Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Monster6 16 sie 2017, 14:06
Czy ktoś miał po neuroleptykach coś takiego jak ucinanie myśli?
Biorę tylko 5mg arypipiprazolu, ale do tego walproinian który zwiększa jego działanie.Więc działa jak co najmniej 10mg.
Mam myśli, ale trudno jest mi wypowiedzieć to co mówię lub napisać.
Zanim zdążę napisać to co chcę lub do końca powiedzieć, to w tym czasie lek mi ucina myśl i już potem nie pamiętam :pirate:
Czy to z czasem przechodzi czy już zawsze tak będzie?
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez AlexCCC 16 sie 2017, 15:45
Nie wiem czy przejdzie z czasem czy będzie już tak ale powiem,że ja po neuroleptykach mam gorsze problemy z myślenie -ogólny bałagan w głowie niż przed braniem ich ale jak nie brałem leków dłuższy czas po praktycznie wszystko wróciło z myśleniem do normy Pozdro ;)

przez Despero334 16 sie 2017, 15:50
Na samo słowo arypiprazol mam gęsią skórkę, okropną akatyzja zdarzała się też tachykardia, gdzie w szpitalu włączono mi propranolol, ale myślę że walproinian jest przyzwoity, brałem 500 mg .
"Miarą kultury społeczeństwa, jest jego stosunek do psychicznie chorych"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 16 sie 2017, 16:04
AlexCCC, Ja to mam maniakalny chaos,natłok, huk w głowie przez większość czasu.Więc leki mi to trochę łagodzą i jest delikatnie spokojniej w głowie.A przez to ze mną spokojniej :D

Despero334, Ja ładuję benzo bo też muszę ruszać nogami i co chwilę chodzić.Ale to jeszcze nie akatyzja.
Najgorszą akatyzję w życiu miałem w szpitalu jak mi do 1500mg walproinianu który wzmacnia działanie dali zastrzyki z 15mg olanzapiny.Nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić.Ani usiedzieć,ani się położyc ani ustać w miejscu.Oszaleć można było.
Po risperidonie+walproinian też nie lepiej.Ale wtedy przynajmniej dali mi akineton.
Niemożliwe nie istnieje

przez AlexCCC 16 sie 2017, 21:27
Mam zamiar pobrać trochę abilify-arypriprazol, bo siadłem.Lekarz powiedział,że by mi przepisał pół tabletki pewnie mniejszą dawkę.Chyba nie dostałbym akatyzji? Trochę się jej boję - akatyzji ;)

przez AlexCCC 17 sie 2017, 08:19
Monster6 Jak Ci jest na tej dawce 5mg abilify?bo mam go zamiar trochę pobrać-lekarz powiedział,że pół tabletki tylko nie wiem o jakiej dawce ta tabletka miałaby być Pozdrawiam

przez Monster6 17 sie 2017, 11:58
AlexCCC, Samo 5mg arypi to małe piwo do obiadu.Ja biorę 5 i 1000 walproinianu , on nasila arypi tak,że działa ze 3x mocniej.
Na objawy choroby robi mi to bardzo dobrze.Natomiast cała reszta od leków to spora chuujnia.
Niemożliwe nie istnieje

przez Mbleble1990 24 sie 2017, 16:56
biore ranofren olanzapine jakies 10 dni a jest mozliwe ze czuje sie gorzej niz przed braniem? ;/ prosze niech ktoss pomoze chociaz zreszta chyba i tak skoncze niedljgo w psychiatryku moze tam mi jakies leki pomoga nie wiem juz sam cholera juz sie nawet pogubilem na co chcoruje wiem ze na schizofrenie ryzydualna, katatoniczna nerwice depresyjna lekowa i natrectw i ze mam negatywne objawy schizofreni a pozytywnych chyba nie
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

przez Mbleble1990 24 sie 2017, 17:17
a problem to zaburzenia swiadomosci, w sensie jakis przymglony sie czuje
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

przez Hooded Spirit 24 sie 2017, 18:27
jak możesz trafić do psychiatryku niedługo, to myslę, że masz i te pozytywne. Nie odstawiaj leków przy schizofrenii, leki na nią często z początku zamulają, potem to schodzi, ponadto zaczynasz się do tego przyzwyczajać. Często także działają antydepresyjnie, dobrze np. amisulpryd. Możesz się spytać o zastąpienie olanzapiny amisulprydem w wysokich dawkach. Nie zamula, i działa antydepresyjnie. Nie schodź z tych leków, jak ma się schizofrenie to to nie jest wybór między czy tym czy się chce leczyć, czy nie. Jak się nie leczysz to możesz sobie zrobić tym większe kuku - nawarstwianie się choroby, co się wiąże już wtedy z koniecznością leczenia - a nie jego wyborem, rozumiesz..

przez namelessmaya 25 sie 2017, 09:58
Cześć wszystkim. Wczoraj lekarz przepisał mi na sen lek o nazwie ApoTiapina. Przeczytałam trochę o nim i nic nie mówi, że to na sen, tylko na chad i schizofrenię, a ja mam zdiagnozowane borderline z napadami lękowymi... Ktoś brał? Może na sen?
borderline happy :lol: borderline sad :cry:
borderline good ;) & borderline bad :twisted:
citaxin 20 mg
symla 200 mg
apotiapina 25 mg

przez Hooded Spirit 25 sie 2017, 11:25
Tak, kwetiapina jest bardzo dobra na sen. Mniejsze dawki działają bardziej nasennie,

przez Mbleble1990 25 sie 2017, 14:29
Dzięki Wudezet znaczy zapytać mogę ale czy mi zamieni to nie wiem. Czyli lepiej brać tą olanzapinę niż nie brać? Mam wrażenie, że to po tej olanzapinie mi się bardzo pogorszyło no nie wiem może to zbieg okoliczności. W sensie, że nastrój mi się pogorszył i aż tak złego nie miałem nigdy wcześniej. Ale chyba muszę zmienić ten lek na coś innego bo ten nastrój momentami jest nie do wytrzymania. Kurwaa niewiem. Zobaczę jeszcze tak z miesiąc na tej olanzapinie a jak nie to zmienie. Jeszcze raz dzięki bo nie wiem co robic
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

przez Hooded Spirit 26 sie 2017, 10:23
Pogorszył się nastrój, ale obniża stan psychotyczny. Coś za coś. Leczenie schizofrenii zawsze jest bardziej ważne od np. pożądanego samopoczucia. Nie schodź z tego leku, ewentualnie spytaj się o zamianę na np. amisulpryd, ale daj się przyzwyczaić do tego leku pierw, daj mu czas.

Sortuj wg