Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Osobowość schizoidalna, psychopatia, osobowość chwiejna emocjonalnie, borderline, osobowość anankastyczna, osobowość zależna, inne

przez paramparam 29 wrz 2017, 19:36
lukrowana, chojrakowa, Carica Milica, Naemo, co tam u Was słychać?

Ja już na erasmusie. Dzisiaj wybrałam się na miasto i miałam niezłą "przygodę". Bo nagle wylądowałam w miejscu, gdzie nikogo nie było, mimo, że to zaraz obok centrum. Pstrykałam sobie zdjęcia, żeby potem było co oglądać ;) I w pewnym momencie jakiś mężczyzna o podejrzanym wyglądzie zaczął za mną iść. Przeraziłam się nie na żarty :? , ale potem podszedł do jakiegoś swojego znajomego. :roll: Proszę co psychika potrafi zrobić z człowiekiem, kiedy zewsząd nadchodzą informacje o tym, co złego dzieje się na zachód z człowiekiem. Ech :time:
escitalopram 15mg | cetyryzyna 10mg | kwetiapina SR 100mg
F 41.2 | F 60.3

"(...)And walked upon the edge of no escape
And laughed I've lost control
I could live a little better with the myths and the lies,
When the darkness broke in, I just broke down and cried.(...)"
II MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez namelessmaya 29 wrz 2017, 20:07
Byłam wczoraj u psychiatry i mówiła, że widzi minimalną poprawę i wchodzimy powoli na dawkę 200 mg Symli + 20 mg Citaxinu zostaje. W sumie nie wiem, widzę tą minimalną różnicę, ataki lękowe trochę zmalały. No i się dowiedziałam, że jestem czymś pomiędzy borderline a chad. Fakt, że nie mam już takich zachowań góra - dół, ale dalej odpieprzam impulsywne rzeczy, jak np. przedwczoraj byłam w drogerii i stwierdziłam " ch*j, chcę być ruda" i tym sposobem mam na głowie marchewkę. Wśród znajomych ciągła walka "nie odpisuje, to mnie nie lubi", ale jak wiadomo, to rzeczy do wypracowania na terapii, a z tym już problem...
Mam nadzieję, że borderowcy trzymają się lepiej ode mnie z impulsywnością!
borderline happy :lol: borderline sad :cry:
borderline good ;) & borderline bad :twisted:
citaxin 20 mg
symla 200 mg
apotiapina 25 mg

przez paramparam 29 wrz 2017, 20:43
namelessmaya, cieszę się, że u Ciebie lepiej. Trochę, bo trochę, ale zawsze coś. Coś pomiędzy borderline a chad? Ciekawe stwierdzienie...
Oj, zawsze chciałam być ruda :105: taki miedziany rudy to byłoby coś! Niestety powstrzymuje mnie od tego alergia na farby. :( Chociaż miałam swego czasu białą (wytlenioną maksymalnie) grzywę na głowie :D właściwie było to coś takiego, tylko góra była biała, a boki naturalnie ciemne:
Obrazek
Aktualnie nie szaleję z fryzurami i zostawiam włosy żeby odrosły. Natchnął mnie do tego epizod depresyjny, kiedy nie miałam siły jechać do fryzjera...

Ja po zmianie topiramatu na kwetiapinę odżyłam. W końcu się ustabilizowało i "linia bazowa" nastroju poszła w górę. Chyba teraz jest tak, jak być powinno. Mam nadzieję, że ustabilizowało się na stałe i nie będę musiała podnosić dawki. Chociaż to właściwie motyw ekonomiczny, bo skutków ubocznych nie mam. W sumie jeszcze mogłabym sobie nie wmawiać jakiś pokichanych, dramatycznych jazd, takich jakie były dzisiaj. Bo naprawdę miałam ochotę usiąść na środku chodnika i po prostu się rozpłakać ze strachu. :roll:
F 41.2 | F 60.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarna_polewka 06 paź 2017, 15:34
Czy w borderline mogą być objawy psychotyczne?
Kwetaplex xr 600
Parogen 20
Cloranxen 5 doraźnie

przez lukrowana 08 paź 2017, 16:34
paramparam u mnie różnie jest. Odczuwam mocno jesień i często jestem senna i zmęczona bez powodu, nie mam motywacji. A tu studia się zaczęły, trzeba będzie pracę pisać dalej i ogarniać wszystko.
Poza tym nastroje mam różne, wiadomo. Na co dzień jest normalnie, ale czasami łapię doła, albo co gorsze doła pomieszanego z agresją... I to jest straszne. Lekarz się upiera, że niby mam na to brać depakinę, ale nie chcę i nie biorę, bo ona mnie przymula masakrycznie. A zmieniać leków nie chce :/ zresztą mam taką fobię jeśli chodzi o nowe leki czy zmienianie dawek, o skutki, bo zwykle dość mocno je odczuwam.

przez Herbalista 09 paź 2017, 12:35
Ja się zmagam z silnym borderem. Najgorsze są nagłe nawroty uczucia wewnętrznej pustki. Staram się sobie z tym radzić, ale nowa praca i nowe otoczenie tylko potęgują poczucie debilizmu życia. Z przyjaciółmi też raz lepiej, a raz gorzej. Odpycham ich od siebie swoim dwuznacznym zachowaniem i wybuchami gniewu. Biorę leki,chodzę na terapię...biorę olej z konopi, bo dodaje werwy. Ale stany i tak powracają...
Najlepsze oleje na wyciągnięcie ręki!

https://www.cbdworld.pl/

przez Ghoust 09 paź 2017, 14:35
Ja jestem osobą chwiejną emocjonalnie. Najgorszy u mnie jest lęk , praktycznie 24h/dobę. Wiem, że nic sie nie stanie, ale każdego pieprzonego dnia lęk nie opuszcza mnie pomimo zapewnień, że wszystko będzie w porządku. Życie to dla mnie jedna walka - z lękiem i niepokojem. I tak każdego dnia. Do śmierci.

przez magic 09 paź 2017, 16:05
namelayesma pomiedzy chad a borderline jest spektrum chad i ja to mam stwierdzone w klinice w poznaniu :)

tak mogą występować objawy psychotyczne miałem znajomą co je miała, ja nie mam...

olejek z konopi daje ci werwy a jaki bierzesz jak można wiedzieć ???

jak nie biore leków też mam lęk non stop
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Bratek 1 17 paź 2017, 23:09
Ludzie kochani z zaburzeniami osobowosci.Rozumiem ze czesc was ma ta przypadlosc. Nie dajcie wmowic sobie tak latwo tej przypadlosci,jezeli nie sprobowaliscie wszystkich lekow ( w tym normotymicznych ) .Tym konowalom zamiast leczyc ludzi do konca latwo jest przypisac zaburzenie osobowosci.

Pierwsza depresja po tkorej stwierdzono zaburzenia osobowosci.Pzzez 5 lat faszerowana lekami antydepresyjnymi. Potem 150 sesji psychoterapeutycznych nic nie pomogło.Nastepnie przepisana lamotrygina ktora dziwnym trafem z dnia na dzien usunela depresje lęki, "zaburzenia osobowosci" ,zaburzenia snu ,zaburzenia apetytu ,nadmierne gadanie po ssri. Jeden lek w monoterapii.i
Wyleczylem sie a juz bylem nastawiony na faszerowanie 4 lekami na raz(SSRI,Mirtazepina,Valdoxan,amitryptylina) bez rezultatu.

Z konowałami trzeba do konca walczyc i nie ma zaburzenia osobowosci bez sprobowania wszystkich lekow. Nie ma kropka :)

przez paramparam 18 paź 2017, 21:57
Bratek 1, nowsze badania właściwie pokazują, że przy zaburzeniach typu borderline właściwie pomocna jest farmakoterapia. Jeśli nie ma zaburzeń towarzyszących - polega ona właśnie na leczeniu stabilizującym nastrój - normotymikami, a jeśli zachodzi potrzeba, to również neuroleptykami.
F 41.2 | F 60.3

przez lukrowana wczoraj, 17:22
mi by się przydał i jakiś stabilizator nastroju, ale lamotrygina działała na mnie ch****, depakina to jeszcze bardziej przymulała już od małej dawki. Próbowałam też kwetiapinę i olanzapinę, efekt jak wyżej. Jeśli jedynie lamo jest jako tako aktywizująca, a reszta spowalnia, to już wolę być nadmiernie emocjonalna. Wystarczy mi branie wenlafaksyny, bo bez niej już bym się zaje**** z powodu lęków i depresji.
A jak czytam o skutkach potencjalnych brania normotymików typu zjechana wątroba, rozmiękczenie kości i inne, to dziękuję...
Wystarczyło mi leczenie wysypki po lamo. A to i tak najmniej groźne badziewie spośród możliwych.
http://lostinparadise78.blogspot.com/

przez paramparam wczoraj, 20:43
lukrowana, jeśli będziesz chciała - możesz spróbować z topiramatem. Może zadziała?
Ja od jutra zwiększam dawkę kwety do 150mg, bo się chwieję na 100mg. A w aktualnej sytuacji nie mogę sobie na to pozwolić.
F 41.2 | F 60.3

Sortuj wg