dopuszczą.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
18525
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez C&S 09 paź 2017, 23:30
System Patriot będzie bronił także Litwy


System przeciwrakietowy Patriot, który ma zostać zainstalowany w Polsce, ma też chronić przestrzeń powietrzną Litwy - poinformował w Wilnie przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP Michał Jach.


System obrony przeciwrakietowej Patriot ma być jednym z elementów odstraszających, powiedział Polskiemu Radiu Michał Jach. - Putin działa racjonalnie, ale jeżeli zacznie myśleć o wysyłaniu jakiś +zielonych ludzików+ na Litwę czy do Polski, to się trzy razy zastanowi, bo może trafić na amerykańskiego lub francuskiego żołnierza, a to musiałby się spotkać z natychmiastową odpowiedzą. To wielka gwarancja naszego bezpieczeństwa - mówił polityk. W rozmowie z agencją BNS Jach powiedział też, że litewska przestrzeń powietrzna jest tak samo zagrożona jak polska.

System Patriot w lipcu został po raz pierwszy przywieziony na Litwę i brał udział w manewrach Tobruq Legacy 2017. Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite powiedziała wtedy, że powinien on zostać rozmieszczony na Litwie na stałe, gdyż posiadanie takiej broni zapewniłoby bezpieczeństwo nie tylko krajom bałtyckim i Polsce, ale wszystkim członkom NATO.

Delegacja sejmowej Komisji Obrony Narodowej gościła na Litwie z trzydniową wizytą. Strona polska od kilku lat stara się o zakup zestawu Patriot. Na początku września jedna z amerykańskich korporacji zapowiedziała przedstawienie oferty offsetu związanego z planowanym zakupem.źródło:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/System- ... 17645.html

Chcesz przeżyć przygodę? - wyznacz własną trasę!
Avatar użytkownika
C&S
Offline
Posty
2099
Dołączył(a)
05 lis 2016, 01:04
Lokalizacja
Gumisiowa Dolina

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez C&S 10 paź 2017, 20:31
Krajowy węzeł e-tożsamości ukończony. "Polska zmieniła się nieodwracalnie"


Zamiast kilkunastu loginów i różnie skonstruowanych haseł Polak ma mieć tylko jeden - uniwersalny, bezpieczny i indywidualny zestaw. Zapowiadana przez resort cyfryzacji rewolucja właśnie się ziszcza. "Budowa krajowego węzła e-tożsamości została zakończona dziś w nocy!" - poinformowała w sobotę minister Anna Streżyńska.
"Cyfrowa Polska zmieniła się nieodwracalnie" - napisała na swoim profilu facebookowym minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Choć, jak sama zauważyła, na bezpośrednie korzyści dla obywateli jeszcze chwilę poczekamy. Rewolucja bowiem musi wpierw zostać przemielona przez legislację.

Nie zmienia to faktu, że zapowiadane zmiany bardzo ułatwią Polakom życie. "To jedno z naszych najpoważniejszych przedsięwzięć, przewidzianych Planem Działań Ministra Cyfryzacji stanowiącym część Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa" – zaznaczyła minister.


Anna Streżyńska
[W piątek]
Budowa krajowego węzła e-tożsamości została zakończona dziś w nocy!
Dziękuję Centralny Ośrodek Informatyki, Ministerstwo Cyfryzacji Marcin Walentynowicz - cyfrowa Polska zmieniła się nieodwracalnie.
Oczekiwane rezultaty
- rozwój i realizacja usług online, w których niezbędne jest zapewnienie wspólnej podstawy dla bezpiecznej interakcji elektronicznej między obywatelami, przedsiębiorstwami i organami publicznymi;...


Co zmienia krajowy węzeł?

Jak pisaliśmy w money.pl, ma on znacznie uprościć i upowszechnić korzystanie z usług elektronicznych, w tym również e-administracji publicznej, przez Polaków. To nie tylko prostsze rozliczanie PIT, ale również korzystanie za pomocą jednego uniwersalnego loginu i hasła tak w bankowości elektronicznej, jak i sklepach, a nawet zgłoszenie narodzin dziecka przez internet zamiast wizyty w urzędzie. To ostatnie minister obiecała umożliwić jeszcze w tym roku.

Jak ma to funkcjonować? System po podaniu unikalnych danych logowania ma mieć pewność, że jest to ta konkretna osoba. Sposób działania węzła ma przypominać legitymowanie się dowodem osobistym w "świecie rzeczywistym".

"Banki stosują zabezpieczenia adekwatne dla świadczonych przez siebie usług bankowych, podmioty świadczące usługi telekomunikacyjne zabezpieczenia właściwe dla takich usług, administracja publiczna różne zabezpieczenia właściwe dla świadczonych przez siebie różnych rodzajów usług itd." - czytamy w uzasadnieniu projektu. Tym sposobem do każdego serwisu, konta bankowego, portalu czy sklepu internetowego mamy inny login i inne hasło.


"Efektem tego jest naturalne dążenie użytkowników do posługiwania się podobnym lub identycznym zestawem danych identyfikujących w ramach różnych usług. Obecnie wiele systemów i portali usługowych świadczących usługi online dla obywateli posiada odrębne konta, co zmusza obywatela do założenia indywidualnego, dedykowanego konta do konkretnego systemu, portalu czy serwisu" - twierdzi resort w dokumentach.

Minister Streżyńska oczekuje, że wprowadzane zmiany znacznie przyśpieszą "rozwój i realizację usług online, w których niezbędne jest zapewnienie wspólnej podstawy dla bezpiecznej interakcji elektronicznej między obywatelami, przedsiębiorstwami i organami publicznymi" - co napisała na swoim profilu.

"Takie podejście spowoduje szybkie pokonanie bariery braku powszechnego dostępu do środków identyfikacji elektronicznej, jak również umożliwi obywatelom korzystanie z tych samych, przyjaznych dla nich sposobów uwierzytelniania w usługach online" – zaznaczyła Streżyńska.

Ile będzie kosztowała taka rewolucja?

Aby system funkcjonował z węzłem krajowym musiały zostać zintegrowane e-usługi publiczne jak ePUAP, obywatel.gov.pl i Profil Zaufany. Do węzła trafić muszą również emp@tia, biznes.gov.pl oraz Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Wygląda na to, że ministerstwu udało się zrealizować założenia. "Budowa krajowego węzła e-tożsamości została zakończona dziś w nocy!" - poinformowała bowiem minister Streżyńska.

Ile to wszystko kosztuje? Jak pisaliśmy w money.pl, w pierwszym roku resort wyda w sumie prawie 20 mln zł, a w kolejnych wydatki spadną. W sumie przez dekadę pójdzie na ten cel nieco ponad 100 mln zł. Resort zapewnia jednak, ze zmiany ułatwią życie ponad 30 mln Polaków.

Jak informowaliśmy w money.pl, integracja systemów ma nie tylko ułatwić życie obywatelom. Znacznie ogranicza też koszty dla administracji. Jeśli dodać do tego proponowaną przez resort cyfryzacji Wspólną infrastrukturę informatyczną państwa, Polska ma szansę na dobre przejść do ery cyfrowej.


źródło:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 74229.html

Chcesz przeżyć przygodę? - wyznacz własną trasę!
Avatar użytkownika
C&S
Offline
Posty
2099
Dołączył(a)
05 lis 2016, 01:04
Lokalizacja
Gumisiowa Dolina

Forumexpress-informacje z kraju i świata

Avatar użytkownika
przez C&S 12 paź 2017, 00:54
Wstęp do negocjacji..


Za pięć lat kończymy współpracę z Gazpromem. "Nie akceptujemy zawyżonych cen surowca" mówi Kroplewski


Po 2022 roku, kiedy kończy się kontrakt jamalski, PGNiG przewiduje tylko krótkoterminową współpracę w zakresie importu gazu z Rosji. - Nie zgadzamy się z sytuacją, w której dostawy gazu do Polski mogą zostać wstrzymane z powodów politycznych. Nie akceptujemy również zawyżonych cen surowca i traktowania nas pod tym względem gorzej niż innych odbiorców - mówi wiceprezes PGNiG ds. rozwoju.

Zapytany w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", czy bezpieczeństwo dostaw gazu wyklucza import surowca z Rosji, Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju stwierdził, że musimy szukać innych źródeł niż Rosja.

- Po 2022 roku, kiedy kończy się kontrakt jamalski, nie ma mowy ani o długo-, ani o średnioterminowej współpracy - powiedział Kroplewski.

- Nie zgadzamy się z sytuacją, w której dostawy gazu do Polski mogą zostać wstrzymane z powodów politycznych. Nie akceptujemy również zawyżonych cen surowca i traktowania nas pod tym względem gorzej niż innych odbiorców. Nie możemy wreszcie tolerować przypadków obniżenia jakości przesyłanego nam gazu, z czym mieliśmy ostatnio do czynienia - powiedział wiceprezes.

Dodał, że dlatego PGNiG wspiera projekt Baltic Pipe, który pozwoli sprowadzać do Polski gaz wydobyty m.in. na koncesjach PGNiG w Norwegii. Drugi filar to LNG, trzeci - wydobycie krajowe.

- Dywersyfikacja kierunków dostaw gazu i mądre wykorzystanie polskich bogactw naturalnych to fundamenty, na których opiera się nasz plan uniezależnienia od importu gazu z Rosji po 2022 r. - stwierdził wiceprezes.

We wrześniu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes PGNiG Piotr Woźniak zadeklarował, że w średnim i długim terminie Polskie PGNiG chce pozyskiwać gaz wyłącznie spoza Rosji.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.źródło:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 75672.html

Chcesz przeżyć przygodę? - wyznacz własną trasę!
Avatar użytkownika
C&S
Offline
Posty
2099
Dołączył(a)
05 lis 2016, 01:04
Lokalizacja
Gumisiowa Dolina

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Przeskocz do