Anoreksja, bulimia

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Anoreksja, bulimia

przez terapeuta3 14 lut 2017, 12:24
Zaburzenia odżywiania uznawane są w klasyfikacjach medycznych za chorobę. Wbrew społecznym stereotypom nie są wymysłem ani fanaberią. By wyzdrowieć nie wystarczy silna wola – podobnie jak w przypadku innych chorób, zaburzenia odżywiania wymagają profesjonalnego leczenia. Bagatelizowane prowadzą do poważnych konsekwencji – fizycznych i psychicznych. Warto to podkreślić, ponieważ osoby chore często doświadczają wstydu i poczucia winy w związku z występującymi objawami. Dodatkowo przeżywają konflikt wewnętrzny dotyczący leczenia – z jednej strony są zmęczone objawami choroby, z drugiej strony są przywiązane do choroby, ponieważ daje im narzędzia do radzenia sobie z napięciem emocjonalnym. Niestety są to narzędzia destrukcyjne, które coraz bardziej wyniszczają organizm i często izolują od ludzi. Pamiętaj, że nie masz wpływu na pojawienie się zaburzeń odżywiania. Jednak od Ciebie zależy, czy podejmiesz próbę leczenia!

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje zaburzeń odżywiania:anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się oraz atypowe zaburzenia odżywiania. Każdy rodzaj schorzenia ma inną charakterystykę, obraz kliniczny i przebieg. Zaburzenia mogą płynnie przechodzić z jednego w drugie. Mają zróżnicowane, wieloczynnikowe podłoże. Najbardziej efektywną formą leczenia jest psychoterapia. Czasem niezbędne jest również włączenie leczenia farmakologicznego a w skrajnych sytuacjach hospitalizacja.
Ostatnio edytowano 10 mar 2017, 18:28 przez Lilith, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto reklamy.
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
14 lut 2017, 12:14
Lokalizacja
Gdańsk

Anoreksja, bulimia

Avatar użytkownika
przez SrebrnaSowa 15 lut 2017, 10:10
Mam taki rodzaj nerwów że potrafię obżerać się jak nienajedzona locha w ciąży - czytaj zagryzać ciasto śledziami i ogórkami kiszonymi. Ale jest też rodzaj nerwów - przez który nie przełkne nic . Ostatnio robiłam przy takich eksperyment , ani ulubiona jajecznica nie przeszła ani burger z Maca .
A waga spada...

"Czy ponadczasowy utwór można napisać przed czasem?
A da się założyć świat, zanim ten świat się zacznie?""Blizny to ślady po wygranej walce, z tym co chciało nas skrzywdzić "
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2999
Dołączył(a)
29 mar 2015, 14:48
Lokalizacja
Między Wersami

Anoreksja, bulimia

przez MarzecDaria86 20 lut 2017, 11:56
Chyba najgorszą rzeczą jest anoreksja i bulimia u dziecka.... Jak czytam na ten temat artykuły http://wylecz.to/pl/dziecko/choroby-i-d ... iecka.html to nikomu tego nie życzę
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
09 lut 2017, 13:53

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Anoreksja, bulimia

przez Amoniry 03 paź 2017, 11:37
Hello, new friends on this forum.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
03 paź 2017, 11:00

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Przeskocz do