Anoreksja, bulimia

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Anoreksja, bulimia

przez terapeuta3 14 lut 2017, 12:24
Zaburzenia odżywiania uznawane są w klasyfikacjach medycznych za chorobę. Wbrew społecznym stereotypom nie są wymysłem ani fanaberią. By wyzdrowieć nie wystarczy silna wola – podobnie jak w przypadku innych chorób, zaburzenia odżywiania wymagają profesjonalnego leczenia. Bagatelizowane prowadzą do poważnych konsekwencji – fizycznych i psychicznych. Warto to podkreślić, ponieważ osoby chore często doświadczają wstydu i poczucia winy w związku z występującymi objawami. Dodatkowo przeżywają konflikt wewnętrzny dotyczący leczenia – z jednej strony są zmęczone objawami choroby, z drugiej strony są przywiązane do choroby, ponieważ daje im narzędzia do radzenia sobie z napięciem emocjonalnym. Niestety są to narzędzia destrukcyjne, które coraz bardziej wyniszczają organizm i często izolują od ludzi. Pamiętaj, że nie masz wpływu na pojawienie się zaburzeń odżywiania. Jednak od Ciebie zależy, czy podejmiesz próbę leczenia!

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje zaburzeń odżywiania:anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się oraz atypowe zaburzenia odżywiania. Każdy rodzaj schorzenia ma inną charakterystykę, obraz kliniczny i przebieg. Zaburzenia mogą płynnie przechodzić z jednego w drugie. Mają zróżnicowane, wieloczynnikowe podłoże. Najbardziej efektywną formą leczenia jest psychoterapia. Czasem niezbędne jest również włączenie leczenia farmakologicznego a w skrajnych sytuacjach hospitalizacja.
Ostatnio edytowano 10 mar 2017, 18:28 przez Lilith, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto reklamy.
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
14 lut 2017, 12:14
Lokalizacja
Gdańsk

Anoreksja, bulimia

Avatar użytkownika
przez SrebrnaSowa 15 lut 2017, 10:10
Mam taki rodzaj nerwów że potrafię obżerać się jak nienajedzona locha w ciąży - czytaj zagryzać ciasto śledziami i ogórkami kiszonymi. Ale jest też rodzaj nerwów - przez który nie przełkne nic . Ostatnio robiłam przy takich eksperyment , ani ulubiona jajecznica nie przeszła ani burger z Maca .
A waga spada...

"Czy ponadczasowy utwór można napisać przed czasem?
A da się założyć świat, zanim ten świat się zacznie?""Blizny to ślady po wygranej walce, z tym co chciało nas skrzywdzić "
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2999
Dołączył(a)
29 mar 2015, 14:48
Lokalizacja
Między Wersami

Anoreksja, bulimia

przez MarzecDaria86 20 lut 2017, 11:56
Chyba najgorszą rzeczą jest anoreksja i bulimia u dziecka.... Jak czytam na ten temat artykuły http://wylecz.to/pl/dziecko/choroby-i-d ... iecka.html to nikomu tego nie życzę
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
09 lut 2017, 13:53

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Anoreksja, bulimia

przez Amoniry 03 paź 2017, 11:37
Hello, new friends on this forum.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
03 paź 2017, 11:00

Anoreksja, bulimia

przez iwonka239 13 gru 2017, 07:19
Sama jestem matką i wiem, że szczególną podatność na anoreksję i bulimię mają nastolatkowie, którzy wchodząc w wiek dorosły coraz bardziej chcą podobać się społeczeństwu i w jakiś sposób wyróżnić. Niestety może to doprowadzić do wielu chorób i problemów. Warto zawczasu zainteresować dziecko sportem i zdrowym odżywianiem, nie dość że zrobimy wiele dla jego zdrowia to jeszcze pokażemy mu sposób na to jak wyglądać dobrze bez wywoływania szwanku na zdrowiu. Każdego rodzica zachęcam do "podrzucania" swojemu dziecku różnego rodzaju książek na ten temat oraz do czytania artykułów o zdrowych produktach jak chociażby jarmuż: https://naturaonline.pl/jarmuz-wlasciwosci-przepisy-sklad/ Dziecko zaczyna zauważać wtedy również zalety zdrowego organizmu i ciężko uzależnić się psychicznie od nadmiernego odchudzania. Przecież takie zachowanie prowadzi również do zaburzenia wyglądu skóry, włosów itd.
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
13 gru 2017, 07:14

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Przeskocz do